-SCHAKEL Uit de Kapiteinshui A.F.C. Dit is de Schakel, die komt binden, De oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand. Ridderlaan 67. Den 1 laag. tel. 777197 Pl.verv. Redacteur: J. Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Adam Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam W. 32e Jaargang April 1954 No. 8 SINDS onze vo rige „Schakel" is er niet veel voorgevallen op de groene velden of achter de groene tafel. Het belang rijkste feit was wel, dat we drie punten aan ons to taal toevoegden en daardoor wat verder van de onderste plaats wegkropen, zodat we ons ook dit seizoen weer veilig wisten te stel len. Daar moeten we dan maar erg blij om zijn Het is misschien gek dat ik het zeg, maar die blijdschap kan ik maar niet opbrengen. Het is toch eigenlijk onbegrijpelijk dat een club als A.F.C. met een eerste elftal als het onze, in de competitie telkens weer ver bene den zijn kunnen blijft, en dat onze trouwe aanhang ieder jaar weer in angst en vreze moet zitten als wij, langs de afgronden der degradatie balancerend, pas te elfder ure een veilige plaats bereiken. Elders in deze „Schakel" staan al lerlei dithyrambische ontboezemin gen naar aanleiding van onze wed strijd tegen Queens Park Rangers. De mensen die deze wedstrijd heb ben gezien kunnen er niet over uit, zo goed als onze jongens in Londen speelden. Met een vuur alsof hun le ven er van afhing en in een saamho righeid als van elf gezworen boezem vrienden hebben zij onze kleuren daar verdedigd en onze naam hoog gehouden op een grandioze manier. Hoe zou het dan komen dat in de competitie, waar de uitslag juist veel belangrijker is dan in een vriend schappelijke ontmoeting, datzelfde vuur zo vaak verflauwt tot een on zeker flakkerend vlammetje en die saamhorigheid uiteenvalt als opge droogd zand? Déar alleen schuilt onze zwakte, daar zijn wij kwetsbaar, daar ligt de kiem van ons falen. Ons moreel is on ze achilleshiel. Het komende seizoen, het seizoen van ons zestig-jarig bestaan, moet een heel ander beeld hebben, een heel ander elftal zien, een herboren ploeg in het veld zien komen! En dat met dezelfde elf knapen, aan wie wij tot nu toe het lot van A.F.C. in handen gaven. Zij zijn tot grote dingen in staat, dat heeft Londen bewezen, maar dan zal er iets moeten veran deren. De mysterieuze zwakten in de sport ontstaan door heel kleine oor zaken. Laat ik eens een voorbeeld geven: iemand maakt in het veld een fout zodat de bal zijn medespeler niet bereikt. Deze, in de spanning en de geladenheid van de wedstrijdsfeer, toont zijn teleurstelling over deze ge miste kans op zijn eigen manier. Als hij zijn mond houdt, vindt iedereen hem een prettige jongen. Zegt hij nu alleen maar „Jammer Piet, een vol gende keer beter", dan was er nog niets aan de hand. Helaas zeggen sommigen hetzelfde maar dan met heel andere woorden; niet zo kwaad bedoeld waarschijnlijk, maar toch niet prettig om te horen. Piet is op zijn tenen getrapt, roept iets terug en daar heb je de narigheid. Boze gezichten, boze gebaren, harde woor den, ten aanschouwe van het verza melde publiek. Een kettingreactie van splijtende atomen, die de saamhorig heid kapotscheurt, de stemming ver nietigt, de wedsrtijd verloren doet gaan. Kleine oorzaken, grote gevol gen. Wat wij moeten leren, en het verstand komt met de jaren, dat is wat meer zelfbeheersing, zodat we onze teleurstelling over een fout van een ander omzetten in een bemoedi gend in plaats van in een afkeurend woord. En wat minder geprikkeldheid als, in het vuur van het spel, toch zo'n opmerking gemaakt wordt. Ons jubileumseizoen moet het sei zoen worden van 't onderling begrip. We zeggen dan niet meer op het veld of ergens anders tegen elkaar „Ben je be-dit of ben je be-dat"; op zijn hoogst zeggen we ,,Ben je zestig!" Dan zie ik ons nog op het kampi oenschap afstevenen, en dat zou het prachtigste jubileumsgeschenk zijn, dat we ons kunnen wensen. Over kampioenschap gesproken, ons zesde elftal werd Zondag kam pioen van zijn afdeling. Na de wed strijd had ik al even gelegenheid Donk en zijn mannen te feliciteren met dit mooie succes. Op deze plaats, voor het forum van heel A.F.C., wil ik namens het Bestuur deze geluk wens herhalen en meteen onze voldoe ning erover uitspreken dat straks, op de vergadering van de Voetbalbond, de naam van A.F.C. niet ontbreekt als de kampioenen van het jaar naar voren worden geroepen. HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 1