Diamanten gloed HET „APOLLO-PAVIUOEN" Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: Ook voor besloten diners, lunches of partijen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö OP 26 Januari j.l., in die barre koude, zijn we weer eens heer lijk naar school gegaan en om het zo echt mogelijk te maken, was er een behoorlijk aantal laatkomers. Des alniettemin bleef de Directeur van de school vriendelijk en voorkomend (het was een A.F.C.-er!) en ontving ons gastvrij in zijn warme vertrek ken. Daar was dan een illuster gezel schap bijeen, waaruit de Zigeuner Primas Jaap Cohen een Troupe de la Revue" moest zien te formeren. Zijn taak was geen sinecure; een kleumig hoopje dilettanten moest met lever- en knoflook-injecties dei- mate op gang gebracht worden, dat zij tenminste enig geluid voortbrach ten. Gelukkig waren er ook nog ge- routineerden, die Vlekkeloze Kunst vertoonden en die stante pede met een honorarium van 1.000,per maand werden geëngageerd. Een nóg exclusievere caste vorm den de „cracks" van de vorige Re vues; het feit, dat zij intussen tien jaar langer belegen waren, heeft hun kunst slechts verdiept en hun roem was nog dermate vermaard, dat zij slechts welwillend met hun hoofd te knikken hadden, om de Baas te doen weten, dat zij er inderdaad prijs op stelden, om hun talenten ter verrij king van „het innerlijk der A.F.C.-ers beschikbaar te stellen." Bij deze Do nors werd over honorarium niet eens gerept... Te kort. Maar oh, ofschoon de Baas zoge- zeid in de talenten kon wroeten, kwam hij voor zijn exclusieve kooi tje, dat hij wilde oprichten, ALTEN, BASSEN, BARITONS EN EEN EERSTE SOPRAANTJE TE KORT. Ik weet zeker, dat er in een club als A.F.C. nog stemmen genoeg zijn, die de vreugde van het zingen ken nen, en, als ze wisten, hoé prettig en hoé gezellig de stemming op de eer ste avond al was, waren ze op 26 Ja nuari niet achter de kachel blijven zitten, inplaats van zich nu pas op te geven (Ja, het kan nog, snaar dan moet IJ er gauw bij zijn!) En waar blijven onze ballet-meis jes? Prille huppeltjes zijn er nodig, en de opleiding van Mevrouw aCohen is geweldig, gezien de resultaten van de vorige revues! We moeten ook nu weer een ballet krijgen, dat klinkt als een klok, dus.meisjes komt! Aangezien wat zang betreft de noodtoestand was afgekondigd, moest iedereen voorzingen; toen ik aan de beurt was, werd de deur voorzichtig op een kier gezet; met een paar to nen had ik de ongelooflijke veine om dubbelvals te zingen, zodat ze per abuis net goed rolden. Volgens Van Dale heeft Heine gezegd: „Sie sang mit warhem Gefühle uijd falscher Stimme!" Helaas, zelfs het ware gevoel moest sneuvelen, want hoe kan ik me nu ongebreideld geven met „Let me call you sweetheart" wanneer Willem van der Parel zo zit te grin- nikken Gelukkig waren er nog mensen, die écht konden zingen! Ladies, mind your husbands! wanneer Rietje Le loux begint met „Because of you...". De Baas was er nog danig mee in zijn schik ook... EEN AANGETROUWDE (Vervolg Wat iedere A.F.C.-er) Men kan met vele mensen op goede, noem het mijnentwege vriend schappelijke voet staan, dat is al een benijdenswaardig iets, maar er staat geschreven: „Een trouwe vriend is een sterke burcht, wie er een vindt, ontdekt een vermogen." En aange zien dit laatste waarlijk een zeld zaamheid blijkt te zijn, kan ik W'ij- nand's „dus" met de beste wil niet aanvaarden, doch hoop van ganser harte gaarne, dat mijn „zo mogelijk" voor iedere A.F.C,-er een rijke oogst moge betekenen. I. H. GALAVAZI Zoals men inmiddels in het „Bulletin" al gelezen heeft, stond er in het overigens vriendelijk bedoelde bericht in Elseviers Week blad een fout. De m.i. kostelijke vondst: „Het hangt aan de bar en het hikt" als variant op „Het hangt aan de muur en het tikt" sloeg uiter aard niet op onze jubileumsrevue, maar op een grap tijdens het jaar diner. ,,E.W." maakte er nu van: jaarrevue en klutste de zaak dus door elkaar. Maar „sportbericht?" Kom. Kom, Galli. Neem het nu allemaal niet te zwaar. Het stond in een nog nieuwe, maar zeer goed gebrachte rubriek die kennelijk „local gossip" wil zijn. Gehoord in het Concertgebouw, op lijn 25, en dus ook dit grapje over A.F.C. En het bewijst toch ook weer, dat wij een streepje voor hebben in Amsterdam. A.F.C. is nu eenmaal een hoofdstedelijke „institution" met uiteraard nadelen en gevaar voor legende-vorming, maar ook met de voordelen daarvan, "i,,?,, het, „zachte plekje in het 1 kijkentwee en peIf' 4-n- /i Pidden, dat is 21,5 De stelling, daff ig 23m 2eg en oorzaken zou .?oeeee]emaa[ niet ik te moeten bestrijdt mene ontwikkeling?" Ai. Moct er algemene ontwikkeling zou .n? leden van een sportvereniging. tegen elkaar durven op te treden aii in A.F.C. I dit jaar gebeurd is, dan zou het er treurig uitzien. Lees de redevoering I, die aanvoerder Bou- wens tijdens het jaardiner hield en je zal kunnen begrijpen, dat het hier niet gaat om een „algemene ont wikkeling." Dat ik in het vorige nummer in mijn onderschrift, het artikel van onze populaire jonkheer verzuimd heb te vermelden, betreur ik in hoge mate. Oorzaak was, dat een gedeelte van de drukproeven reeds terug was naar de zetterij en ik mijn antwoord schreef aan de hand van de druk proeven, die ik thuis had. Aan de wijze, waarop ik het artikel van de jonkheer heb opgemaakt kunnen zo wel hij als Galli gezien hebben, hoe belangrijk ook ik zijn redenering vond. Red.). ©e weg naar APOLLOLAAN 2 TEL. 712410 9

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 9