Mixed Pickles Misselenie BequnstiQinq van onze aövemeeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö (Vervolg) In verband hiermede lijkt het het Bestuur gewenst een waarschuwing' te richten tot hen, die er eventueel wel voor zouden voelen om met voetballen te gaan trachten hun brood te verdienen. Wij willen zeker niet proberen iemand tegen te houden als hij meent, dat in het Beroepsvoetbal zijn toe, komst ligt, maar waarschuwen slechts tegen het nere en van overhaaste beslissingen en het aangaan van verbintenissen alvorens definitieve mogelijkheden kunnen worden beoordeeld. In de komende weken zal de Nederlandse Beroeps Voetbal Bond zeker meer van zich laten horen, en zal wellicht de K.N.V.B. hier ook wel een antwoord tegenoverstellen. Verschillende tot nog toe gedane publicaties blijken n.l. onjuistheden te bevatten, die misleidend werk doen (o.a. als zou het Goffert-Stadion te Nijmegen beschikbaar gesteld zijn.) Amateurvoetballers, kijk dus eerst de kat uit de boom!" Het interessante in dit communiqué is, dat hier niet gewaarschuwd wordt tegen beroepsvoetbal (bijna integendeel!) maar tegen de Beroepsvoetbalbond. Onder de kop „Prof-club Alkmaar" schrijft het A lcmaria-Nieuws" „Reeds eerder waarschuwden wij onze leden hiertegen. Jammer, heel jammer, een paar zeer gewaar deerde leden zijn er met open ogen toch ingevlogen. Heus, als mens zijn ze er ons niet minder om, maar wij vinden het erg jammer, voor henzelf. Bezint, eer ge begint! Heus jongens, denkt na. Er zijn geen redelijke mogelijkheden in Alkmaar. Verspeel je amateurstatus niet voor een hersenschim. Al heel spoedig zal blijken, dat de onnozelen niet alleen hun amateurschap kwijt zijn. maar hun sport in 't geheel niet meer kunnen beoefenen!" Ook hier geen woord van afkeuring over het beroepsvoetbal als zodanig, maar de nuchtere opmerking, dat er in Alkmaar niet genoeg aan te verdienen is. Nu zijn T.O.G. en Alcmaria gewaardeerde oud-tegenstanders van ons Westelijke derde klasse clubs, waar zeker minder over beroepsvoetbal gedacht en gesproken zal zijn dan in de leidende eerste klasse clubs. En toch bepalen ook T.O.G. en Alcmaria zich tot een: Kijk uit, onder welke tafel je je voeten strekt. Dit is een heel andere toon dan het „Voetbalslaven zonder Vaderland", dat nog niet zo lang geleden van vooraan staande K.N.V.B.-zijde vernomen werd. Er rijzen nu twee vragen: (a) waarom wordt nu niet eens een enquête gehouden onder de eerste en tweede elftalspelers van de bij de K.N.V.B. aangesloten voetbalclubs? Want hoe de spelers er over denken, is, dunkt ons, wel belangrijker dan hoe alle Bondsofficials, verenigingsbestuurderen en journalisten bij elkaar er over denken. (b) wanneer komt nu het officiële rapport over de beschuldigingen, die een Limburgse rector in de Bondsvergadering geuit heeft? Dick Doetsf Op de grijze middag van 13 Februari, toen de ingetreden dooi voor een eindeloze melancholie zorgde, hebben wij Dick Doets, een der grootste spelers uit de A.F.C.-historie, naar zijn laatste rustplaats gebracht. Dick Doets vormde, met Arend Vis en Jo Börnemann, in de jaren 19171920, de beroemdste clubachter hoede van Nederland, die een zeldzaam record boekte: halverwege de kampioenscompetitie van Nederland 3 918/T9 (Ajax, Go-ahead, Be Quick, N.A.C. en A.F.Géén goal tegen! Hoewel hij, na zijn actieve voetbalperiode, weinig kwam, bleef hij met belangstelling onze verrichtingen volgen, waarvan hij bij „grote'' wedstrijden daadwerkelijk blijk gaf. De begrafenis vond plaats met Corpseer van de Brandweer, waar Dick, na een mooie loopbaan Com mandeur der Eerste Klasse, waarnemend Commandant geworden was. Vele ouderen waren op Zorgvlied, om onze oude vriend de laatste eer te bewijzen. Uit de „gouden ploeg" waren Jo Börnemann en oud-captain Toon Kooy aanwezig, uit een nog vroegere periode Ben Jobst. Clubridder Jac. van Ooij was present en verschillende oudere leden, die nog met weemoed terugdenken aan onze Gouden Eeuw en wie die wedstrijden van 35 jaar geleden nog voor de geest staan, als waren zij verleden maand gespeeld. Dick Doets. die reeds op 58 jarige leeftijd werd weggeroepen, ruste in vrede. J. W. VV7 anneer dit orgaan zich met een bescheiden plofje aankondigt op Uw deurmat, dan gode gevp het dooit het duidelijk. Ik behoor namelijk tot de weinigen die immuun zijn voor de korte- en de langebanitis. Ook die typisch vaderlandse dwang gedachte om allerlei sluimerende dorpjes, waarvan de bezienswaardig heid allerminst tot de VVV-troeven behoort, per schaats met een bezoek te vereren, blijft mij verre. Temeer waar deze doorwaaide oor den een soort van superieure minach ting aan de dag leggen voor luwte. Dit schijnt echter voor de schaatsen rijder de voornaamste aantrekkings kracht te zijn, want waar, zo vraag ik U, ligt anders een aanvaardbare verklaring voor het verschijnsel „schaatstocht". Wat noopt de ware liefhebber toch (en dat „ware" dus in tegenstelling tot de mooi-weer- rijder) zijn koesterend bed te veria ten nog vóór de zon tot de overtui ging is geraakt, dat er weer een dag van haar wordt verwacht? In welke duistere hoek van zijn onderbewust zijn schuilt die kille bronstkreet, die zodra het kwik in het bolletje weg kruipt, als zoete wijn tot de spon uitbarst of om de goede Vondel met vrede te laten wat rechtvaar digt de gelukzalige verzuchting: ..Hoezee, tien graden vorst en wind kracht acht?" Een raadsel mijne vrienden, maar een goedmoedig raad sel, want tenslotte moet hij het zelf weten. Alleen vermoed ik, dat hij zich smalend over mij zal uitlaten: „Hm, daar heb je er weer zo een, die bij de kachel zit." Hij heeft gelijk, volkomen gelijk. Ik meen mij echter te herinneren, dat ik me destijds een kachel heb aange schaft ter bestrijding van een koude golf. Niet van een hittegolf. SHAMATEUR 6

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 6