Heinekens Nette en Nuttige Notulen-Notities Bequnstiqinq van onze aöventeeRöeRS, houöt öe schakel in stanö ONZE zojuist naar Den Haag ver huisde, doch daarom niet min der actieve Clubbladredacteur her innerde ons dezer dagen, dat het de hoogste tijd was onze bijdrage voor de A.F.C.-Schakel te leveren. In dit ijstijdperk doet het wel vreemd aan voor voetbal uit je winterslaapje ge wekt te worden, alhoewel er toch nog mensen schijnen te zijn, die dan ook maar helemaal niet zonder deze tak van sport kunnen leven. Wij lazen tenminste in de sportbladen van deze week, dat opbasketbalschoenen in Rotterdam toch nog een wedstrijd ExcelsiorSparta gespeeld was. Of het voor de Competitie ook zonder kneusjes zou zijn afgelopen, vertelt de geschiedenis niet. Op Zondag 10 Januari j.l. werden alle wedstrijden afgelast, zodat de wedstrijd A.F.C.De Spartaan naar 17 Januari verschoven werd. De uit slag luidde 11, hetgeen ook ons in ziens de juiste verhouding was. Door een combinatie BouwensWildschut gaf de laatste ons na de rust wel de leiding, doch dit was slechts van korte duur en toen De Spartaan ge- (Vervolg Kapiteinshut) teit van een scribent van dit kaliber is volstrekt niet onbeduidend. Het misbruik, dat hij bij herhaling maakt van zijn perskaart, maakt hem on geschikt voor het, zo hoge eisen stel lende, beroep van journalist. En wij betreuren, dat de Tuchtraad voor de Pers dit gevaar niet heeft onderkend, de zaak niet in behande ling heeft genomen, en met een ach teloos gebaar onze klacht ter zijde heeft geschoven. Neen, dan het Hoog Militair Ge rechtshof! HOLTZAPPEL lijk maakte, zag geen van beide elf tallen nog kans in deze stand wijzi ging te brengen. 24 Januari H.V.C.A.F.C. Deze wedstrijd, op een veel te hard veld gespeeld, werd maar liefst door ons met 50 verloren. Of onze jongens bang waren te spelen op dit terrein (zeer veel velden werden deze Zon dag terecht afgekeurd), feit was, dat onze spelers er niet aan te pas kwa men. En met deze wedstrijden was het voor voetballen voorlopig „Schluss". Wat zal dat voor die eer ste klassers 'n leuk seizoen worden! Op 20 Januari viel onze keeper van 't eerste elftal, Joop den Dekker, de eer te beurt in een Jeugdelftal A te gen een dito B in het D.O.S.-Stadion te Utrecht een selectiewedstrijd te mogen spelen. Op 16 Januari zijn Ben Tromp en Joke Bouterse in het huwelijksbootje gestapt. Onze felicitaties, jongelui! Oudejaarsavond Op 17 Januari, Oudejaarsavond, vond zoals de laatste jaren gebruike lijk, in ons Clubhuis een bridge-drive onder leiding van Joh. Gilkens plaats, natuurlijk trouw bijgestaan door Me vrouw Gilkens. 't Was wederom zeer genoeglijk en er was een flinke op komst. Na de gongslag om 12 uur door Jan v. d. Pijl beklom Voorzit ter Holtzappel de „spreekstoel" en hield zijn eerste speech in het zojuist aangevangen nieuwe Verenigings jaar. Hij herinnerde er ons aan, dat dit jaar voor de A.F.C. een zeer belang rijk jaar zal worden in verband met het aanstaande 60-jarig jubileum van onze Vereniging. Voor de A.F.C.-da- mes was het op dit middernachtelijk uur een teleurstelling, aangezien de Voorzitter slechts één kus beschik baar stelde, e.w. aan de vrouw van onze Redacteur, Mevrouw Wijnand. Natuurlijk probeerden enkele dames Holtzappel van dit besluit af te brengen, maar Nico, standvastig als altijd, hield voet bij stuk. Hierna volgde de prijsuitreiking door Joh. Gilkens, waarna men nog enkele uren genoeglijk bijeen bleef. Nieuwjaar. 18 Januari, Nieuwjaarsdag, reünie in het Apollo-Paviljoen. Wederom onder de voortreffelijke leiding van onze tafelpraeses Henk Esser. Op roodzwarte vaantjes waren door Wim Staats de regels van ons Clublied aan de muur van de dinerzaal aan gebracht en werd, ingeleid door Geórge Wijnand, een reportage van een A.F.C.-reünistendiner, uitgezon den door Wim Staats en Wim v. d. Marei. We hebben een voortreffelijke rede van Kees Bouwens beluisterd, waarvoor hij een warm applaus en vele handdrukken in ontvangst kreeg te nemen. Na veel spanning kwam onze Voor zitter dan eindelijk tot de uitreiking van de Nobelprijs. IJ kunt zich niet voorstellen, hoe verwonderd, en te vens hoe zeer vereerd Uw secretaris was, toen hem de grote eer te beurt viel de Nobelprijs dit jaar, uit han den van de Heer Holtzappel, in ont vangst te mogen nemen. Als Be stuurslid heb ik al menigmaal met mijn mede-Bestuursleden vele Nobel prijswinnaars voorgedragen, doch dat mijn mede-Bestuursleden mij zelf dit jaar om de tuin zouden leiden (wij hadden gezamenlijk een ander lid genoemd), daarvan had ik niet het flauwste vermoeden. Ik was er dan ook zo van onder de indruk, dat ik de wel zeer hartelijke rede van onze Voorzitter niet onmiddellijk kon be antwoorden. Deze hoge onderschei ding is door mij wel zeer op prijs gesteld. Laten wij ons gezamenlijk opma ken voor de viering van ons 60-jarig Jubileum op 18 Januari 1955 van ons aller A.F.C. Vété i

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 2