(<^=C^=€§=C^==C3=C; Uit de Kapltelnshut ©it is de Schakel, die komt binden, 'De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand. Roerstraat 52 2. tel. 722119 - Plaatsverv. Redacteur: J. Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118. tel. 714194 Typ9grafie: Drukkerij Jok. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710.. Amsterdam-W. 32e Jaargang Januari 1954 No. 6 7OALS al in 't vorige num mer van de A.F.C. Schakel werd op gemerkt, volgen de hoogtijdagen in ons verenigingsle ven elkaar op met de regelmaat van kalenderblaadjes. Na de gezellige kienavond, die onder Jan Snellemans voortreffelijke leiding weer het ge wone geanimeerde verloop had, kwam de Nieuwjaarsreünie in het clubhuis. Deze middag gaat zich langzamerhand ontwikkelen tot het hoogtepunt van ons clubseizoen. Hoe langer hoe meer A.F.C.-ers schijnen te ontdekken, dat deze middag een bijzonder gezellige avond is, met een Nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel, waarvoor ik graag alle an dere „echte" nieuwjaarswensen van beroepsgezelschappen in ruil geef. Dit jaar luisterden meer dan 160 le den van onze A.F.C.-familie naar de geestige en gevoelige woorden van Jaap a Cohen, op de bekende wijze voorgedragen door Tonny a Cohen en Willem van der Marei. Het is on begrijpelijk, höe Jaap, zich steeds weer vernieuwend, zich telkens weer overtreffend, altijd de frisse ideeën weet te vinden, die zijn nieuwjaars wens tot een geheel apart stuk werk maken. Het drietal oogstte natuur lijk ook deze keer een welverdiende hulde, waarin de uitstekende en slag vaardige begeleider, onze donateur Kaspers, ook werd betrokken. Onze eigen oudejaarsavond op 17 Januari staat nu voor de deur. Dan leiden Joop Gilkens en zijn vrouw de bridgeparen van tafel tot tafel, tot dat te middernacht Jan van der Pijl met twaalf schorre slagen op zijn dienblad onze verjaardag inluidt. Alles overeenkomstig de traditie. Ook overeenkomstig de traditie is het, dat wij zo omstreeks onze ver jaardag met ongerustheid de rang lijst bestuderen. We zijn alweer zo ver, dat we naar de onderste plaats kijken inplaats van naar de boven ste, en dat we blij zijn als onze naas te concurrenten ons niet al te dicht op de hielen zitten. Laat ik als al lerbelangrijkste wens voor "1954 vra gen om een paar overwinningen van ons eerste elftal! Wij willen niet meedoen aan de nooit aflatende stroom van critiek, die op de Bondsleiding wordt losge laten. Wij weten, dat er grote moei lijkheden zijn te overwinnen, veel uit eenlopende belangen in het oog die nen te worden gehouden, enkele uiterst belangrijke problemen opge lost moeten worden. Wij weten, dat de beste stuurlui aan wal staan en dat de critiek gemakkelijk is maar de kunst moeilijk. Dit neemt niet weg, dat wij in het begin van de competitie toch wel met klem onze bezwaren hebben ken baar gemaakt tegen het, zacht uit gedrukt, zonderlinge wedstrijdpro gramma. Dat er in de stralende herfst zoveel vrije Zondagen onge bruikt moesten voorbij gaan, was nu niet bepaald bevorderlijk voor een vlotte afwerking van de competitie. Wij hadden gehoopt, dat we vóór de eigenlijke wintermaanden, met hun sneeuwbuien en hun vorst, flink op geschoten zouden zijn, zodat we in de slechte tijd onze velden wat konden sparen. Bovendien zouden dan de zomersporten eens de kans krijgen op tijd, met alle beoefenaren, te be ginnen. Niets daarvan! Autoriteiten op het gebied van wedstrijdprogram ma's legden ons geduldig uit, dat het niet anders kon. „Jullie willen toch liever niet tegelijk met Blauw Wit op dezelfde Zondag thuis spelen?" was een van de argumenten. Natuurlijk wilden wij dat niet! Dat was trou wens ook nooit gebeurd. We berust ten dus in de gebrekkige regeling. Toen kwam de tweede competitie helft. Begrijpt U dat we onze ogen uitwreven toen we lazen dat wij op 3 Januari en op 10 Januari thuis moesten spelen, beide keren tegelijk met Blauw Wit Het lijkt wel of men de clubs als een stelletje onmondige kinderen behandelt! Misschien vindt men nu weer nieuwe argumenten, die deze vreemde gang van zaken moet motiveren. In afwachting daarvan zullen we volstaan met het feit te signaleren. Maar we zijn benieuwd... Ik wil dit praatje uit de Kapiteins hut niet besluiten in een stemming van wrevel. Laten we ons verheugen in de mooie dagen, die komen zul len en laten we hopen, dat de tal rijke wensen, die straks, met gehe ven glas, op de groei en bloei van A.F.C. zullen worden uitgesproken, vervuld mogen worden HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 1