J~lan de leden BequnstiQincj van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö ge tegenbezoeken. Bouwens verzette hierbij veel werk, maar kreeg toch te weinig steun van zijn teamgenoten, om deze energie in doelpunten om te zetten. En zo verzoende een ieder zich reeds met een gelijk spel, toen 5 minuten voor het einde Werker een bal onoordeelkundig op doelman Kramer terugplaatste en de sterk ge concentreerde Bouwens door een uiterst snelle reactie zijn grote kans waarnam 01 Ondanks het hevige slotoffensief, dat de versterkte Spartaanvoorhoede hierna inzette, bleef deze (voor A.F.C. fortuinlijke) score tot aan het einde gehandhaafd, mede door het meesterlijk ingrijpen van de onver murwbare Den Dekker, die deze mid dag uitgroeide tot een doelman van uitzonderlijke kwaliteit. Als ik de balans opmaak voor het tweede elftal na vier wedstrijden dan blijkt, dat de resultaten wel wat te genvallen. Alleen in de eerste wed strijd tegen V.V.A. II werd er voor de rust behoorlijk gespeeld. Na rust ging het een stuk minder en daar door bleef het 30. Daarna volgden er twee nederlagen n.l. tegen Ajax XV 03 en tegen Volewijckers II 28. In deze wedstrijden is er tac tisch Wel heel slecht gespeeld, vooral het dekken der kanthalves en backs was slecht, waardoor iedere aanval der tegenpartij gevaarlijk was. De backs moeten toch weten, dat als wij links in de aanval zijn, de linksback mee gaat en de rechtsback de spil in de rug dekt en niet bij zijn buiten man blijft staan. En als de bal naar rechts gaat moet er met 'n sprintje gewisseld worden. Onze buitenspelers vergeten nog wel eens, dat als de keeper der te genpartij uittrapt, zij de vijandelijke vleugelspelers moeten dekken, waar door onze backs zich rustig meer naar achteren kunnen opstellen. Het plaatsen der bal gaat ook nog teveel door de lucht, waardoor het de speler, die de bal ontvangt, veel meer tijd kost om de bal onder con trole te krijgen, dan als de bal laag gehouden wordt. Ook wordt er door sommige spelers nog te veel met de bal gelopen, terwijl voetbal het best gespeeld wordt, door de bal zo snel mogelijk naar een vrijstaande mede speler te schuiven en daarna zelf vrij te lopen. Deze fouten worden niet alleen in het tweede gemaakt, maar in het eerste ook wel; dus laat dat een sti mulans zijn om die fouten af te le- ren. De vierde wedstrijd tegen D.W.S. IV werd een gelijk spel, waardoor we 3 punten hebben uit 4 wedstrijden, hetgeen natuurlijk wel erg weinig is. In de volgende Schakel hoop ik dan ook betere berichten over het tweede te kunnen melden. G. t. H. Via een argeloze opmerking, ge maakt ergens boven een weiland aan de Spaarndammerdijk, heeft onder getekende na 12 jaren lidmaatschap de gelegenheid, gekregen mogelijk sluimerende leiderscapaciteiten tot leven te wekken. Daar behalve ge noemde capaciteiten ook de journa listiek deel van het aanvoerderschap uitmaakt, volgt dan hier mijn eerste verslag, dat helaas deze maal niet geheel volledig kan zijn i.v.m. mili taire plichten. De eerste competitiewedstrijd tegen T.I.W. 2 werd vlot gewonnen door 'n schuivend elftal met 41. Persoon lijk ben ik een groot voorstander van dit systeem. De doelpunten werden gemaakt door Cas Tromp (2), André Postmaa en Hans Boswijk. Voor deze wedstrijd werd André Postmaa door onze voorzitter, de Heer Holtzappel, enigszins feestelijk uitgeluid. André's voetbalcarrière wordt wegens een 3% jarig verblijf in de Archipel voor de K.L.M. voor lopig onderbroken. Hem werden en kele fraaie geschenken aangeboden, welke hem door de praeses, namens geheel A.F.C., werden overhandigd. Onze beste wensen vergezellen An dré op zijn reis naar de Oost. Tegen R.K.V.V.A. 2 hebben wij iets vreemds meegemaakt. Na schui vend en flitsend een 41 voorsprong tot stand te hebben gebracht, gin gen we over tot het bekende rozen- werk. U hebt gelijk, dit is fout, maar een verschil van 3 doelpunten in ons voordeel heeft ons in slaap gewiegd. Bij het eindsignaal was de stand 44. voetbalwedstrijd plegen te spelen, hebben onaangename gevolgen onder vonden van hun sport. Aad Veltema en de Spartaan-mid- voor kregen tamelijk ernstig lichame lijk letsel en een tweede Spartaan speler moest op scheidsrechterlijk bevel het terrein verlaten en zal dus een zeker aantal wedstrijden niet mo gen spelen. Broer en onbekende Spartaan, het beste en spoedige be terschap. Intussen hebben wij door deze over winning de laatste plaats, welke wij met een aantal andere elftallen deel den, verlaten. Nu is het slechts zaak om het nu betreden pad niet meer te verlaten, dan komt het cadeau aan captain Joop, die door een steenpuist op zijn (linker) hand het verslag aan mij moest overlaten, best voor el kaar. JAN TJALLING Het zevende heeft na drie wedstrij den verloren te hebben eindelijk zijn eerste punt gehaald via een gezellig partijtje uit tegen Sloterdijk III (1-1). Wij hebben in deze 4 wedstrij den 10 goals voor gescoord maar he laas gingen er bij ons 17 in!! Wij hopen nu maar met de stoere spil Arie Eeman aan het hoofd van onze verdediging en met de schotvaardi- ge Fred Denker in de voorhoede in de volgende wedstrijden betere resul taten te bereiken, mits naar mijn be scheiden mening het zevende geen opvang- en doorvoerteam van de laat ste drie elftallen wordt. GEORGE Brand. Uw vierde elftal behaalde in de verslagmaand 2 punten uit 3 wed strijden. Van O.S.V. 2 en D.W.S. 4 werd verloren met resp. 12 en 02. De Spartaan IV moest echter onze meerderheid erkennen (42). Wegens vacantie moet ik, wat be treft de wedstrijd tegen O.S.V.met de uitslag volstaan. Tegen D.W.S. 4 was ik echter weer van de partij. Het genoegen was ech ter geheel aan haar zijde. Tal van malen ging het bruine monster na schoten van onze voorwaartsen tegen paal en lat en voorts stond de D.W.S. keeper zijn mannetje. Toch behaal den we naar mijn mening enige winst in deze wedstrijd, want Wol- ters, in de tweede helft als nood maatregel op de rechtsback-plaats opgesteld, bewees uit het goede ver dedigershout gesneden te zijn. Zijn kostje in een der hogere elftallen lijkt mij gekocht. In de wedstrijd tegen De Spartaan is 'n reeks nare gebeurtenissen voor gevallen, welke natuurlijk niet na lieten haar stempel op de sfeer te drukken. Drie jonge mannen, die voor hun genoegen o.a. 's Zondags een Velen Uwer hebben ons ge vraagd, tegen welke tarieven men een advertentie in de AFC-Schakel kan plaatsen. Zoals wij reeds dikwijls naar voren brachten, zijn deze tarie ven buitengewoon laag. Vooral indien men bedenkt, dat onze „Schakel" niet alleen gelezen wordt door zeker duizend koop krachtige gezinnen in Amster dam-Zuid, maar omdat dit blad ook op diverse leestafels van met ons bevriende verenigin gen, restaurants, in wachtka mers etc. ter lezing beschik baar is. U zult zeker de „Schakel" in stand willen houden en dus Uw zakelijke relaties willen bewe gen tot het plaatsen van ad vertenties in ons clubblad. Eén telefoontje met Otto v. d. Heul, Gerrit van der Veenstraat 118, Telefoon 714194 is voldoende om U van deze goedkope ta rieven op de hoogte te stellen. 5

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 5