zyy. Resultaten op de groene velden HET APOLLO-PAVILJOEN 1 Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: 2)e weg naar Ook voor besloten diners, lunches of partijen BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö V elden hebben wij een wedstrijd t-1 gezien, waarin A.F.C. 1 zó con trasterend zijn goede en slechte eigenschappen demonstreerde als Zondag het geval was tegen H.V.C. Vóór en enkele minuten na rust het goede beeld, dat wij ons van de hoofdploeg gemaakt hebben. Pri ma voetbal, een spelletje, zoals men dat in de tegenwoordige Eerste klas se zelfs weinig ziet. Dwars tegen de verhouding in werd 't 01, daar na via een prachtig doelpunt van Wim Feldmann 11. Rust. Door een „geluks"goal van Wildschut 21. (De eerste en enige fout, die de ge routineerde Brits maakte.) Twee-één voor op H.V.C.de oude „erfvijand" van Amersfoort, die nu al zo'n jaar of dertig ploegen naar de Wandelweg stuurt, die er niet om liegen. En toen stortte ons elftal in elkaar. Men kon zien, dat routine overheersend kan zijn op jeugdig en thousiasme. Er werden bij ons dek- kingsfouten gemaakt om van te be ven! Het rammelde en rommelde in onze ploeg. Bijker, die in de eerste helft een partijtje spil had weggege ven waarop men kon vragen: „Wie heeft ooit om Terlouw geloeid?" ging volkomen van de kaart en van 21 werd het 24. Een dik verdiende nederlaag, om dat wij blijkbaar mentaal niet kun nen opbrengen, wat technisch in ons bereik zou kunnen liggen. De stand van het eerste elftal luidt per 11 October: De Kennemers 3 2 1 5 9—3 H.V.C. 3 2 1 4 10—5 De Spartaan 3 2 1 4 5—3 Volendam 3 2 1 4 6—5 U.V.V. 3 2 1 4 3—2 A.F.C. 4 2 2 4 7—7 Watergr.m. 3 1 1 1 3 5—5 K.F.C. 3 1 2 2 7—10 Helder 3 1 2 2 5—8 Schoten 4 4 2—11 De reserves deden het aardig en de jeugd deed het fantastisch. Onze juniores-elftallen behaalden Zondag j.l. in drie wedstrijden zes winstpun ten met een score van 152! Resul taten der senioren-elftallen, behalve het eerste over de laatste twee Zon dagen: 9 4 5 0 13 27—14 De pers heeft ons bloedjonge eer ste elftal vriendelijk ontvangen. Over A.F.C.Schoten (30) schreef Piet Bakker in „Sportief": Het leukste bij A.F.C. vind ik al tijd de kinderen. Er kruipt, als je eerste rij zit, voortdurend een stel letje grut voor je voeten, en die hum mels plegen naar alles te kijken, be halve dan net naar de wedstrijd. Zij spelen met kiezelsteentjes, én als Paultje of Kees iets heel bijzonders in het veld presteert, waarvan de supportersnekharen steil overeind gaan staan, dan hoor je zo'n vier jarig joggie tegen zijn vriendinnetje zeggen: „Nee Miesie, nou wil ik es vader wezen." Dat kroost der leden is typerend voor de stemming, die er bij A.F.C. heerst, 't Is er zo genoegelijk, een openlucht-soos, waar de gesprekken nauwelijks worden afgeleid door het voetballen. Soms wordt de conver satie even onderbroken door een me neer, die „Niet te kort!" schreeuwt, maar al spoedig weer zegt: „Waar hadden we 't ook al weer over?" Na enige maanden van de geneug ten des voetballens verstoken te zijn geweest, gold mijn eerste visite het vriendelijke terrein daar aan de Wan delweg. 't Leek mij gewenst om mij niet aanstonds in de hitte van het hogere spel te storten. A.F.C. speel de tegen Schoten, en als Schoten wat beter had geschoten, zou A.F.C. zijn 30 voorsprong niet hebben gehou den. Die elf Reds schijnen mij nog te jong toe om zich de weelde van het lauwerenrusten te kunnen veroorlo ven. Zij vormen een pril team, dat vóór rust fris van leer trok, doch het daarna wel geloofde. Hun spel is heus niet minder dan van vele eerste klassers. En dan: hier wordt nog ple zierig voor het pure plezier gespeeld! Ze hebben er leut in. Geen rare krampachtigheid, of ziel en zaligheid ervan afhangt; geen unfair knokken om de zege tot iedere prijs. En toch een warme clubliefde. Dom eigenlijk, dat ik niet vaker naar A.F.C. ga. Te meer omdat ik mij al tijd met een kop voortreffelijke soep laat omkopen om 'n vriendelijk stuk je over A.F.C. te schrijven In de „Sportkroniek" gaf Enno Crabbendam een verslag over de Spartaan—A.F.C. (0—1), waaraan wij het volgende ontlenen: „Het nog onervaren, veelbelovende jeugdteam van A.F.C. met doel man Den Dekker als grote aanwinst bracht het leidende Spartaan (op eigen terrein nog wel) zijn eerste ne derlaag toe (01). Deze tweede hoofdstedelijke derby, die ondanks de radio-uitzending van NoorwegenNederland nog vrij veel publiek trok, is een interessant kijk spel geworden, waarbij de oudere, ge routineerde Spartaan-ploeg met ne gatief resultaat de dartele, nog niet geheel ingespeelde A.F.C.-ers onder de voet trachtte te lopen. Wel leidde het betere ploegverband tot een op vallend veldoverwicht, maar de naar verhouding weinige goed ge richte (zeer gevaarlijke) schoten, die Hilster en Valks reeds in de eerste helft afvuurden, vermochten de ta lentvolle Den Dekker geen moment te verontrusten. In fraaie stijl dook de jonge A.F.C. goalie op de moeilijkste ballen, die hem vooral in de laatste phase van dit sportief gestreden duel telkens opnieuw bedreigden. Voor de rood-witte aanvallers was het om er moedeloos onder te wor den. Nadat de rust met blanke stand was ingegaan, probeerde de thuis club, wier midvoor v. Rijk ook dit maal teleurstelde, nog eens zeer in tensief de A.F.C.-defensie, waarin naast Smit en Bookelman vooral ook stopper Bijker uitblonk, tot capitula tie te dwingen. Doch de gasten over leefden dit beleg zonder kleerscheu ren, met als gevolg, dat de ontmoe digde roodbroeken hun stootkracht en tempo zagen afnemen, waardoor de Reds gelegenheid kregen tot eni- APOLLOLAAN 2 TEL. 712410

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 4