1 Marshall Nette en Nuttige Notulen-Notities (Dames- en hterenschoenen Misseleenie Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houót öe schakel in stanö In de vorige Schakel heb ik de hoop uitgesproken, dat de „uitvoering" op 13 September tegen Schoten een succes zou opleveren. Nu, zoals U al len weet, was het dit ook; al moet het mij van het hart, dat de uitslag zo ongeveer 60 in ons voordeel be hoorde te zijn. Onze voorhoede benut te de kansen bij lange na niet. Op 20 September speelden wij in Den Helder tegen de club van die naam en verloren met 31; onze voorhoede was machteloos, qua spel hadden wij zeker deze wedstrijd met dezelfde cij fers behoren te winnen. Enfin, 27 September was de balans weer in evenwicht doordat wij toen van een onoordeelkundig teruggespeelde bal van de rechtsback van de Spartaan profiteerden en Bouwens de bal langs keeper Kramer in het verlaten Spar- taandoel plaatste. Dit was het enige doelpunt, enkele minuten voor afloop van de wedstrijd, gescoord, zodat wij deze wedstrijd met 10 wonnen. Een uitslag, die de Spartanen, die de hele wedstrijd in de aanval waren ge weest, zeker niet bevredigd zal heb- ben. De week daarop speelden wij in de Meer een oefenwedstrijd tegen Zee- burgia, in welke strijd wij met 92 ons de meerdere toonden. Als onze jongens nu zo ook eens in de com petitie speelden! Wat een vreugde zou onze penningmeeester daarvan hebben. Zowel de jeugd als ook de vetera nen namen deel aan het Jubileum- tournooi van H.B.S., doch behaalden geen van beide in dit tournooi eer ste prijzen. Dit tournooi organiseer den „de Kraaien" ter gelegenheid van hun 60-jarig bestaan, waarmede wij onze Haagse vrienden van harte ge- Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 lukwensen. Hopenlijk zal speciaal dit jaar de Hagenaars het degredatie- spook bespaard blijven. Good luck, H.B.S.-ers. Leven en dood. Een leven kwam en een leven ging. Op 1 October werd het gezin van Frits van Klinken verrast met de komst van dochter Lilian, waarmee onze hartelijke gelukwensen. Doch 5 October werd de gehele A.F.C.-familie opgeschrikt door het verscheiden van één onzer oudste le den, Fred Sabelson. In hem verliezen wij niet alleen een goed lid, maar bovenal een waar vriend. Een man, die onze Vereniging talloze malen on schatbare diensten heeft bewezen, een man, op wie nimmer een vergeefs beroep gedaan werd in welke vorm ook. Speciaal in onze dochter-vereni ging A.C.C. heeft Fred een belang rijke rol gespeeld en waarvan hij, zo als bekend, erelid was. Ook de Neder landse Cricketbond heeft hij in be stuursfuncties gediend. Wij kunnen ons voorstellen wat dit tweede zware verlies voor Mevr. Sabelson betekent. Moge haar de kracht gegeven wor den dit wel zeer zware verlies te dra gen. Dat hij ruste in vrede. Op 29 September werd ons erelid A. F. de Vilder 60 jaar. Natuurlijk hebben wij die dag reeds blijk van onze belangstelling gegeven, doch ook vanaf deze plaats feliciteren wij de Heer de Vilder zeer hartelijk en wij wensen hem nog vele jaren in goede gezondheid. Die zelfde avond vond in ons club huis de statutair voorgeschreven September-vergadering plaats waar nog geen 40 leden aanwezig waren. Men schijnt toch in 't algemeen wei nig belangstelling voor de Bestuurs- en Commissieswerkzaamheden te hebben, daar zo weinig leden het op kunnen brengen slechts twee maal per jaar van hun belangstelling blijk te geven. En juist deze avond was het geringe bezoek spijtig daar de penningmeester als het ware een noodkreet liet horen. De begroting 1953'54 was van dien aard, dat de niet-ingewijde de schrik om het hart sloeg. Het bestuur heeft dan ook van de aanwezige leden diverse suggesties ontvangen ten einde te pogen, aan 't eind van het seizoen nog tot een slui tende rekening te kunnen komen. Na tuurlijk zal het Bestuur deze sug gesties nader onder de loupe nemen en overwegen of deze uitvoerbaar zijn. U kunt er echter van overtuigd zijn, dat de uitgaven thans niet meer verminderd kunnen worden zoals ook reeds ter vergadering geconstateerd werd, maar dat desondanks uw Be stuur alles in het werk zal stellen, om „de eindjes aan elkaar te kno- U behoeft van dat kopje niet te verbleken of vol nauw verholen ongeduld blozend verder te lezen; het betekent niet, dat Lenie mis is, maar het is een wat grove vertaling van het Engelse woord miscellany, een soort journalistiek vergaarbakje, waarin men desnoods gepast mag roddelen. Dat was dan ook eigenlijk de bedoeling, tenzij het Bestuur er een stokje voor steekt, al dan niet op advies van de klaverjasafdeling. Maar komaan, laten we eens kijken hoelang 't goed gaat. Het is U dus tevens bekend, dat Misseleenie géén schuilnaam is voor „972", zodat er voor het senioren convent geen enkele reden is om ijlings bij elkaar te komen. Niettemin loopt het gerucht, dat een en ander, zij het om andere redenen, tóch zal geschieden. Waaróm is zelfs de of ficiële insiders niet bekend, tenzij na tuurlijk, dat deze insiders geruisloos outsiders zijn geworden. Men fluistert echter, dat enkele ouderen hun grie ven in limerick-vorm willen voordra gen onder de titel „Rond de Zanzibar- Pitch". Overigens is ons voetbalwereldje weer vol wee en wee begonnen. De Bondsvergadering was van een verfijnde humor, die helaas niet alle aanwezigen dóór hadden. Ik bedoel dat plan van die 5 x 12 eerste k'as- sers. Waarom eigenlijk geen 50 x 12? Hoe meer zieltjes, hoe meer vreugd. De Noren hebben tenslotte ook erg om ons gelachen. Het is alleen te vrezen, dat degenen voor wie dat ge lach in wezen bedoeld was het niet begrepen hebben. Overigens vertelde op de Bonds vergadering een afgevaardigde uit 't Zuiden enige hoogst verstandige din gen over het schijn-amateurisme. Hij werd practisch van de katheder gehoond, waarmee het bewijs werd geleverd, dat men werkelijk niet naar Artis behoeft te gaan om de struis vogels in hun werk te zien. Aan het begin van die Bondsver gadering zei de heer Hopster, dat de Nederlandse professionals niet in Nederland mogen voetballen, om dat dit propaganda zou zijn voor het beroepsvoetbal. Hebt U ook genoten van FIFA-Barcelona Overigens een groot compliment aan de mensen van de televisie, die van deze wedstrijd een prachtige uit zending hebben gemaakt. Vooral als men weet, dat zij 12 minuten voor het begin pas toestemming kregen om ook de eerste helft van de wed strijd uit te zenden. Op dat moment bleek namelijk, dat het Stadion prac tisch vol was. Géén concurrentie dus. PROF. 3

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 3