Uit de Kapïteinshut 32e Jaargang October 1953 No' 3 ©it is de Schakeldie komt binden, ©e oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand. Roerstraat 52 2 tel. 722119 - Plaatsverv. Redacteur: J. Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 TypografieDrukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-W. TVTAT ons in de afgelopen periode wel het meest getroffen heeft, is het over lijden van Fred Sabelson. Het zal moeilijk zijn, voor al voor de ouderen onder ons,zich onze bijeenkom sten en onze vergaderingen voor te stellen zonder Fred. Als hij opstond en het woord vroeg, kon men verze kerd zijn van een haarscherp en hel der betoog, voorgedragen met een gloed van warme clubliefde. Want hij had grote gaven van hoofd en hart en nooit deed A.F.C. daar tevergeefs een beroep op. Tot kort voor zijn dood was hij nog bezig aan de om vangrijke en tijdrovende reglements wijziging, zo tot het allerlaatst nog zijn krachten en gedachten wijdend aan A.F.C. Tallozen waren op 8 October naar de Nieuwe Oosterbegraafplaats ge komen om deze zeer oude en zeer ge trouwe A.F.C.-er naar zijn laatste rustplaats te vergezellen. En daar bleek weer, welk een grote plaats Fred in de hartep van zijn vrienden had ingenomen en met welk een dankbaarheid zij aan hem denken. Hij ruste zacht. De overgang van deze droefgestem- de gedachten naar de zakelijke aan gelegenheden van onze club valt wel moeilijk, maar zo is nu eenmaal het leven. Nieuwe gedachten dringen zich op met betrekking tot A.F.C., nieuwe mogelijkheden, nieuwe problemen. Om met deze laatste maar eens te beginnen, het grote probleem, waar wij op het ogenblik mee zitten, is niet het tekort op de begroting, al kost dit ons heel wat hoofdbrekens, en ook niet de zorg voor de voorbe reiding van ons zestigjarig bestaan, al bezorgt deze ons nu al enkele sla peloze nachten. Neen, ons grote pro bleem zit hem in de wispelturige vorm van het eerste elftal, dat elftal, dat de standing van onze club uit maakt en dat daardoor een ontzaglijk zware verantwoordelijkheid draagt. De last van zestig jaren streven en strijd, de zwaarte van al onze zor gen, drukken op de schouders van die elf knapen. Is deze last voor sommigen te zwaar? Wie de twee speelhelften van onze wedstrijd tegen H.V.C. verge lijkt, moet haast wel tot de con clusie komen, dat inderdaad voor en kelen de tweede helft een te zware opgave vormt. De zelfbeheersing, het rustige overleg, die immers de on misbare grondslag vormen voor ons spel, was vóór de pauze overal te bespeuren en iedereen genoot van het frisse, snelle en degelijke voetbal, dat wij toen te zien kregen. Maar na de rust (wat een raar woord in dit verband!) was de rust bij enkelen eensklaps verdwenen. Zo weloverwogen en beheerst als zij daarvóór te werk gingen, zo onbe heerst, wild en dom deden zij daar na. Was hun voorraad zelfbeheer sing opgebruikt? Liet hun verstan dig overleg hen in de steek? Hoe is het anders te verklaren, dat dezelfde spelers met dezelfde grote gaven zulke kinderlijk domme dingen de den Als het fundament van een gebouw, de kern van het geheel, wordt weg genomen, stort alles in elkaar. En nu mag dat fundament van het prach tigste graniet zijn, als het weg is, is het waardeloos. Dit bleek in onze wedstrijd tegen H.V.C. weer eens overduidelijk. Ons moeilijkste probleem, de vraag, hoe wij van ons, toch zo goede ma teriaal een hecht en duurzaam geheel bouwen, bezorgt ons allen het mees te hoofdbreken. Er is natuurlijk er gens een oplossing. Laten wij hopen, dat wij die tijdig vinden, zodat A.F.C. in de strijd om de bovenste plaatsen haar rol nog met ere kan vervul len! HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1