Fred Wijnhandel Fons Boots Van de Veteranen Gerard Doustraat 71, tel. 27358 Zondag 1 November a.s. is de voetbalmatch U.Y.Y.-A.F.C. e heerlijke koffie, Handels onderneming „Koetosari" BequnstiQinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakeL in stanö 12 rp ij dens de Buitengewone rustige Algemene Vergadering werden de plannen onthuld voor het Vetera- nen-tournooi te Middelburg, waar de jaarlijkse samenkomst op 12 en 13 September van de veteranen der clubs U.D., V.O.C., H.B.S., E.M. V.V.V,, Kampong en A.F.C. dit jaar zou plaa-ts vinden. Wij zijn er inmiddels geweest, ge heel compleet met Max en Sjaak, resp. onze speaker en mental-trainer. Met vier snelle wagens hebben wij het „Nadorst"-terrein te Middelburg zonder stoornis en opgewekt bereikt, waar direct enthousiaste begroetin gen werden gewisseld tussen de vele goede bekenden, die dit festijn licha melijk dachten nog te kunnen bele ven. Het resultaat van de eerste dag was een overwinning op V.O.C. en 'n nederlaag tegen U.D., niet erg be langrijk in het kader van een derge lijk festijn. Na deze wedstrijden zijn eerst de zaken geregeld zoals bezit nemen van de kamers en beslagligging op de „zusters" in het eerzame badhotel te Domburg. Toen kon het spel begin nen. Niet heeft de Directie van het hotel kunnen bevroeden, wat voor gezel schap gehuisvest moest worden. De borrel was zeer geanimeerd en aan tafel werden we bediend door Zeeuw se meisjes in dracht, hetgeen een feestelijk aanzien gaf. Zoals gebruikelijk werd door de clubfeestredenaars getracht enige vriendelijke woorden te richten tot de ontvangende vereniging, meestal bleef het b'ij een pogen en werd de be doeling enkel gewaardeerd. In deze wijze van feestvieren zal wel nooit verandering komen, hoe de heer Adriaa-nse dit ook zal spijten. Max had succes met onze asbakjes, waar door A.F.C. in herinnering is geble ven. Naar gelang de avond verstreek, stoof het gezelschap in groepjes uit een en kon men over het gehele eiland de meesten zaten in Vlis- singen de veteranen tegenkomen. Sjaak was geweldig en trok met zijn koffertje met maskers veel publiek. Terugkomend in Domburg stond het hotel- nog overeind, wel rezen er enige moeilijkheden met het zoeken naar de juiste kamer, doch dit is ook voor elkaar gekomen, dank zij 'n verstandig inzicht van de directeur, die zich alhoewel met de scha-de- lijst in de hand - had overgegeven, omdat hij er toch niet meer tegen op kon. De volgende ochtend zat het groot ste deel van het veteranendom op het terras in de wei heerlijk te zonnen in allergemakkelijkste stoelen, het geen de uitwisseling der belevenissen zeer bevorderde. Van de geboden gelegenheid een duik in zee te nemen, heeft van al de deelnemers slechts Sjaak gebruik ge maakt. Hij heeft aan een ieder, die het maar zien wilde een demonstratie gegeven hoe een dolfijn met en zon der pyama zich in zijn element wendt en keert. Een cineast had van deze opvoering een kasstuk kunnen maken incluis de scène van het hijsen van de natte boel. De lunch, ons door Middelburg royaal geoffreerd, was voortreffelijk. Sommigen smaakte de sherry beter, hetgeen tot misverstand leidde met de eigenaar en waardoor een paar onzer lieden zoek zijn geraakt. De wedstrijden hadden 'n vlot ver loop. U.D. won de eerste prijs, H.B.S. de tweede en Middelburg de derde. Het terrein in Domburg was prach tig, de kleedkamers echter te klein, waardoor de atmosfeer na alles wat was geschied, bedompt werd, het geen aanleiding was om ons in de buitenlucht in het gras net als 30 jaren terug, te verkleden. Sjaak onderscheidde zich ook hier weer met Zeeuwse pet, regenjas aan en kapstokje op de rug en een me dedelingsbord op de brede borst. Variatie in het programma was er zeer, want de prijsuitreiking vond ter afwisseling nu te Middelburg plaats. Een alleraardigst idee, was de aan bieding van een j?op in Zeeuwse kle derdracht, aan de winnaars. Zeer charmant bood Middelburg ons haar prijs aan en zo zijn wij een souvenir rijker - geworden. Hierna ging een ieder zijns weegs verspreid over het land, dankbaar, voldaan en tevreden over wat ons in Middelburg is voorgezet. AREND TÏTij lezen in de krant het over- lijdensbericht, en dan is het on herroepelijk: Fred Sabelson is er niet meer. Het is zo plotseling, dat we hem moeten missen. Géén vriendelijke groet meer van hem en géén gezel lige babbeltjes. Ik zag hem op het cricketveld, in de verte. Men vond, dat hij oud ge worden was. Nel ging naar hem toe en praatte met hem. Was zij bezorgd om hem? Wist zij, da-t hij ziek was? Wij niet. In het Clubhuis zag ik hem voor het laatst, een groet en een grijns, zo vanuit de verte Ach, hij was altijd zo aardig, altijd opgeruimd, en ik kon met hem over de meest fantastische, gefingeerde juridische kwesties discussiëren en met onnavolgbare humor en flair wist hij alle problemen op te lossen. Vaak ging hij naar z'n zoon, die op de Ooster Begraafplaats ligt; Fred beloofde ook eens bij mij langs te zullen komen. Morgen komt hij vlak langs ons huis, maar nooit had ik gedacht, dat Fred zijn belofte op deze manier zou houden. Fred, er gaat met jou een stuk van het oude, vriendelijke A.F.C. voor ons verloren. Moge Nel de kracht vinden, haar tweede grote verlies te dragen. Amsterdam, 7 October 1953. EEN AANGETROUWDE Privé-adresBunsenstraat 118, tel. 742374 September, October, November enz., er is weer een R in deze maanden, dus alles rolt weer. De voetbal rolt weer, de aanslagbiljetten, ja, dit wordt wat saai, rollen weer in onze brievenbussen, maar ook in het zakenleven gaat alles weer op rolletjes lopen. In mijn zaak is een grote sortering binnen gerold van Oude Jenevers Jonge Jenevers Likeuren, Cognac Port en Sherry-wijnen etc. etc. Wellicht wilt U eens een proefordertje bij mij plaatsen. U belt 27358 of 742374 en het wordt U thuis bezorgd. Wanneer U mij voor Zaterdag 31 Oct. de ruststand van deze wedstrijd met of zonder order doet toekomen, ontvangt U bij de juiste uitslag een aardige surprise. Bezorging door de gehele stad. die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooimarkt 8, Haarlem

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 12