Een gekke blik in koffiedik Bequnstiqinq van onze aóveRteeRóeus, houöt öe schafte! m stanö In deze Commissie zijn gekozen de heren J. H. Wijnand, Steensma, van der Heul, L. Woudstra, H. van Teu- nenbroek, Th. van Nigtevegt en Nij- dam. „Prof". Bij die verkiezing kwam nog iets merkwaardigs naar voren, dat weer eens de aanwijsbare inconsequenties in onze voetbalwereld demonstreerde. Meijer Sr. stelde George Wijnand can- didaat. „Dat kan niet," riep George. „Ik ben prof!" Nu moet U even nagaan. Lid van A.F.C. waren of zijn wijlen Han Hol lander, Dick Bessem, Aad van Leeu wen, Ir. van Emmenes en George Wij nand. Deze mensen, die uit hoofde van hun beroep een brede kijk hebben op de sport in het algemeen en op de voetballerij in het bijzonder, mo gen hoogstens donateur zijn en ver der geen vinger voor A.F.C. uitste ken. Tja, zegt men, die verdienen hun inkomen aan de sport en dan kan je geen amateur zijn. Als zo vaak in ons voetbalwereldje, blijft men met zijn gedachten ergens halverwege staan. Want hoe zit het dan met de spelers, die aan een sigarenwinkel (met voor verkoop) en aan een café werden ge holpen? Vrijwel iedereen, die in een club zit, verdient op een gegeven moment geld via die club. De assuradeur, die een post voor een clubgenopt sluit, de medicus, die zijn clubvriend als pa tiënt op zijn spreekuur krijgt, de auteur, die van zijn clubgenoot op dracht krijgt een boek te schrijven over zijn bedrijf, de advocaat, de han delaar noemt U maar op! Dit is alles heel normaal en ge woon. Dat dan een stadiondirecteur, een sportredacteur, een radioreporter uitgesloten wordt, is toch eigenlijk in consequent. Het ware amateurisme is geen kwestie van de maatschappe lijke positie, maar van mentaliteit. Wim Staats werd door de voorzit ter zeer hartelijk bedankt voor het geen hij voor „de Schakel" gedaan heeft. „De A.C.C. Pitch heeft in zijn hart de A.F.C.-schakel verdrongen," aldus Holtzappel. „Wij zijn Wim Staats voor de Schakel kwijt, maar wij hopen van harte, dat Jhr. Rossum de Gaulin blijft." Jan Steensma werd hartelijk welkom geheten als plaats vervangend redacteur. 60-jarig bestaan. De voorzitter en Henk Esser, als voorzitter van de Jubileums-commis sie, hebben de vergadering opgewekt, om vlot en vlug te reageren, als de Circulaire over het 60-jarig bestaan bij de leden binnenkomt. De zaak ligt nu zo, dat het Be stuur voor de receptie zorgt. Deze post is over twee seizoenen verdeeld op.de begroting gekomen. Zeer te recht wees penningmeester Woüdstra er op, dat al zitten wij financiëel wat krap, A.F.C. als oudste voetbalclub van Amsterdam, op haar 60ste ver jaardag toch recipiëren moet. Het zal iedere rechtgeaarde A.F.C.' er erg prettig stemmen, dat ons vertegenwoordigend elftal het voet balseizoen zo „in de puntjes" is be gonnen. We kunnen niets zo uitste kend gebruiken als punten. Hoe meer punten hoe vriendelijker een ieder ge stemd is. Dat gaatje in onze kas komt dan automatisch weer potdicht te zitten Dit dus alles zuiver realistisch en egocentrisch gezien! En hoe aange naam wij dit eerste succes ook mogen vinden, het kan onmogelijk iets ver anderen aan dat nare en sceptische gevoel, dat wij koesteren t.a.v. het ge heel in voetbal-Nederland. De Neder landse Keuze-Commissie, na een en kel ogenblik met rust gelaten te zijn, krijgt thans na dit broederlijk stil zwijgen van de pers, weer volop van „Jetje". Wijzigt Z.M. de K.N.V.B. niet tijdig zijn koers, dan blijven de clubs en de spelers op twee benen hinken, op de conditie dat zij beiden nog bezitten en er geen is uitgerukt door tegenpartij of publiek (En schede) En daar ondergetekende immer zo graag zijn visie op de toekomst geeft, hierbij dan zijn ongevraagde, min of meer opgedrongen mening. Begrafenis. Het lijkt dan, als deze toestand NIET verandert, bij menselijke bere kening althans, welhaast zeker, dat tot de begrafenis van de voetbalsport in Nederland de corner zal blijven worden genomen vanaf één van de hoeken van het veld. De pinentiestip staat er linker voor. De vele keren, dat de bal, ondanks het kinderachtig kleine stukkie, nog steeds vaak wordt naast, over of tegen de keeper wordt gepild, zal de Engelse „bonzen", ge volgd door de Haagse „machtheb bers" er toe kunnen bewegen deze stip één yard nader tot het doel te verleggen. Tenminste, als de 398 eer steklassers, die wij dan wel zullen be zitten, er vóór stemmen. Maar wat zal er van de overige spelregels overblijven Trapten de spelers van twee eerste-klas-teams laatst niet in één match een kleine honderd keer de bal over de kalk- lijn? Grotere lijnen dus? Dat lijkt on waarschijnlijk, want dan zouden ook de tribunes groter moeten worden en er komen nü al zo weinig mensen kij ken! Zonder lijn? Zonder enige lijn? Zoals we dat als jongetje op het zgn. Koninginneland pleegden en niet op hielden met pingelen, totdat je bij de buurman terecht kwam. Nee, dat gaat ook niet; de lijn moeten wij trachten te behouden. Een probleem, dat bij de ontelbaar overige niet eens meer zo sterk zal opvallen! En dan die akelige tekorten, die bekende eerste-klassers ieder jaar boeken. In één jaar twintig mille!!! Hoe zal het dan op de duur met de tweedeklassers vergaan? (Vraag dat maar aan Lou Woudstra! Red.) Of moeten we blij zijn, dat we niet zo geweldig kunnen voetballen en onze terreinknecht iedere week nog kunnen betalen Twintig mille, dat is zo ongeveer ons hele budget, dat na tuurlijk door loterijtjes en tombola's gerust wel belangrijk zou kunnen worden opgevoerd, als je een spreker uit de laatste vergadering tenminste wilt geloven! Over loterijtjes gesproken. Die gezel lige sweepstakes, die we vroeger maakten als ons Oranjeteam speelde, zullen we in de toekomst rustig kun nen vergeten. Als je dan eens mee zou willen doen en je hebt, laten we zeggen, de 12e keus en de anderen zeggen: „Wat zeg je, 181? Dat kèn niet, dat is al gezegd!" dan is de lol er ook vlug bij je af. Zeg nou zelf! Je weet nu al niet wat je raden moet als ze tegen amateurs spelen. Jhr. VAN ROSSUM DE GAULIN Een breed gebaar van bet bestuur, maar willen de andere festiviteiten slagen, dan moeten nu ook de leden een breed gebaar maken en voorzit ter-penningmeester Henk Esser vlot gireren. Voor nadere details verwijzen wij naar de circulaire van de Jubileum commissie, die ongeveer tegelijkertijd, verzonden wordt met dit nummer. Jeugdcommissie. Henk v. d. Hurk, die het als twee de penningmeester buitengewoon vol- handig heeft, moest wegens tijdge brek zijn plaats in de Jeugdcommissie afstaan. Nico Holtzappel, heeft hem op hartelijke wijze uitgeluid. De va cante plaats wordt ingenomen door Fred Denker Jr. Deze was afwezig, maar het was bekend, dat hij een be noeming zou aanvaarden. „Ik had hem zo gaarne een woord meegege ven," zei de voorzitter. „Het betreft hier een jonge man, overlopend van energie en vol van frisse ideeën." A.R.O.L. Siem de Waal heeft bij de rond vraag geadviseerd, de voorbereidin gen voor het A.R.O.L.-tournooi 1954 toch vooral vroegtijdig ter hand te nemen. Hij had de Amsterdamse eer ste klassers node gemist. Voorzitter Holtzappel nam het advies over en was ten aanzien van het inschrijven der eerste klassers in Amsterdam niet pessimistisch. Daarna was het afgelopen en toen hebben wij de financiële zorgen maar even opzij gezet en een drankje ge dronken op het prachtige resultaat van ons eerste in de uitwedstrijd te gen de Spartaan. J. W. 11

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 11