„Houdt Uw zakdoek gereed! VOORZITTER HOLTZAPPEL: r„ Hf- K. ter Horst Gr Zoon IMat Le.de.le. A.J.Q. -eA WAel Auto-rijschool 'Baarda' Bequnstiqmq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt de schakel in stanö mm Houdt Uw zakdoek gereed, want nu zijn wij aan punt 6 van de Agenda, de Begroting 1953—1954." Aldus leidde voorzitter Holtzappei onze penningmeester in, die daarop de begroting voorlas, sluitende met een zwaar tekort. De bodem van de in 1946 nog zo goed gevulde schatkist wordt bijna geheel zichtbaar. Met de warmbloedigheid, het Am sterdamse ras eigen, wierpen de veel te weinige aanwezigen zich op de cijfers. Het Bestuur kwam er best af, alleen Hhrry Scheepstra was van mening, dat het Bestuur de laat ste jaren wel wat actiever had mogen zijn in het bedenken van plannen, om de inkomsten te verhogen. Want daar ging het debat al spoe dig om: Hoe kunnen we de inkomsten verhogen Aan uitgavenverlaging valt niet te denken, de inkomsten moeten omhoog. Talrijke suggesties kwamen naar voren. Gerard van Nigtevegt sugge reerde, dat als ieder lid nu een dona teur aanbrengt, wij er heel aardig zijn, waartegen uit de vergadering werd opgemerkt, dat je die winst verspeelt door een teruggang van de recettes. Immers: donateurs komen uit de kringen van hen, die reeds sympathiek staan tegenover de club. Een ander idee was, om door een knalfuif met tombola te proberen het tekort te dekken. Wij zouden inder daad onze bijnaam bij het publiek: „Oh, A.F.C. Je bedoelt de Amster damse Fuif Club" oneer aandoen, als wij niet prompt via een feest onze zorgen zouden trachten op te lossen. (Wim Staats, is dit niet iets voor jou Denk nog eens aan de geslaagde Schakel-soirée in '47, waardoor wij dat jaar quitte speelden). „Kunnen wij de terreinen niet on derverhuren?" vroeg George Wij nand. „Moeilijk," aldus Holtzappei. „Wij hebben drie terreinen voor een kleine 20 competitie-elftallen. Er is dus geen marge." Jo Wijnand adviseerde met clubs in contact te treden, die op werkdagen spelen, omdat de leden vaak Zon dagsdienst doen (de tram, de Horeca, etc.). Wellicht kunnen wij dan wèl onderverhuren. Verder bracht hij naar voren, dat wij reclame moeten aan brengen op de achterzijde van de tri bunes. In Rotterdam heeft hij dat ook gezien. „Jawel," zei de voorzitter, met prachtig hoofdstedelijk superioriteits gevoel, „maar dit is een móóie stad en de Schoonheidscommissie is hier veel strenger. Die was al moeilijk met ons Coca-Cola-scoringbord." Anderen meenden, dat er met de Schoonheidscommissie best te praten viel, maar Lou Woudstra had een technisch bezwaar. Hij heeft ook die richting uitgewild en heeft contact opgenomen met een bekend reclame bureau. De zaak is op het terrein be keken, maar het bleek, dat het aan brengen van de versterkingen voor dat soort borden nodig in verband met ons stormachtig klimaat meer zou kosten dan er aan reclame uit kon komen. Dick Been wilde toch wel reclame maken. Maar als er dan zoveel moei lijkheden zijn met borden en zo, waar om dan geen gesproken reclame? „Wij hebben een luidspeaker-instal latie, waardoor wij voor de aanvang en in de pauze muziek laten horen. Wat is er nu op tegen, om, net als in Amerika, de gramofoonplaten af te wisselen door gesproken reclame?" Hiervoor voelden verschillende aan wezigen wel iets. (Wij beschikken over het sonore stemgeluid van Teun van Veen en het moet een muzikaal genot zijn, Teun de voordelen van een of ander product te horen verkondi gen. Dit dan inplaats van sommige hot-jazz platen, die nu iedere bezoe ker van boven de 40 jaar de gilze- ïmwen bezorgen). Het trainingsfonds kwam ook nog ter sprake, maar men achtte dit toch wel een zuivere verenigingsuitgave en Hannema was van oordeel, dat, als puntje bij paaltje komt, wij via een hoofdelijke omslag het tekort moeten dekken. „Dit is zelfs verplicht," repliceerde Holtzappei, waarop Theo van Nigte vegt de koe bij de horens wilde vat ten en dan maar meteen een hoofde lijke omslag wilde heffen. Dit kan echter reglementair niet. Oproep. Inmiddels leidden de besprekingen tot de volgende resultaten: (a.) Het Bestuur zal alles, dat ter berde gekomen is, zeer intensief be studeren. (b.) Een groep-Theo van Nigtevegt zal proberen, wegen te vinden om 't bestuur te helpen toch een sluitende begroting te verkrijgen. Wat de re clame-kant aangaat, die zal worden bezien door de nieuw benoemde Pers en Propaganda-commissie. Wij doen een dringend beroep op ieder lid, die dit leest, om over dit probleem na te denken. Nu ervaren wij aan den lijve, wat het A.R.O.L.- Bekertournooi van Gé Bosch voor A.F.C. betekent. Eén keer verregent de zaak en prompt zitten wij met een groot tekort. Wie thans voor A.F.C. gaat peinzen, kan er toe bijdragen, een anders onvermijdelijke Hoofde lijke Omslag te ontlopen. Wie een idee heeft, dat tot inkom stenverhoging kan leiden (uitgaven- besparing lijkt onmogelijk, wij kun nen toch moeilijk onze terreinen ver waarlozen, bijv.) wende zich tot Theo van Nigtevegt, Deurloostraat 24, Am- sterdam-Z., Telefoon 712910. Enne zouden de spelers van het eerste elftal dit verslag aandachtig willen lezen? Een kampioenschapje en een lief promotie-tje naar de eer ste klasse zouden ons uiteraard he lemaal uit de brand helpen Pers en Propaganda, Een stokpaardje van Jo Wijnand werd door de vergadering keurig door de finish gebracht. Het betreft hier het samenvoegen van de nooit officieel bestaan hebbende Schakel commissie en Doornroosje-reclame commissie. Dit „harmonische huwe lijk" om met onze voorzitter te spre ken, is nu tot stand gekomen en de nieuwe Commissie, waarin dus alles behandeld wordt, waarmee A.F.C. op publicistisch gebied naar buiten op treedt (de Schakel, persconferenties, buiten-reclame, etc.) is op 5 October haar werkzaamheden begonnen. Eerste klas kleermakers voor modern werk flls voetballer bij A.T.6. een goede naam, als kleermaker blijft hij voortbestaan. Diamantstraat 412, Amsterdam-Z., telefoon 97831 Dat 9O°/0 der leerlingen van (Gediplomeerd Instructeur der K.N.A.C.) bij het eerste examen slaagt Zocherstraat 11, tel. 82136 1 0% der ontvangen lesgelden van A,F.C.-ers wordt na vertoon van bewijs van lidmaatschap in het A.P.C. Trainingsfondj gestort. 10 «MM

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 10