Heinekens (F* BequnstiQinQ van onze aöventeeRöens, houöt öe schakeL in stanö gastheren, wierp ik mij schielijk op de lichtere alcoholische dranken, om dat je toch ook nog wel het slotfestijn in volle bewustzijn wilt meemaken. Het was een denderend feest, met veel goede voordracht van Engelse zijde. Stofzuigers De volgende dag stond een bezoek aan de Hoover Works in Perivale op het programma. Inmiddels zouden Wim Staats en Gerrie Stallmann naar Jack Hobbs of beter Sir Jack Hobbs, want hij is kortgeleden in de adelstand verheven gaan. Het is hun inderdaad gelukt, blij kens het kortelings in ,,cle Telegraaf" verschenen plaatje. Lou en ik gingen alvast maar per underground na-ar Perivale, om ons daar bij het verdere gezelschap te voegen. Het is machtig interessant om bij een ongeveer twee uur durende rond leiding door het enorme fabriekscom plex van a tot z het tot stand komen va-n stofzuigers en wasmachines te mogen aanschouwen. Wanneer bij een oorverdovend lawaai van de machi nes de ietwat binnensmonds spreken de Engelse explicateur ongetwijfeld af en toe nog een stukje overslaat, om de bezoekers niet al te wijs te maken, zullen velen van ons wel ge knikt hebben, wanneer beter neen ge schud had kunnen worden. Na de toch wel leerzame rondleiding werd ons door de maatschappij thee, zeer compleet, aangeboden. De avond, waarvoor geen gezamenlijk program ma was vastgesteld, brachten de A.C.C.-ers, ieder voor zich, met hun gastheer door. Enigen va-n ons kwa men terecht in Wembley, waar de massale ijsrevue, „Chu Chin Chow" wordt opgevoerd. Men was opgetogen. Lou Woudstra en ik werden door gastheer en gastvrouw per auto naar Amersham gevoerd prachtig weer en „lovely country-side" Twee vrienden van George hadden zich in middels met hun dames, bij ons ge voegd. Een voortreffelijk diner werd ons voorgezet in een schilderachtig interieurtje. De wijnen werden uitge zocht door een der vrienden, Jim Whinestall, directeur van de in 1663 opgerichte wijnfirma, Hedges But ler, uit Regentstreet. Het geheel was dik in orde. Nachtrust? Om ons verblijf zoveel mogelijk te rekken gunden wij ons een minimum aan nachtrust. Niettemin was, voor wij het wisten, de Donderdag aange broken, waarop op 's avonds een „Farewell Dinner Dance" in Kers- well's Restaurant, Ea-stcote, werd aangeboden. Die dag werd door A.C.C. de slot-ericketwedstrijd ge speeld. Voor het eerst hadden we daar minder gunstig weer. Aan Wim Staats' immer vrucht baar brein ontsproot weer een nieuw idee. Die avond na het diner zou hij als Faroek en ik als Narriman in de zaal verschijnen. Daar het met een tamelijk gedurfde verkleed-partij ge paard ging, voelde ik er aanvankelijk niet veel voor, maar tenslotte be zweek ik voor de aandrang. In de kortst mogelijke tijd had hij enige coupletten, op een pa-piertje gekrab beld, die door mij op een mystieke melodie moesten worden gezongen. Bij het afscheidsdiner zaten circa 150 dames en heren aan, waaronder de Burgemeester en Wethouders, met hun dames. Het gebruikelijke ceremo nieel, een toast op de beide Vorstin nen, het spelen van de volksliederen en enige voortreffelijke speeches, waarbij onze voorzitter zich wederom van zijn beste zijde deed kennen. De urn met de ashes" aarde van het Twentsche Bank terrein die voor een jaar in het bezit van E.C.C. geweest was, ging naar Am sterdam terug. Na het diner opge wekte dansen met daar tussen door het optreden van de Egyptische ex- koning en koningin. Daartoe waren wij door Wims gastheer, Bill Spencer, met grote toewijding uitgedost en ge schminkt. Te oordelen naar het ap plaus had het wel ingeslagen, maar tjade Engelsen zijn, zeer zeker bij'dergelijke gelegenheden, beleefde lieden Bezienswaardig Vrijdag, 10 Juli de dag van vertrek, werden Lou en mij, onder de deskun dige leiding van George Wodehouse, nog enige bezienswaardigheden van Londen getoond. Daarbij raakten wij ook nog verzeild in de tot onder Pic- adilly doorlopende wijnkelders van Hedges Butler Ltd. De ons bij wij ze van ochtenddrank toegediende sherry hebben wij alle eer bewezen. Bij vertrek werd ons door vele East- coters en hun dames uitgeleide ge daan aan Liverpoolstreet Station Opnieuw werden vele woorden va-n dank gepreveld en het „tot weer ziens" was zeer welgemeend. Bij voor baat verheugen wij ons reeds op hun komst volgend jaar weer in Amster dam. Ook de thuisreis verliep vlot, een rustig zee'tje en opnieuw veel plezier op de boot. De bij Sir Jack ge kochte cricketballen werden door Gerrie Stallmann in Hoek van Hol land feilloos door de Douane ge smoesd. 's Zaterdagsmorgens om- streks tien uur was ik weer thuis, een tikkeltje vermoeid, maar zeer, zeer voldaan. Dank! Ik wil eindigen met te memoreren dat bij alle drie wedstrijden onze voorziter als umpire in het veld stond. Respect voor zijn grenzeloze vitaliteit en zijn nimmer aflatende hulpvaar digheid. Gedurende de gehele tour, van begin tot eind, was Lou Woudstra de perfecte leider, zonder dat het ook maar een ogenblik voelbaar was. In dit dankwoord zou ik verder nog wil len betrekken Wally van Weelde, die niet alleen opnieuw een voorbeeldig aanvoerder voor zijn spelers bleek te zijn, maar in zijn goede zorgen ook de aanhang betrok, waarbij J w A. METS.

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 8