Met A.C.C. naar Eastcote Beounstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt óe schakel in stanö Hoewel Wim Staats in de A C.C.- Pitch een uitvoerige reportage over de tour naar Eastcote gaf, menen wij goed te doen, ook in het blad der Moederclub de nodige aan dacht te besteden aan deze voor treffelijk geslaagde reis. Tk kan nog steeds na genieten van de tour naar Eastcote, waaraan ik heb Imogen deelnemen. Dit is inderdaad een onvergetelijke tour geworden. De nret die wij hebben gehad, is in één woord onbeschrijflijk. Zonder ook maar Fets aan voetbal, honkbal enz. te kort te doen, schijnt een dergelijke tour alleen mogelijk te zijn met cricket. Nu ik ook in Engeland kennis heb maakt met cricket, is het mij meer dan ooit duidelijk geworden, waarom het de „King of Sports" wordt genoemd! Onder de voortreffelijke en ervaren leiding van Voorzitter Lou Woudstra vertrok ons gezelschap, uitgeleide ge daan door enige A.C.C.-Dames, er, o.m. Max de Bruin, Joop Hurwits en Willy Brusse, op Vrijdagavond 3 Juli per boottrein naar Hoek van Holland om zich daar in te schepen. Het was een combinatie van het eerste en tweede elftal, gesterkt door enige supporters, zoals Gerard Haubei, Wim Staats en ondergetekende. Ben Bonkink kwam Zondagmorgen recht streeks van de aperitief in Amster dam per vliegtuig aangefladderd. Wally en Henk van Weelde voegden zich in de Hoek bij ons. Wally had op keurige wijze de passage verzorgd, alles gereserveerd, zowel cabines op de boot, als plaatsen in de trein van Harwich naar Liverpoolstreet Sta tion. Wij hadden een mooi nieuw schip, met veel comfort en een ruime keuze uit spijzen en dranken. Ik ben blij dat wij niet zijn gaan vliegen; een bootreis brengt je veel meer in vacantiestemming. Er stond op zee een stevig briesje en de boot schom melde bra-af, doch voor zover ik heb kunnen nagaan, is van ons gezelschap niemand zeeziek geworden. Toen wij ons 's morgens om .half zeven uit onze kooien hesen, lagen we al in Harwich voor de wal. Voor passen-, deviezen- en bagagecontróle zijn daar twee doorgangen naar de treinen, één voor foreigners, een hele queue, waar in niet veel schot zat en één voor „British only", waar bijna niemand stond. Wanneer je voor cricket in Enge land komt, is er al direct een vrien delijke ontvangst. Onze leider sprak even met een „Bobby," die kort daar op terugkwam en ons door de British entry leidde. Onze koffers, hadden wij in Amsterdam beplakt met „A.C.C. tour 1953 Eastcote" en voor wij het goed en wel beseften, waren we vol ledig ingeklaard. Na het ontbijt in de trein gebruikt te h#bben, arriveerden we omstreeks elf uur aan Liverpool street Station, waar onze gastheren met auto's aanwezig waren. Voor ve len was het een hernieuwde kennis making, daar A.C.C. in 1951 al in Eastcote was geweest en de E.C.C. verleden jaar in Amsterdam. Na- een verfrissend drankje begaven wij ons, via enige bezienswaardige punten in Londen naar Eastcote, een afstand iets meer dan Amsterdam-Bussum. In Eastcote (Middlesex) werden wij door onze respectieve gastheren en gastvrouwen, nadat enige foto's wa ren gemaakt en ons ook weer drinks waren toegediend, in ontvangst ge nomen. Ik smaakte het genoegen, te zamen met Lou Woudstra, bij de Voorzitter van de E.C.C. te worden ingekwartierd; ik had het slechter kunnen treffen. De hartelijkheid en de verzorging, die wij allen deelachtig zijn geworden, zijn niet onder woor den te brengen. De vriendschapsban den zijn zo mogelijk nog vaster aan gesnoerd. Zaterdagmiddag maakten wij direct al kennis met de prachtig gelegen cricketground in Eastcote, waar E.C.C. de strijd had aangebonden met een club uit de omgeving. Na afloop was er een gezellig samenzijn in een nabijgelegen schilderachtig cafétje. Die avond waren wij in een club, waar muziek, zang en dans werden aangeboden. Er wordt in Engela-nd ook veel bier gedronken. Aan de kwa liteit moet je nog even wennen. On tegenzeggelijk is het zeer „laxative Drie wedstrijden Er werden door A.C.C. drie wed strijden gespeeld, n.l. op Zondag, Dinsdag en Donderdag. Eén werd ge wonnen en twee eindigden in een draw. 's Zondags na de wedstrijd wa ren we uitgenodigd voor een garden party bij de blijkbaar niet bepaald armlastige Lady Dorr. Na de prachtige tuinaanleg te heb ben bezichtigd, werden ons geraffi neerd toebereide cocktails en pastei tjes in ruime mate toegediend. Daar tussendoor brachten wij, onder de be zielende pianobegeleiding van Wim Staats met stijgend enthousiasme eni ge der door hem speciaal voor de tour vervaardigde liederen ten geho re. (Met het afdraaien van het gehele repertoire hadden wij onze Engelse vrienden en ook ons zelf de avond te voren al in verrukking gebracht). Nadat wij het kasteel met al zijn an tiquiteiten nog in ogenschouw hadden mogen nemen, namen wij afscheid van onze vriendelijke gastvrouwe en kon de rust in den Huize Dorr terugkeren. Wij hebben ons toen verder nog wat vermeid in de Lowlands Club. 's Maandags heeft ons gezelschap, tezamen met enige onzer gastheren, een bezoek gebracht aan „Lord s om daar een gedeelte van de wedstrijd Oxford versus Cambridge bij te wo nen De A.C.C.-ers bewogen zich met een verbluffend gemak tussen veel oude Engelse adel, te herkennnen aan een zekere gereserveerdheid en een strenge kledij. Het viel mij op, dat ook het damespubliek uren achtereen in gespannen aandacht het verloop van de wedstrijd, dat zeer duidelijk op de telegraaf wordt aangegeven, volgt. Begrijpelijkerwijs stond de wedstrijd op een wel wat hoger peil, dan wij hier in Holland gewend zijn'. Die middag brachten wij verder een bezoek aan het B.B.C. Playhouse op Charing Cross om da-ar bij te wonen een bandopname van hetgeen door prima artisten, onder leiding van Vic Oliver, gebracht werd. Daarna schar relden'wij wat door het drukkere ge deelte van Londen, bezichtigden de diverse regeringsgebouwen, 10 Dow- ningsstreet en Scotland Yard - wel te verstaan van de buitenkant om vervolgens, na gespijsd te hebben, ons via enige „pubs" het was die dag tamelijk warm en je kunt toch niet alsmaar" thee drinken naar de Coronation revue in Victoria Palace te begeven, met Bud Flanagan in de hoofdrol. Dergelijke revues zijn ge weldig van opzet en hieraan kunnen enorme kosten voor aan- en uitkle- ding warden besteed, daar ze drie a vier jaar lopen. De wedstrijd tegen Ickenham op Dinsdag viel voor Lou, onze gastheer Georg Wodehouse en mij gedeeltelijk samen met een lunch in een hotel in de buurt van Hyde Park, waaraan wij mochten aanzitten op uitnodiging van één der Eastcote mensen, welke die dag voor een jaar als president van de Rotary Club werd geïnstalleerd. Het ging er vormelijk toe, doch geenszins stijf, het eten en de drank jes waren voortreffelijk. Via de ground van de „Queens Paik Rangers," waarvan onze gastheer één der Directors is, welke bezigheid zich uitsluitend bepaalt tot het bijpassen van geld in het geval van een tekort (dat aanzienlijk is geworden, nu deze Prof. club naar de derde divisie is ge degradeerd) arriveerden wij om streeks half drie in Ickenham, waar onze cricketers toen bezig waren de reeds in uitzicht zijnde overwinning te consolideren. Ook de Ickenha-m- mers bleken uitstekende gastheren te zijn. Bij de nimmer ontbrekende 5 o'clock thee werd o.m. koude kip, ham enz. opgediend, zodat een stevige dam kon worden gelegd voor hetgeen verder nog ging komen. De I.C.C. heeft een alleraardigst clubhuis met een bar in old English style. Even als bij de Eastcote C.C., waar de voorzitter zelf, indien nodig geassi steerd door enige damesled'en, de ver koop van consumpties op het veld regelt de baten komen in de club kas stonden in Ickenham ook weer enige leden achter de bar. De prijzen waren billijk, alhoewel dit voor ons feitelijk niet zoveel uitmaakte, omdat wij opnieuw nauwelijks kans kregen onze portemonnaie te voorschijn te halen. Gezien de grote gulheid onzer

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 7