Vooru/aarts r1 yy Holiday Mood Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö A Is de voortekenen niet bedriegen - kunnen wij evenals vorig sei- 2!oen goed van start gaan en wat be langrijker is: langer volhouden. De factoren, die oorzaak waren, dat wij een zeer zeker bereikbare tweede plaats lieten liggen, zijn volgens mij niet aanwezig. Over de gehele lijn zullen wij dit jaar beter naar voren kunnen komen. De kameraadschap is groeiende, er wordt beter (intensiever) ge traind; hierdoor hebben wij een groep spelers die dichter bij elkaar geko men zijn. Onderling wordt er heftig gestre den en deze gezonde strijd is oorzaak dat ieder zijn beste beentje voorzet om niet achter te raken, ten gerieve van zichzelf en onze club. Wat te zeggen van een ploeg jon gens, die op een trainingsavond in toom gehouden moet worden, daar ze anders op hol gaan? (Prima). Ik zei reeds, dat wij het afgelo pen seizoen de kans op de tweede plaats lelijk lieten lopen. Alleen met goed voetbal komt men er niet, in de eerste plaats moet men zich leren beheersen en het beter kun nen zowel technisch als taktisch de monstreren, zie eigen fouten en help een ander. Een elftal, dat goed gaat komt wel bijelkaar om de kansen te bespre ken en plannen te maken niet om eigen ik op de voorgrond te plaatsen. Verheugend is het, dat wij veel spelers hebben, die elkaar weinig of niets ontlopen. Dit komt het geheel ten goede. Zo is de kans groter, dat het euvel van onnodig verloren gegane wed strijden, niet meer voorkomt. Veelal waren wij technisch beter, maar tactisch en mentaal nergens. Kunnen wij de twee laatst ge- nomde factoren sterker maken, en dat kan toch met kerels, dan is een goed resultaat binnen ons bereik. Een beter spelende ploeg wordt altijd met enthousiasme bestreden, en het lukt de tegenpartij veelal met dit wapen te winnen! Slechts wanneer men overtuigd is van eigen kracht (geen zelfoverschat ting) van de tegenpartij geklopt wor den. Tast de tegenpartij in haar zwak ke zijde; speel, zoveel als mogelijk is, langs de grond. Geef je van het begin tot het eind; laat niets of niemand je uit je spel brengen en laat niets je teveel zijn. Oudere en jeugdige voetballers hebben het afgelopen cricketseizoen opgang gemaakt. Deze spelers hebben nu door hun prestaties de volle vreugde van hun sport beleefd; dit moet, volgens mij, ten goede komen in hun voetbal en hierdoor een steentje bijdragen tot het slagen van 't geheel. Jongens, laten wij beginnen, met al les wat wij in ons hebben, dit jaar de A.R.O.L.-beker te winnen. Hoor ik daar zeggen dat doen wij?? Goed zo! SLUIJK In m'n barre jeugd heb ik me eens aan m'n Schakel-plichten jegens Wij- nandjopie onttrokken, door midden uit een duinpan een balorig stukkie rijm het zonnige luchtruim in te slin geren. Destijds was ik omgeven door een Aangetrouwde van WA, en we bliezen genoegelijk, doch zéér op on ze hoede op een kam: „En er is geen club in Hóóóllandtot de onmen selijke krachttoer kwami wie van bei den het hardste AFC of WA kon blazen Thans is het décor enigszins ver anderd, het zoontje van dat VVA- vriendinnetje kijkt nu over m'n schouder wat ik op de schrijfmachine aan 't tikken ben, en ik krijg nooit van m'n leven meer kans om geheel of gedeeltelijk alleen in een duinpan op een kam kan blazen, ho jé, nee! Ik geloof trouwens, dat er geen lege duinpannen meer bestaan Niettemin, de Roep der Schakel, die blijft, en ik heb maar weer te gehoor zamen. Het was anders best leuk, om de vroede vaderen óók eens aan 't woord te laten, en mezelf te zonnen te leggen in de schaduw van ander mans geest, bravour en charme. Nu, dat gaat prachtig: men neme de ACC-pitch en geniete van het boek werk van Wim Staats over de Enge landvaarders. Wimpie Staats op z'n best; hij weet allen zo natuurgetrouw weer te geven, dat je de sobere, doch kostelijke dialogen van Arie' Mets (1847-1848) en Gerard Hauber (1848- 1852) niet alleen vóór je ziet, doch dat je ze ook kunt snuivenEen duo gelijk Bourgogne en Cammem- bert Maar waarom was er in de Scha kel niets te lezen over het Halen en Brengen op Schiphol? De aankomst van Niek en Joop Neseker na een ja renlange afwezigheid in Bangkok? En het uitgeleide, dat aan Ben Bon kink te beurt viel bij zijn vertrek naar Engeland? Uit goede bron heb ik vernomen, dat Jacques Kohier het bestaan heeft, met alle tradities van Schiphol glorieus te breken Er zijn anders méér A.F.C.-ers, die gek doen. Heeft iemand Ties Gerrits wel eens op Zondagmorgen in het wa ter zien duiken? Wij wel. Het gebeurt altijd anders: de ene keer vliegt er een wit-ingezeepte clown met een me lancholieke grijns langs onze ochtend boterham, of tippelt er een op handen lopende badjas het water in. Alle on fatsoenlijke geluiden noemt hij rond weg. ,,De Roep der Natuuuuuur!" en als hij naar de maan kijkt, zet hij een hoed op, om geen maanzaad op z'n haar te krijgen. Ja, watersporters zijn gekke men sen; neem nu eens een viertal masten, waaronder evenzoveel boten dobbe ren, maar vergeet dan het volgbootje niet, waar letterlijk alles mee gedaan kan worden. Nu dan, hieroverheen gestrooid vindt U: AFC-ers, Ajacieden en zelfs gewone mensen, met als gast Piet Huisken, alle bij deze troep behoren de (wettige) vrouwen, en dan: troe pen glibberige, bruine kinderen, die over je heen lopen als mieren, die geen plekje van de boot onbenut la ten, die regelmatig volgestopt en vol gegoten moeten worden, maar die je, als laatste redmiddel, rustig het wa ter in kunt vegen. En dan begint het spelletje pas leuk te worden: de hele troep grote zigeu ners gaat ook te water. Keeper Ger rits geeft eerst zó van de boot de bal een loei van een uittrap, de back Ka- rel ter Horst (van Ajax) vangt hem niét op, en de aanwijzingen van trai ner Huisken verdwijnen in duister geborrel, want Nesenberend Sr. zwemt over hem heen. Nou ja, da's gewoon voetbal, maar daar zouden we het niet over hebben. De kleine glibberdingen, die overal in de golven bewegen, dat zijn de kinderen, die grote bolle plekken, dat zijn de moeders. De man, die schijnbaar op het wa ter zit, bevindt zich in werkelijkheid in Het Volgbootje, dat thans tot on derzeeër gepromoveerd is; de bank jes, riemen, vloertjes drijven laveloos rond, en die man maar roeien, met z'n handen. En toch is dit een machtig, man, want als hij met een grafstem zegt: „rommelen in de boot!" dan schieten de horden kinderen als ra zend doorelkaar en zitten plotseling doodstil. Hij is de enige, die dat ge daan krijgt. Inderdaad, hij is een machtig man. Als na uren de grote zigeuners uit het water gehesen zijn, is er één, die denkt rustig alleen te kunnen gaan zeilen. Nu ja, we geven een tip aan de resterende 4 vaders en de hele troep zeilt stralend weg. Wij blijven niet minder stralend met een nog volle koffiepot achter en mompelen zachtjes. „Gaat en verme nigvuldigt U!" Maar dat horen de mannen gelukkig niet. Al heb ik geen duinpan, ik vind rust in een verlaten boot ver van de koffiepot en ik schrijf maar weer eens voor de Schakel in a holiday mood maar m'n ogen vallen heer lijk toe, totdat „Zeg, Wullemü! D'r is een paard in de wieg!!" geannonceerd wordt. De mannen zijn terug. Het zij zo. EEN AANGETROUWDE 4

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 4