Voor en over de Jeugd HET „APOLLO-PAVILJOEN Hoopvol aan de start Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: Ook voor besloten lunches, diners of partijen BeGunstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Via de assistent-redacteur en de plaatsvervangend redacteur heb ben wij contact gekregen met de Re dacteur (wat een organisatie tegen woordig in A.F.C., maar wij spreken toch liever van de Redactie). Hiervan kregen wij de vererende opdracht eens een stukje te schrij ven in opgewekte stijl en niet in een „gelijk spel"-stijl, waarmede A.F.C. volgens mening van onze opdracht gevers tegenwoordig te gauw tevre den is. Geachte Redactie, hierin vergist U zich. Als U Schakels van het vorig seizoen opzoekt, vindt U lange tijd opmerkingen in verband met onze 3e, 2e en misschien le plaats. Alleen in de eindspurt was onze adem veel te kort. Het prettige nü is evenwel, dat we met een flinke dosis gezond optimis me aan de start zijn verschenen. Ja werkelijk „verschenen" want door een bijna onbegrijpelijk misverstand, moest op Zondag 9 Aug. door een combinatie begonnen worden in het Mauve-tournooi te Laren, tegen een 't Gooi-combinatie waarin we na 80 minuten meerderheid met 3-2 ze gevierden, aldus ons voor 16 Aug. in de demi-finale werkend tegen Naarden. Nu maakt één zwaluw nog geen zomer, doch dit optimisme is gebaseerd op een reeks andere fac toren en wel de volgende: le er wordt sinds 9 Juli door een flinke groep op Dinsdag en Donder dag getraind, zelfs heeft een groep je diverse malen 's morgens om 7 uur getraind. 2e trainer Sluyk heeft er de wind onder en met een prettige kwinkslag weet hij de training op een flink peil te brengen. Hoge het gelukken de conditie-training zo intensief voort te zetten! 3e Moesten wij practisch het vorig jaar een le elftal samenstellen uit 12 mogelijken voor 11 plaatsen, thans beschikken wij over circa 20 spelers, die allen een serieuze kans maken de hoogste gelederen te bereiken. Dit zal de onderlinge concurrentie hevi ger maken en de taak van ons als keuzecommissie niet eenvoudiger. Men zij echter overtuigd, dat door ons getracht zal worden de hoogste objectiviteit in acht te nemen en met de meest mogelijke kennis van za ken beslissingen te nemen. 4e Maandag 10 dezer moesten wij 4 elftallen opstellen, plus in to taal 10 invallers, terwijl liefst 12 a 14 spelers verhinderd waren door va- canties, zomersporten e.d. Deze ge tallen spreken boekdelen. Ziet hier het beeld van het ogen blik. Thans zullen de spelers in het bijzonder van onze K.N.V.B.-elftallen blijk moeten geven, dat het hun ernst is om de weg naar omhoog weer te betreden. Onmisbare factoren hiervoor zijn: training, goede conditie, hardnekkig heid en doorzettingsvermogen, goede vriendschap, waardering en steun voor elkander. Het zal ons een hoogst aangena me taak zijn om aldus tot een gun stig resultaat in het seizoen 1953- '54 to komen. De Elftalcommissie Zelfs in de Augustus-Schakel is er nog over voetbal te vertellen en wel over het jubileumtournooi van D.F.C. ter gelegenheid van het 70-jarig be staan van deze club. Wij hebben daar op 18 en 19 Juli met 12 jongens, enige dames en he ren geleiders, twee prettige dagen gehad, van een goed opgezet tour- nooi en een keurig uitgevoerd pro gramma genoten. De eerste dag werd zelfs met een cabaretavond, gevolgd door een dansje, besloten. D.F C., 't was puik in orde. Succes hebben wij niet gehad, maar 't was op 't kantje af; had Sparta niet in de laatste halve minuut van de voor ronde het winnende doelpunt ge maakt er had nog van alles kun nen gebeuren. Toegegeven moet wor den, dat de eerste prijs in dit tour- nooi ongetwijfeld bij het sterkste elf tal terecht kwam, maar niet altijd krijgen de paarden de haver die zij verdienen. Intussen van harte gefeliciteerd, Sparta. De Heren ter Haak en Denker Sr onze hartelijke dank voor de belang loze medewerking, vooral het busje van de Heer ter Haak blijkt een reu ze ontdekking te zijn. Intussen vertrokken 2 elftallen naar België en Duitsland, aldus ple zier en sport prettig combinerend. Men heeft het gehele program ma in de vorige Schakel kunnen le zen: ons bezoek aan Bleijerheide en hun tegenbezoek aan Amsterdam. Ik zou zo zeggen een prachtpro gramma. De gehele jeugdcommissie hoopt en verwacht, dat dit uitstapje een groot succes zal worden voor de deelnemers en dat de jongens van een prettige vacantieweek zullen ge nieten. Als de volgende Schakel verschijnt zitten we weer volop in de nieuwe competitie. Jongelui bezoekt daarom geregeld de trainingsavonden en mocht je door studie of andere re denen daar niet kunnen zijn; er is altijd nog wel een ochtend over voor je naar school gaat. Bespreek dit even met de Heer Sluijk, deze is jullie altijd ter wille. Ik kan er niet genoeg op hameren, train train train en vooral wordt „harder". Knoop in je oren wat onze trainer je vertelt over tech niek en tactiek, laat het niet los en breng het in practijk. Tenslotte een woordje tot die ju nioren, die overgaan naar de se nioren. Velen van jullie hebben jaren in de jeugd gespeeld; we hebben pret tige herinneringen aan allen. Jongens, jullie hebt de toekomst van A.F.C. in handen en wij ver wachten hiervan nog veel, zowel als speler of in andere functies; jullie werden door ons „getipt" voor diverse elftallen, hetgeen ieder seizoen de ge woonte is. Laten zij, die in hogere elftallen komen niet teleurstellen. Aan degenen, die wij lager „tipten", te bewijzen, dat wij ons hebben vergist. Veel succes in de komende jaren! D. STEEMAN ©e weg naar APOLLOLAAN 2 TEL- 712410 3

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 3