f Marshall Bij de aanvang Dames- en Herenschoenen Het gaat NIET (nou ja, 'n beetje) over cricket BequnstiQinQ van onze aöveRteeRöeRS, höuöt öe schakel in stanö TT oewel het heerlijk warm, zomers weer is moet ik toch vandaag het eerste artikeltje schrijven voor de Schakel in het seizoen 1953-'54, en zulks op verzoek van de altijd ac tieve Heer Wijnand. Eerlijkheidshalve moet ik hier dan direct aan toevoegen dat het hoog tijd is ook, want reeds op 16 Augus tus speelde A.P.C. I haar eerste wedstrijd, en Zondag a.s. volgt het A.R.O.L.-tournooi. Voor diegenen onder U, die ook in deze maanden in de avonduren wel eens het A.F.C.- veld betreden, zal het zo dicht voor de deur staan van de nieuwe compe titie niet als een verrassing komen, want sinds enkele weken is onze trainer ijverig bezig alle herinne ringen aan vacantie en luieren uit te wissen en hij slaagt daarin wonder wel. Daar moeten we trouwens ook heen, want een ieder van ons dient er van doordrongen te zijn, dat we dit jaar niets zullen bereiken, zonder ons tot het alleruiterste in te span nen. Het kan dus geen kwaad om hiermede al tijdens de training te beginnen, dan went het alvast. Het is misschien goed hier bij voorbaat vast te stellen, dat ons eerste elftal dit jaar zal dienen te bestaan uit elf jongens, die ten volle bereid zullen zijn gedurende de ge hele competitie voor de overwinning te vechten, zonder er tegen op te zien een offertje te brengen, waar dit nodig is. Bovendien zullen we dit jaar nog dat kleine beetje meer op moeten brengen dat ons, waar wij anders misschien gelijk zouden spelen, de overwinning zal brengen. Hadden wij verleden jaar dat beetje meer bezeten, hoeveel winst punten zou het ons opgeleverd heb ben! Op winst spelen Kortom, we zullen op winst, winst en nog eens winst moeten spelen en daarbij zal het initiatief van onszelf dienen uit te gaan, hetgeen betekent dat wij van het eerste tot het laatste fluitsignaal „er voor" zullen moeten gaan, om de woorden van onze oud captain Dick aan te halen. Degene, die er ook maar aan twij felt dit op te kunnen brengen, kan beter een plaats in het eerste uit zijn hoofd zetten (op een plaats in het tweede hoeft hij dan trouwens ook niet te rekenen, want daar fun geert waarschijnlijk weer als aan voerder de man met de prijs voor de meest bezochte trainingsavonden). Er zal dus getraind moeten worden, intensief getraind en niet slechts door enkele, steeds dezelfde, mensen. Het is toch te gek, dat er iemand TT et zal U niet verborgen zijn ge- bleven, dat de redacteur van Uw lijforgaan een tamelijk imperatieve spreekwijze huldigt. Hij deelde mij bondig mede, dat ik in de kortst mo gelijke tijd een stukje voor de Schakel had te schrijven, daarbij in het mid den latend of een weigering mijner zijds blijvende schade zou aanrichten aan de familieverhoudingen, dewelke tot op heden redelijk genoemd mogen worden. Een schuchter verzoek of het over cricket mocht gaan werd beslist de mist ingewoven met het argument, dat er al het een en ander over cricket instond. Mijn verklaring, dat zelfs „De Telegraaf" over cricket schrijft vermocht geen indruk te maken. En weet U wat nu het aardige is: ik ga toch over cricket schrijven, lou ter en alleen, omdat het ergens in het binnenste van de ziel een zinderend gevoel oplevert om iets te doen wat verboden is. Tenslotte doen wij dat allen graag en het feit, dat wij mees tentijds zo bouderend in het gareel sukkelen komt alleen, doordat het Wetboek van Strafrecht zo kordaat is. Het zij mij vergund een zeer kort verslagje te geven van de wedstrijd Nederland tegen de MCC. Niet over de prestaties, omdat een iegelijk be reids op de hoogte is, maar over m'n buurman op de tribune, die, alsof het spel speelt, Uw redacteur van de Schakel was. Wanneer het spel geheimen voor U heeft, aarzelt dan niet naast zijn wel gebouwde Rubensgestalte plaats te nemen. De fijne trekjes als daar zijn: Well fielded, well hit, well tried, ah, langs de kant moet staan met een lijst om aan te tekenen wie op de training aanwezig is. Diegenen, die niet aanwezig zijn zouden genoteerd moeten worden en hun namen zou den geschreven moeten 'kunnen wor den op de zijkant van een lucifers doosje. Ben je werkelijk verhinderd (studie, werkkring of iets dergelijks) soit, niemand, die je iets kwalijk zal nemen of verwijten. Maar kom dan ook als het maar enigszins mogelijk is. Spaaractie Spelers van het eerste, onverschil lig wie dat zullen zijn, laten wij van af de le competitiedag beginnen met een spaaractie, met als doel het bij eenbrengen van winstpunten tenein de AF.C. straks, op haar 60e ver jaardag, een cadeau te kunnen aan bieden, waarop zij recht heeft en waarop zij vast en zeker, al is het stilletjes, rekent. KEES well, well well, zullen in bonte op tocht Uw oorschelp binnen marche ren. In een kort tijdsverloop hebt ge een benijdenswaardige hoeveelheid Engelse grammatica verwerkt, geheel en al aangepast aan dat schone Britse spel, dat voor die overzeese snuiters welhaast een cultuur-uiting is. Terwijl m'n buurman juist bezig was de voordelen van het komende A.R.O.L.-tournooi uit de doeken te doen, lag plotseling Wim Feldmann op één oor, teneinde Abell (zon Engelsman) uit te vangen. Mijn ge laat, tot dat moment geheel geabsor beerd van de spanning wie de AROL zou gaan winnen, vertoonde een kwiek spoor van opgetogenheid, waarop mijn buurman zich schielijk stuurboord-waarts keerde en „Well caught" sprak. Mijn gefluisterde op merking, dat hij het immers niet ge zien had, legde hij terzijde met een achteloos „Zoiets voel ik." „Apropos," vervolgde mijn metge zel, „waarom laat Gallois Colthoff niet bowlen?" „Die heeft z'n hand geblesseerd en daarom draagt hij handschoenen. Het bowlen is hem nu wat lastig gewor den." „Jammer, 't is een felle jongen." Mann sloot op 364 voor 4. Well closed! Of shut up PROF Onderschrift. Dat heb je er nou van, als jongens over cricket schrij ven. Laten ze Mann 100 runs te hoog sluitenRed. (olijke familiebe trekking) Speciaal adres voor ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 2

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2