Uit de Kapiteinshui 32e Jaargang Augustus 195 3 ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d' oude vrinden. Redacteur J. H. Wijnand. Roerstraat 52 2 tel. 722119 - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churchill-Iaan 25a. tel. 722605 Assistent-RedacteurJ. Tj Steensma, 2e v.d. Helststraat 50 - Administrateur: O.J. v.d. Heul, Gerrit v. d. Veenstraat 118. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. Hde Bondsvergadering, die 19 September gehouden zal et nieuwe seizoen staat voor de deur en daarmee ook worden. Dat katt wel eens een heel belangrijke vergadering worden die beslissend zal zijn voor de competitie-indeling in de komende jaren en voor de kwestie, of het Plan-Burg wal nu eindelijk eens tot uitvoering gebracht zal worden, of dat we weer het hoofd zullen buigen voor de groep der (nu nog zestig) eerste klassers. Van de verdeeldheid in de gelederen der andere clubs, die allen tezamen door de volksmond worden aan geduid als „het lagere voetbal", is tijdens de vorige Bondsvergadering met een meer handige dan fraaie manoeuvre ge bruik gemaakt om de uitvoering van het Plan-Burgwal althans voorlopig op te schorten. Daar zat dan de stille hoop achter, dat het later op een zijspoor gerangeerd zou kunnen worden en zo van de baan zou zijn. Wat de eerste klassers daarmede bereikt hebben is, dat de voorlaatste clubs van hun afdelingen nog niet automatisch degradeerden, en daar onze goede vrienden van H.B.S. daar van nog juist hebben geprofiteerd, kunnen wij ons wat gereder verzoe nen met die manoeuvre. Maar wij moeten vóór alles het principe in het oog houden, zonder aanzien des per- soons. De structuur van het competi tiestelsel moet een pyramide zijn met een breed grondvlak en een smalle punt. Een top van liefst zestig eerste klassers is belachelijk. En het is be paald onbillijk, dat die zestig bevoor rechten zich met allerlei middelen op die top, of liever op dat vlak, trach ten te handhaven. Een gezonde door stroming, waarbij de zwakke broeders plaats maken voor de nieuwe krach ten, die zich naar boven werkten, is volkomen logisch en geheel overeen komstig de wetten van de natuur en.... de democratie. Het woord democratie wordt wel te pas en te onpas gebruikt, en dient vaak om een volslagen anarchie te bemantelen, zoals in Frankrijk, of een volslagen dictatuur, zoals in.... vult U zelf maar in, maar hier lijkt het mij toch wel op zijn plaats. Het is zelfs jammer, dat het Bonds- bestuur „plus démocrate que les démocrates" is geweest en de beslis sing in deze zaak, die reglementair bij hèm ligt, aan de vergadering heeft overgedragen. Of zou hier vrees voor verantwoordelijkheid aan ten grond slag liggen? Ik mag dat niet veron derstellen, maar jammer blijft het, dat het destijds niet heeft doorgezet wat zo hoopvol was begonnen. Laten we hopen, dat de Bondsvergadering niet zal gaan lijken op de Franse Ka mer van Afgevaardigden, want dan zou de K.N.V.B. óók onbestuurbaar worden A.R.O.L.-toumooi. Na deze kleine zijsprong wil ik toch ook iets zeggen over ons eigen A.F.C. Het A.R.O.L.-tournooi staat voor de deur en algemeen is men het er over eens, dat het dit jaar uitstekend bezet is. Veel nieuwe gezichten, klinkende namen en sterke clubs beloven ons spannende ontmoetingen in een attractief programma. De pauzevul ling voor de 2e A.R.O.,L.-dag, meestal een echte „vulling", is dit jaar een attractie op zich zelf! Laten we ho pen, dat vele Amsterdammers daar ook zo over denken, zodat onze tri bunes te klein zullen zijn om hen allen te bevatten. Het spreekt van zelf, dat de leden (en donateurs) ook nu weer de tribuneplaatsen vrij laten voor de gasten en de betalende bezoekers. Daar moeten wij het ten slotte van hebben. Nog één enkele opmerking tot slot. Het noodlot heeft gewild, dat A.C.C. op de le A.|R.O.L.-dag haar wedstrijd moet spelen tegen H.C.C. II, een wed strijd, die beslissend voor het kam pioenschap van Nederland is. Het zou niet getuigen van een brede visie op de zaken, als wij de spelers van A.C.C. I, die ook in A.F.C. I uitkomen, zouden vragen, op 23 Augustus voor A.F.C. te spelen. De keus tussen moeder en dochter mag soms moeilijk zijn; in dit geval lijkt zij mij niet lastig! HOLTZAPPEL.

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1