/Q53-'54 Voorwaarts J. ZWAAG HERENKAPPER v. BAERLHSTRAAT 82 TELEFOON 28983 J. H. ESSER COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN BequnstiGinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel m stanö GalavaziWijnand overgenomen had, om op de Hoge Christelijke Feestda gen zo min mogelijk wedstrijden voor de jeugd vast te stellen. Uit zonderingen alleen in die gevallen, waarin jarenlange tradities (Blauw Wit tournooi bijv.) ons binden. In laatstgenoemde gevallen wordt aan de ouders der betrokken spelertjes schriftelijk gevraagd, of er hunner zijds religieuze bezwaren bestaan. Is dat het geval, dan spelen deze jon gens niet mee. Wijnand deed een dringend beroep op de leden, om zowel bij de Schakel- adverteerders te kopen en er dan bij te zeggen, dat zij de advertentie in de Schakel gelezen hebben als zelf voor advertenties te zorgen. „Men behoeft werkelijk niet bang te zijn, dat een advertentie in de Schakel een tam soort chantage op de leveranciers is," aldus spreker ..Het blad komt in een duizendtal, wat men pleegt te noe men koopkrachtige gezinnen en dan is het bij onze lage advertentietarie ven heius niet zo onverstandig voor een leverancier, om de A.F.C.-Scha kel in zijn budget op te nemen." Critiek. De administratieve en redactionele leiding van ons clubblad incasseer den vele vriendelijke woorden, doch laatstgenoemde kreeg critiek van Siem de Waal. Deze achtte het niet juist, dat in de „Schakel" discussies worden gevoerd of persoonlijk critiek wordt geleverd. Hij releveerde de cri tiek op de kienmeester een jaar ge leden en het debat over het spelen in jeugdtournooien op Kerstmorgen en Paasmorgen bijv Zou het niet beter zijn, dat in zulke gevallen de copy wordt voorgelegd aan de voorzitter, die alle interne verhoudingen kent; wij moeten niet vergeten, dat het blad ook buiten- onze eigen kring veel gelezen wordt. Wijnand antwoordde, dat er inder daad contact bestaat tussen redac teur en voorzitter. Ook dit seizoen heeft hij een paar artikelen aan de eindbeslissing van de voorzitter on derworpen. Hij is niet zo bang, dat het blad buiten onze kring gelezen wordt. -Ze mogen in Den Haag of Groningen best weten, dat er bijv. verschil van mening is, of wij wel of niet inschrijven op wedstrijden met Paas of Kerst. Hij wil zo min moge lijk censor zijn. Als iemand als de voorzitter van de Jeugdcommissie zijn mening wil luchten over derge lijke onderwerpen, dan moet hij daar Wonderlijk! Je club is bijna 59 jaar oud. Als ze al spelen in de rood zwarte kleuren moet je nog geboren worden. (Nou, Jaap, dat scheelt ook niet zo gék veel! Red.) Later speel je mee, zelfs in- het eerste elftal, wat niet voor een ieder is weggelegd. Zelfs moet je be leven, dat je met dat eerste elftal degradeert uit de eerste klasse. Je bent jong, je hebt nog geen vermoe den, wat een tegenslag kan beduiden en hoelang dat kan nawerken. Je de gradeert in 1920—'21 en je kunt niet dn het minst vermoeden, dat je zelfs in 1953 het hoofd een weinig zal moe ten breken om de weg terug te vin den. Het zijn de nuchtere feiten. 9 Juli 1953 de eerste trainings avond; onze E.C.-commissie heeft een typische begrijpelijke fout in al zijn ijver gemaakt en zijn collega's heb ben het niet gemerkt, n.l. vergeten in het bulletin bij te voegen, dat de training op 9 Juli begint. Het begin is daardoor bescheiden, slechts vijf spelers zijn aanwezig t.w. de ijverige Coen Colijn, de met een vaste wil be zielde Dick Steeman Jr., de Senior en flinker geworden zeiler Frans Kat, de taaie Jan de Waal en onze veel belovende adspirant Jan Hopster. Er volgen rondjes hardlopen, sprintjes, knie-heffen, diverse lichaamsoefenin gen, balspel, enz. onder de ijverige, goedwillende Sluik. Reeds hebben in de afgelopen weken 's morgens in alle vroegte Wim v. d. Hurk, Engel- kes, J. de Waal, Bookelman, Herok, Rutte en P. Meijer getraind. De basis voor A.F.C. 1953'54 is ge legd. De E.C. probeert met scherp oog prestaties, aanleg, goede wil, hardnekkigheid, vriendschap, door zettingsvermogen te analyseren. Het is te vroeg om een conclusie te trek ken, doch het moet de basis vormen om in twee maanden tijd tot 4 goede K.N.V.B.-elftallen te komen. Hier voor is veel goede wil, opoffering en samenwerking nodig. De perspectie ven lijken ons gunstig. Moge het alles bewaarheid worden. Dit artikel wordt geschreven aan 't einde van een veelbewogen dag, be- ter gezegd 's nachts, want de A.F.C.- redacteur heeft gezegd: 12 uur 's nachts copie binnen en het is iets later doordat één van schrijver's dochters met inspanning haar eind examen succesvol heeft bekroond. (Nogmaals hartelijk gelukgewenst. Red.) Moge ook de moeiten, die Bestuur, E.C., trainer, maar in het bijzonder spelers zich getroosten er toe leiden, dat wij aan het einde van het seizoen 1953'54 kunnen zeggen, dat onze inspanning met bepaalde successen is bekroond. voor in het clubblad de kans krijgen. Brömmelcamp oordeelde de Scha kel juist goed zo. Hij is enige jaren in Indië geweest en is nu ook „bui tenmannetje" en dan wil je in de „Schakel" toch lezen, wat er in de club leeft. De uitslagen kom je wel aan de weet, maar het is juist zo aardig om te lezen, waar verschil van opvatting zit of een paar op- en aan merkingen. Holtzappel voegde hier aan toe, dat er een afspraak bestaat tussen hem en de redacteur, dat ar tikelen waarin het Bondsbeleid be sproken wordt, aan de voorzitter ter lezing worden gestuurd. Jan Scheepstra wil weer een trai ningsfonds, maar Holtzappel wil de leden „even op'adem laten komen". Hendriks dankte namens de cricke ters het A.F.C.-bestuur voor diens standpunt inzake het gesloten sei zoen. Hulde werd verder gebracht aan de tweede penningmeester, die 99% van de aangeboden diploma's betaald wist te krijgen en door Siem de Waal op geestige wijze aan de voorzitter. „Als Jaap van Nek de kapitein van de reddingboot genoemd wordt, dan is in laatste instantie de voorzitter „Nico Mees Toxopeus" ge weest." (applaus) Het slot-dank- woord kwam van Esser en daarna konden wij uitvoerig demonstreren, dat wij een societeitsvereniging heb ben. J. W. P.S. voor Gerrie; Als ik, zoals je zei, te vlug sprak om gevolgd te worden voor de notulen, dan mag je van mij best de betrokken alinea's uit dit verslag pikken voor je notu len. Auteursrechten? Dat begrijp je zelf wel. We hebben nu toch een so- cieteitsvergunning! Red. Parfumerieën Toiletartikelen HERENGRACHT 92 - TELEFOON 41869-42864 - BEURS 41057 3

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 3