ülarvhall Boeiende Algemene Vergadering ®ames- en Herenschoenen BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in sranö TAe Algemene Vergadering, die gehouden werd op 19 Juni, heeft een bij zonder vlot verloop gehad. Er heerste een stemming van vriendschap en eensgezindsheid, ook bij verschil van opvatting bleef een prettige toon overheersen en vol vertrouwen gaan wij seizoen 1953-1954, het 59ste van onze Club, tegemoet. In scherpe tegenstelling tot verleden jaar waren de benoeming van Bestuur en Commissie nu zo ongeveer hamerstukken gewor den waarbij de vergadering applaudiseerde als het „allen herkiesbaar" en „bij acclamatie" klonk. In de Schakelcommissie werd Jan Tjalling Steensma op zeer hoffelijke wijze door Voorzitter Holtzappel, op voorstel van de Redactie, als derde redacteur geïnstalleerd. Holtzappel juichte het toe, dat reeds ver voor uit maatregelen genomen worden om te zorgen, dat indien de huidige re dacteur er ooit mee op moet houden, er een geroutineerde redacteur klaar staat. Bij de benoeming van de kascom- missie overheerste de humor. Ben Bonkink was aan de beurt van af treden en wordt nu vervangen door G. T. Nijman. Die wilde zijn plaats eigenlijk afstaan aan Ties Gerrits, die „al zo lang reserve" is, doch toen Brömmelcamp onder algemene vro lijkheid riep: „Och, man, je bedoelt bij de Nationale Reserve" was Nij man gekozen. Het kersverse erelid Jaap van Nek op hartelijke wijze onderstreepte de Vergadering het door de aanwezigen bij het Reunis- tendiner genomen besluit, waarop Jaap met een gevoelig speechje rea geerde stelde als plaatsvervan gend lid Ben Eiserman voor, die daarop met algemene stemmen geko zen werd. Jan Scheepstra: „Je hebt vergeten, Bonkink te bedanken voor zijn werk, voorzitter!" (vreugde) Voorzitter Holtzappel: „Warempel, nu je het zegt, dat is waar ook." Waarop Holtzappel Bonkink ging be danken, geïnterrupeerd door dave rend applaus van Bonkink zelf. Dit schetst zo wel ongeveer de stemming, die er in de vergadering heerste. Lid van verdienste. Onder daverend applaus aanvaard de de Vergadering het Bestuursvoor stel, om van Nigtevegt tot Lid van Verdienste te benoemen voor hetgeen hij twintig lange jaren voor de A.F.C.-jeugd gedaan heeft. Bij de benoeming van de Jeugdcom missie bleek, dat er een controverse zit tussen het nieuwe lid van ver dienste en de jonge, in die commissie nog eerst kort zitting hebbende Fred Denker. Laten wij hopen, dat voor het seizoen begint, er een modus ge vonden is, waarbij A.F.C. kan profi teren van de ervaring van Van Nig tevegt en het jeugdige enthousiasme van Denker. Op voorstel van Jaap van Nek zal aan Gerard van Nigtevegt (voor za ken op Java) een telegram gezonden worden, meldende zijn onderschei ding (Interruptie van een zuinig lid: „Maak er een Nightletter van") en broer Theo verzocht hem dit tele gram op 24 Juni te sturen, „dan is het meteen een aardig verjaarsge schenk voor hem". Jaarverslagen. De zeer gedegen jaarverslagen van secretaris en penningmeester onder vonden de zeer verdiende bijval. (Tus sen haakjes: wat waren de notulen van de vorige A.V., door Gerrie Stall- mann samengesteld, opvallend goed.) Uit het jaarverslag van de Secre taris bleek, dat wij rond 800 leden hebben. Verheugend is het zeer grote aantal jeugdleden, n.l. 79 junioren en 147 adspiranten. De toekomst van de oude club is verzekerd! Minder ver heugend is het met de financiën ge steld. Er zijn dit jaar grote bedragen op de clubhuishouding toegelegd. Dat kon, omdat ij over reserves be schikken, maar die hollen achteruit. De enige remedie is een winnend eer ste elftal. Zee' terecht maakte pen ningmeester Woudstra de opmerking, dat de groce verenigingen eigenlijk niet kunnen draaien, als er niet eens in de zoveel jaar een kampioenschap uit de bus komt. Knoop het in je oren, captain Kees. Het rapport van de Kascommissie was in buitengewoon complimenteuze woorden gesteld. Over het trainingsbezoek is men te vreden en Gerrit ter Horst, record houder (met 66 bezoeken aan 73 trai ningsavonden) Inreeg een mooi boek met opdracht van de E.C. (Even een opmerking. Is het de spelers niet opgevallen, dat naast ter Horst juist andere bekende spelers als Coen Colijn en Winï Feldmann, zo hoog op het trainingsklassement staan? Laat dit een voorbeeld zijn voor de vele spelers bij ons, die niet in de schaduw kunnen staan van deze prominenten en dus waarachtig wel beter die training mogen bezoeken.) Het uitreiken van de kampioens diploma's aan de spelers van onze adspiranten I en IV was een prach tig accent als steeds vond onze voorzitter de juiste toon en de juiste woorden. (Al houd ik vol, dat Napo leon het over veertig eeuwen had en niet over twintig, toen hij op tour was door Egypte en sentimenteel deed met de pyramides.) Sociëteit. Uitvoerig stond de voorzitter stil bij het tot stand komen van de A.F.C.-Societeitsvereniging. „Het pu bliek," aldus spreker, „noemt A.F.C. altijd schertsend de Amsterdamse Fuif Club. Dit is misplaatst, maar wij komen er gaarne voor uit, dat wij een club van vrienden zijn, die van gezelligheid houden." Spreker was er van overtuigd, dat over tientallen ja ren het tot stand komen van de So cieteitsvereniging een historische daad in A.F.C. genoemd zal worden. En dat was dan juist een goed mo ment, om de vergadering te schor sen teneinde dan ook te laten mer ken, dat wij een Societeitsvereniging hebben. Nadat ademloos toerennen- de kellners ons hadden gelaafd, gin gen wij verder. 60-jarig bestaan. De voorzitter memoreerde de in stallatie van de Jubileumcommissie, die benoemd is in verband met ons 60-jarig bestaan. De commissie is al hard aan het werk en spreker deed een beroep op allen, om naar draag kracht in te tekenen op de lijsten, die in het najaar zullen circuleren. Rondvraag. Bij de Rondvraag kwamen de ton gen als gewoonlijk los. Galavazi wees er op, dat het onreglementair is, om in de Agenda te zetten, dat er tijdens de vergadering nog candidaten ge steld kunnen worden. ,,U heeft volko men gelijk," antwoordde de voorzit ter ruiterlijk. „In een der vorige Bulletins is met de aankondiging van de Vergadering een fout gemaakt en die hebben wij toen maar zo goed en zo kwaad als het ging, hersteld." Dit is de kracht van ons Bestuur, dat het fouten erkent en niet om de fei ten heeradraait, al meende een der leden abusievelijk, dat dit op een ge geven moment gebeurde Zo erkende de voorzitter ook (op een vraag van Theo van Nigtevegt), dat het Be stuur niet opgelet heeft ten aanzien van de inschrijving met de jeugd in het V.V.A -tournooi op Eerste Paas dag. Uit deze discussie kwam vast te staan, dat het Bestuur tijdens de jaarvergadering 1951 een voorstel X Speciaal adres voor ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 2

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2