Uit de Kapltelnshut zsmzm iiii Juli 1953 No. 11 ;jg*2;jr ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand, Roerstraat 52 2. Amsterdam-Z. - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churchill-laan 25a Administrateur: O.J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, Adam - Bankiers: Ned. Handel Mij - Postgiro 308579 t.n. v. A.F.C.-Sckakel TypografieDrukkerij Jok. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 31e Jaargang et nieuwe sei zoen komt al weer in zicht, de training is weer be gonnen, 't A.R.O.L. -tournooi vraagt nu al, om verschil lende redenen, onze belangstelling... en nóg is het oude sei zoen niet afgelo pen, nog is het programma niet af gewerkt. In de vorige „Schakel" hebben wij al over de scheiding der seizoenen het een en ander opgemerkt; in vele clubblad- en krantenartikelen werd over hetzelfde onderwerp in dezelfde zin geschreven. De tijd is, dunkt mij, rijp om deze woorden door een daad te laten volgen: spelers, die aan zo mersporten doen, moeten na 15 Mei niet meer voor een wintersport wor den opgesteld. Wellicht kan in de ko mende maanden contact worden op genomen met andere verenigingen, die zomersporten beoefenen, zodat een gezamenlijke gedragslijn kan worden uitgestippeld. En als er een maal een begin is gemaakt, kunnen we verdere stappen overwegen, op dat niet alleen het gesloten seizoen inderdaad gesloten wordt, maar ook opdat de sluitingsdatum wat vroeger gesteld kan worden. Het moet im mers mogelijk zijn, dat we omstreeks half Mei met voetballen klaar zijn! Wat ons, A.F.C.-ers, deze maan den nog bijzondere belangstelling in boezemt, is... de stadsuitbreiding. Er zijn nl. in het Gemeenteblad voorstel len gepubliceerd tot het uitgeven van gronden ten zuiden van de Stadion kade voor scholen- en huizenbouw. Als een enorme inktvis strekt de stad haar tentakels uit naar de groene gronden, in het oosten, in het westen en nu ook in het zuiden. De tijd zal niet ver meer zijn, dat wij verjaagd worden van de Wandelweg, dat wij ons kleine complex van de drie vertrouwde veldgn zullen moeten verlaten, ons gezellige clubhuis met de legendarische trap moeten afbre ken, ons monument, trefpunt op 4 Mei en getuige van zoveel stille ogen blikken van inkeer en bezinning, moeten overbrengen. De ouderen onder ons zullen hierbij onwillekeurig terugdenken aan het afscheid, dat wij in 1920 moesten ne men van onze velden in de Water graafsmeer achter de boerderij „Goed Genoeg" en zij zullen dezelfde wee moed voelen, die ons toen vervulde en die tot uiting kwam in de regels; waar eenmaal wij triomfen vierden En de rood-zwarte vlaggen zwierden, Daar scheurt en snijdt de wrede ploeg Ons levend land van „Goed „Genoeg". Nog zijn we niet zo ver; nog zul len onze velden enige jaren vrij blij ven van de dorre gele zandlaag, die onafwendbaar nader komt. Voor hoe lang? Dht weten we niet en dat weet nog niemand. Maar „gouverner, c'est prévoir". Reeds hebben wij de eerste maatregelen genomen om ons een nieuw complex te verzekeren, waarop wij in de toekomst ons tehuis zullen vestigen, een tehuis, dat even gezellig en even roemrijk zal worden als ons home en ons castle aan de Wandelweg! Nu ik toch spreek over ons tehuis aan de Wandelweg, kan ik meteen een zeer belangrijk feit memoreren, dat nu in de sleur der lopende ge beurtenissen verloren is gegaan, maar dat straks als een historisch gebeuren van de eerste grootte hoog zal uitsteken boven de wederwaar digheden van A.F.C. Ik bedoel de stichting van de A.F.C.-sociëteits- vereniging en de officiële opening, van onze Sociëteit op 11 Juli j.l. De gezelligheid, die onze traditie, onze roem en onze kracht is, vindt nu zijn uitdrukking in onze Sociëteit, want betekent „societas" niet „gemeen schap"? En de C van A.F.C., onze club, wordt nu nog zinvoller en zwaarder van betekenis, nu ouderen èn jongeren, in onze vriendenkring opgenomen, in ons clubhuis de ver trouwde sfeer en stemming vinden, die alleen een „club" kan geven. Hun, die hebben medegewerkt aan het tot stand komen van de Sociëteit, zijn wij grote dank verschuldigd. Voor zover zij A.F.C.-ers zijn, is hun die dank al gebracht in de intieme kring van bestuurs- en algemene vergade ring. Wij willen eindigen met zeer bijzondere dank te brengen aan een niet-A.F.C.-er, aan de Heer Baay, voor het vele tijdrovende werk, dat hij heeft verricht in het belang van onze Sociëteit, dat is, in het belang van heel A.F.C. HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1