Het u/as u/eer mooi Klanken v/an't derde J. ZWAAG HERENKAPPER J. H. ESSER COMMISSIONNA1R IN EFFECTEN 9 Bij H.B.S. op het Insulinde Tournooi. Van onze Schakelredacteur kwam (het simple verzoek: Stel je ervaringen over het Insulinde (tournooi te boek. 't Lijkt zo'n heel simple vraag, Maar eigenlijk zit je er mee in je (maag. Wel, om geen ruzie, met Wijnand Jo (te krijgen, Heb ik besloten maar in m'n pen te (stijgen. Om zo'n elftal bij elkaar te trom- melen, Ben je meestal dagenlang aan 't (rommelen. Zo zat ik de avond voor de reis Nog zonder keeper; doch dank zij (Gijs Gingen er van dit soort spelers ook (nog mee; Hoeveel dacht U; nou het waren er (twee; Of eigenlijk drie, maar de derde die had pech, Want bij z'n huis, waar we stopten (onderweg, Kregen we de boodschap: hij ging (niet mee, Hij lag nog te snurken op z'n canapé. Enfin, met 19 man (4 dames en (leider incluis) Gingen we uiteindelijk van huis. Twee gingen er met hun eigen (wagen, Omdat vrouw en kroost ergens aan (Neêrlands stranden lagen. De bus bracht ons via Aalsmeer en (de Kaag Tenslotte op Houtrust in den Haag. Op H.B.S. was alles als altijd prima (georganiseerd; Coen Bakker had zich weer duchtig geweerd. Tegen H.B.S. 5 traden w'in onze (sterkste formatie aan, Omdat we hen beslist wilden slaan. Voor de wedstrijd kreeg aanvoerder (Hondius van H.B.S. Een exemplaar van het drankje in de (bekende fles. Dat is zo onze gewoonte, moet U (weten; Zelfs de scheidsrechter wordt dan (niet vergeten. Denkt U niet, dat we hem om- (kochten, Want onze jongens hebben er voor (gevochten. Het werd 30 voor A.F.C. En toen kwam nummer twee. H.V.V. 4 werd onze tegenstander; 't Elftal ging helemaal door (elkander, Alle invallers speelden mee, Weer een overwinning, 02. De volgende tegenstander, die we (kregen Was Quick 4 uit Nijmegen. Reeds juichten we in koor, Met 20 stonden we voor, Toch viel het heus niet mee, Het werd gelijk, 22. Toen vlak voor tijd het eindelijk (lukte En Quick zich na 32 bukte. Vol vertrouwen werd aan de finale (begonnen, Maar die hadden we zo gauw niet (gewonnen. We kregen zelfs een strafschop (tegen ons; Ieder sloot de ogen, toen klonk een (bons En wat zagen we daar... Hij was gestopt door Molenaar. Op 't hoofdveld, de ring, zoals ze bij (H.B.S. zeggen, Moest tenslotte ook V.O.C. 3 't (loodje leggen. Het geluk was met ons, dat merkten (we al ras, Toen de eindstand 11 was En strafschoppen de wedstrijd (moesten beslissen, Waarbij V.O.C.'s doelman 't meest (moest vissen. Hoewel alle spelers een pluim ver dienen voor hun spel, Noem ik één naam, en wel De man, die 7 van de 9 goals (scoorde En ook 2 strafschoppen, of 't zo (hoorde: Henk de Groot, die niet eens meer (weet, Hoe hij dat eigenlijk precies wel (deed. Hij werd in d'ogen van z'n tegen standers nog groter held, Toen hij vertelde, dat hij eigenlijk in ('t 7e was opgesteld. Zo ontvingen wij binnen 5 jaar voor (de tweede maal Uit handen van H.B.S.' voorzitter (de Insulinde-bokaal. Hoezeer het bezit van die trophee ons (ook verheugt, Het doet ons heel wat groter deugd, Dat H.B.S. onze wensen kon staven En zich in de le klasse wist te (handhaven. Over het gezellig samenzijn zal ik (verder zwijgen. Menigeen zou anders thuis onenigheid (krijgen. Enfin, we waren allen heel diep be- wogen, Toen we eindelijk huiswaarts togen. H.B.S.-vrienden, nogmaals onze dank, In onze oren klinkt nog steeds de (klank, Je weet het wel, Die bekende yell, Heija, heija, hopsasa, Kwatta, kwatta, kwatta, Lits jumeaux, lits jumeaux, Boereje weet wel en zo. OTTO Tenslotte heeft het derde elftal nog de beste prestaties geboekt van al onze K.N.V.B.-elftallen. U bekijke de standen maar eens! Dit is dan tevens m'n laatste Scha- kelcopy over het seizoen 1952'53. Wij in het derde hebben een prettig jaar achter ons; er werd gespeeld in een goede, kameraadschappelijke geest. Dit zegt te meer, omdat wij, geklemd tussen een aanvankelijk fa lend tweede en vierde... 42 spelers in ons elftal zagen uitkomen. Vroeger heb ik steeds aan 't einde van het seizoen de spelers bij mij uit genodigd voor een slotavondje. Maar een Amsterdamse flat is niet inge richt voor het ontvangen van 42 gasten, dus dat gaat niet door. Tot grote vreugde van mijn buren, die de Nieuwjaarsjool na afloop van de bijeenkomst in het Clubhuis nog in de oren klinkt. Sommige buren hebben bij mijn vrouw geinformeerd, of er soms iets met A.F.C. aan de hand is, omdat het de laatste tijd zo rustig in de Carillonstraat is. Zij heeft toen gefluisterd: „Dat is misschien de stilte voor de storm..." Hierbij wil ik het laten, niet echter zonder een woord van hartelijke dank aan alle spelers, die mij mijn taak als aanvoerder, zeer gemakkelijk ge maakt hebben. Onze geliefde rood zwarte shirts worden opgeborgen, de zomersporten zijn in volle gang. Veel succes toegewenst aan Cricket en Honkbalclub en nu allen een prettige vacantie. CAPTAIN JOOP Parfumerieën cToiletartikelen v. BAERLESTRAAT 82 TELEFOON 28983 HERENGRACHT 92 - TELEFOON 41864-42864 - BEURS 41057 BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 9