(Stta Afieuiuenfouizefi Het woord aan de E.C. Trafningskiassement seizoen 1952- 1953 Grond- en glansverf (Dmdg die kous! Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 <£m u-e-fitlaiau-d adsieA, NYLON KOUSEN Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt 6e schakel in stanö De Schakel-Redactie formuleert haar wensen als volgt: „Gaarne slotartikel 1952:'53 en gedachten over volgend seizoen." Geheel verdiept hadden wij ons hier in nog niet, doch onze redactie zal haar zin hebben. Ons vorig artikel was reeds meer of minder een slotbeschouwing en er valt alleen het volgende aan toe te voegen Wij hadden 't als A.F.C.-ers en als E.C.-leden hoger in ons hoofd, dan 'n zesde plaats voor ons eerste en on geveer dezelfde plaatsen voor 2e, 3e en 4e elftal, doch voegen er onmid dellijk aan toe, dat wij niet ontevre den zijn, daar vooral de start van ons 2e en 4e ons veel zorgen heeft gege ven. Een zeer dankbare factor dit jaar was, dat het aantal afschrijvingen in verhouding met andere jaren uitzon derlijk laag was. Onze nieuwe (en ik mag van deze plaats wel zeggen ijverige, op voetbalgebied ter zake kundige) secretaris Cor Kerker houdt zich een volgend jaar hiervoor aan bevolen. Met genoegen profiteren wij ook van deze gelegenheid om 't Algemeen Trainings Klassement 1952'53 te publiceren voor de 14 bestgeplaatste spelers en (zonder naam) aangege ven No. 35 om het verschil duidelijk te maken. Wij mogen thans wel ver klappen, dat oorspronkelijk met deze trainings-lijst andere plannen beoogd werden, n.l. dat, als wij een buiten landse tour zouden maken, een aan tal spelers, die intensief trainden, de voorkeur zouden genieten om een reisje mee te maken. Het heeft niet zo mogen zijn en wij mogen slechts hopen, dat goede vriendschap, op rechte samenwerking en grote sporti viteit factoren zullen zijn in 1953 1954 om Bestuur en E.C. alle aanlei ding te geven weer eens een buiten landse reis onder het oog te zien. Nieuw seizoen 1952'53 is weer geschiedenis; 1953 -'54 dient zich aan: ons 59e club jaar. Zoals gezegd, oorspronkelijk hadden wij ons nog niet zo verdiept in onze nieuwe problemen, maar de wedstrijd Rapid tegen Middlesborough heeft voldoende inspiratie gegeven tot een eerste beschouwing. Wel duidelijk kwam daarin vast te staan de enorme afstand tussen het huidige Nederlandse amateur-voetbal en het huidige internationale prof- spel. Met nadruk vermelden wij ama teur en prof, want redelijkerwijze ge sproken kan men aan een pur sang amateur niet die hoge eisen stellen als aan een prof. Dat neemt niet weg, dat er voor ons amateurs zeer veel uit te leren viel en ongetwijfeld zal dit in gesprekken met onze trai ner enerzijds en spelers en E.C. an derzijds, nog wel eens aan ae orde komen. Voor schrijver dezes waren opval lende factoren het voortdurend ac tief zijn van zeer vele spelers, o.a. het in vele gevallen uiterst nuttig terugkomen van vleugel-spelers, het buitengewoon goed vrijlopen in het bijzonder bij „Rapid", het inderdaad zeer snel afgeven van de bal, het ge zamenlijk al naar de omstandigheden offensief optreden resp, defensief op- tredén van 10 der 11 spelers. Voor ons A.F.C.-ers moet het alles een aanwijzing zijn, dat wij in de eer ste plaats moeten zorgen voor een goede lichamelijke conditie, daar naast met intensieve bal-oefeningen onze techniek trachten op te voeren om in goed onderling begrip tot een maximum resultaat te komen. (Vervolg Kapiteinshut) waarvan nu een deel der opvarenden profiteert, vervangen wordt door een openlijke en redelijke bezoldiging, ko_ men er ook in de inwendige dienst gezonder toestanden te heersen. Dit alles is nog toekomstmuziek. Maar ééns zal dit werkelijkheid moe ten worden. Laten we hopen, dat we de vooruitziende en energieke leiders hebben, die in staat zijn de onaf wendbare reorganisatie te ontwerpen en uit te voeren! HOLTZAPPEL Dit seizoen is weer onmiskenbaar komen vast te staan, dat wij in geen enkel opzicht bij andere clubs of elf tallen in de diverse afdelingen ten achter staan, integendeel, bij een goede bundeling van krachten onder energieke en bezielende leiding zijn alle factoren voorhanden om tot goe de resultaten te komen. Conclusie voor heden derhalve: de E.C. Is optimistisch gestemd ten op zichte van de mogelijkheden; aan de spelers de daad om onze resultaten tot een maximum-hoogte te bren gen. Laat ieder, die wensen of ver langens heeft, of meent aanwijzin gen te kunnen geven, of adviezen nodig heeft, niet schromen zich m'et de E.C. of één harer leden dan wel met de trainer in verbinding te stel len. Voorwaarts Bijgehouden over de periode 22 Juni 1952 t.m. 14 April 1953 met in 73 beschikbare trainingsavonden. No. Naam Getraind Elftal 1 G. ter Horst 66 2 2 C. Colijn 66 3 W. Feldmann 58 1 4 H. v. d. Bergh 53 1 5 W. v. d. Hurk 52 3 6 W. Rutte 50 2 7 J. Engelkes 48 3 8 C. Bouwens 46 1 9 R. Herok 44 2 10 J. Kloet 44 3—4 11 J. Wille 42 3 4 12 H. v. Teunenbroek 39 3 13 H. Briedé 38 12 14 H. Groenewoud 37 23 35 „Gaat U niet aan" 12 Raden! totaal Perc. 90,4 82,2 79.4 72,6 71,2 68.6 65.7 83,- 60,2 60,2 57.5 53,4 52,- 50.6 16,4 9 3

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 3