Van en voor de Jeugd Huip Zaterdagmiddagelftal -v-. BequnstiQinq van onze adventeeRdeRS, houdt de schakeL in stand 10 Aêêê Eindelijk kunnen wij een streep zetten onder het competitie programma van de jeugd. Het 6e adspiranten-elftal moet nog een wed strijd spelen, maar die wordt ver moedelijk afgelast. Ook de tour- nooien zijn bijna achter de rug. Het laatste tournooi van dit seizoen is op 18 en 19 Juli in Dordrecht ter gele genheid van het 70-jarig bestaan van D.F.C. Vooral voor dit laatste tournooi vraag ik de speciale aandacht van Junioren I. Dit is de laatste maal, dat zij in de huidige samenstelling spelen, volgend seizoen gaan de meeste jongens over naar de senio ren. Maak deze twee dagen vrij, jon gelui. Mag ik jullie er even aan her inneren, dat jullie nog geen eerste prijs hebben behaald dit jaar. Zet 'm °P jongens en maak dit tournooi voor A.F.C. tot een succes. Alle elftallen hebben dit seizoen met afwisselend succes gestreden, we hebben twee kampioenen in de jeugd en het gemiddelde van alle elftallen tezamen is 1.2 en dat is heus niet zo slecht. Resultaten Genoeg over de competitie en nu volgen de resultaten van de afgelo pen tournooien. Het eerste feest van dit jaar was van K.B.V. waar adspiranten I de tweede prijs wonnen, 't Had net zo goed de eerste kunnen zijn; zij be nutten minder strafschoppen. Ons Junioren-tournooi ging jammer ge noeg niet door wegens te weinig me dewerking van de K.N.V.B. Op 26 April gingen Junioren I naar Hercules, wonnen ook een 2e prijs; weer in de eindstrijd de be slissing door strafschoppen, ons doel- gemiddelde was het beste van alle elftallen. Je moet maar pech hebben, 't Was een prima georganiseerde en daar door zeer prettige dag. Op 17 Mei traden de junioren op nieuw aan op het V.U.C.-terrein in Den Haag om de strijd aan te bin- De Redactie van de A.F.C.-Schakel vindt het prettig te constateren, dat, indien een beroep op een lid gedaan wordt, dit niet tevergeefs is. De maatschappelijke werkkring van de redactie geeft weinig „ruimte" voor het samenstellen van ons maandblad. Hierbij bleek assistentie nodig en zij vroeg Jan Tjalling Steensma, die assistentie te verlenen. De spontaan toegezegde medewerking van Steens- ma stellen wij op hoge prijs. Wij me nen te weten, dat de A.F.C.-schakel redelijk op prijs gesteld wordt. Wij zijn overtuigd, dat dit dank zij de ge waardeerde hulp van Steensma het geval zal kunnen blijven. J. W. den in het tournooi om de Burgwal beker. Een derde prijs was onze be loning. Als wij in de beslissende wedstrijd tegen B.V.V. iets harder hadden gewerkt, dan was de le prijs niet naar den Bosch gegaan, doch naar Amsterdam. A.F.C. heeft in Den Haag een zeer goede beurt gemaakt, in de eerste plaats door het sportieve spel van onze jongens; in de tweede plaats sloeg de buiten gewoon geestige speech van de lei der Fred Denker geweldig in. Wij zijn direct na afloop van het tour nooi door de voorzitter van V.U.C. uitgenodigd voor het volgende jaar, hetgeen wij prompt hebben aange nomen. De organisatie was ook hier prima in orde. Ik zou te kort schieten in mijn taak als ik de Heren Voorneveld, Denker Sr., Denker Jr. en Ter Haak niet bedankte voor de buitengewone leiding. Daardoor hebben zij de jon gens een prettige dag bezorgd. Ik hoop in de toekomst nog meerdere malen op hen te kunnen rekenen. Blauw Wit's internationale- en het Spartaan-tournooi, onderscheidenlijk voor Junioren en Adspiranten IV, brachten ons geen prijzen (je kunt de laatste plaats van 8 deelnemers beslist geen succes noemen), maar toch was men op het Blauw Wit- terrein verrast door het frisse spel van onze junioren en de mening was over 't algemeen, dat onze jongens beslist meer hadden verdiend, dan de laatste plaats. Beide verenigingen hadden de zaak weer prima, verzorgd, Blauw wit verenigde alle deelnemers aan 't einde van de eerste dag aan een ge zellig diner, tijdens hetwelk „La Gantoise" het aardige idee had aan alle deelnemende clubs een mooi uit gevoerd vaantje te overhandigen. Ons eigen adspiranten-tournooi op 2e Pinksterdag en het mooie succes, de eerste prijs, waarvoor onze jon gens zorgden, liggen nog vers in het geheugen; alles werkte die dag mede, het weer, de sportieve deelnemers, de grote belangstelling en „last but not least" een goede organisatie, welke door de Heer Hondius van H.B.S. geroemd werd. Succes Ten slotte ons laatste succes op Zon dag 7 Juni in Leiden op het A.S.C.- veld: van acht deelnemende clubs wonnen onze adspiranten IV de eer ste prijs door alle wedstrijden te winnen. Een prachtige prestatie, waar ze trots op kunnen zijn. Het op dezelfde datum gespeelde T.O.G.-tournooi bracht min of meer teleurstelling. Ik had me zeker meer voorgesteld dan de laatste plaats. Een' groot verschil met het vorig jaar toen wij de beker mede namen. Resumerend kom ik tot de con clusie, dat er over het algemeen niet slecht is gespeeld; met een beetje meer geluk had de buit groter kun nen zijn. De hoofdzaak, van de deel name aan tournooien is, dat de spor tiviteit van de deelnemers hoogtij viert en dat er nauwere en nieuwe banden worden aangeknoopt met an dere verenigingen. Dat is, volgens mij, volkomen ge lukt in het afgelopen seizoen. Tot een volgende maal. D. STEEMAN Oudere voetballers willen het soms doen voorkomen, dat het ware voet bal alleen 40 a 50 jaar geleden ge speeld werd. Tegenwoordig gaat volgens hen het merendeel der spelers om half twee naar het veld, om dit na de wedstrijd, waarin ze vaak maar wei nig plezier hebben, zo spoedig moge lijk weer te verlaten. „Vroeger, Jonge," zo vertelde mij een oud-Achilles-(Rotterdam)-speler, „gingen we 's Zaterdags weg, huur den een kamer in een hotel, logeer den er niet en bij het cheeren moest de aanvoerder vragen: Three cheers for..., zeg Piet, hoe heet die tegen partij ook weer?" Piet was natuur lijk de jongste uit het elftal en even natuurlijk 't meest gedeisd en nuch ter gebleven. Dat. was vroeger vaak zo met de jongste... Dergelijke verhalen geven mij de in druk, dat deze wedstrijden op gecos- tumeerd voetbal geleken, waarbij één costuum overheerste, n.l. het Malei- se. Maar dat men leut gehad heeft, daarvan ben ik zeker. De Zatten Bij zeldzame gelegenheden komt iets dergelijks, zij het (althans voor jeug dige senioren) in veel mindere mate, ook nu nog voor. Zo ook op Zaterdag 30 Mei. De Zat ten, versterkt met enkele Nederlan ders uit het Vierde (het enige elftal van A.F.C. met Oostenrijkse allures), bonden de strijd aan met 11 ambte naren van de Gemeentelijke Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. IJ kunt zich niet voorstellen, hoe prettig men speelt tegen een tegen stander, die wat minder van voetbal weet. Nu kan ik me pas goed het plezier van onze eerste elftalspelers voorstellen. Zij zijn toch ook tech nisch sterker dan hun tegenstan ders. Daar deze wedstrijd een goodwill- wedstrijd was, geef ik U niet de cij fers, waarmede wij overwonnen. Wel is het mij aangenaam U te kunnen mededelen, dat het doorgaan van het A.R.O.L.-Tournooi is zekergesteld. Bij een gezellig kopje thee werden we op de hoogte gebracht met tal van in teressante facetten van het werk van deze Gemeentelijke Dienst. Later in de middag zijn we de tribunes gaan bekijken; ze werden goedgekeurd. Hier en daar moeten nog enkeie voorzieningen getroffen worden en dan staat het A.F.C.-terrein weer ge reed om de duizenden toeschouwers, die de aanstaande strijd om het eer- steklasseschap willen aanschouwen, te ontvangen. JAN TJALLING

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 10