Heinekens gjêfcj/j Een jaar van consolidatie TWEE KAMPIOENEN gratis Gncket Een minuut per jaar Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Het seizoen 1952-'53 loopt ten ein de en de voorlopige Eindbalans kan worden opgemaakt. Laten we tevreden zijn: zoals de stand van zaken op het ogenblik is, komt er geen enkel elftal onderaan en zijn er twee kampioenen, n.l. Adspiranten 1 en Adsp. 4, waarmede nogmaals ook van deze plaats onze gelukwensen aan deze jeugdige (dus ook voor de toekomst) veelbeloven de A.F.C.-ertjes, Een eerste doelstelling is derhalve bereikt, nl. niet verder afglijden en behaalde posities consolideren. Uiter aard is dat voor een bloeiende ver eniging niet voldoende, zeker niet voor een vereniging als de onze, die in haar 59e levensjaar is en dus moet proberen in dat jaar en in het bij zonder in het jaar daarop knap te voorschijn te komen. Feiten In dit opzicht is een gematigd opti misme op zijn plaats. Laten de fei ten spreken, voor zover dit zich be perkt tot de K.N.V.B.-elftallen 1 t.m. 4. Het le speelde korte tijd een rol voor de le plaats, was lange tijd No. 3, zeer kort No. 2 en door een samenwerking van een aantal on gunstige factoren moeten wij ten slotte genoegen nemen met een 6e plaats. Het 2e, slecht gestart, lange tijd met zorgen, zal No. 5 of 6 eindigen. Sterke vooruitgang is in dit elftal merkbaar geworden. Het 3e eindigt op de 2e, 3e of 4e plaats, al naar de resultaten der laatste wedstrijden en het 4e eindigt vermoedelijk op de 6e plaats. Over de gehele linie derhalve geen daverende resultaten, doch waar het allemaal afdelingen van 10 en 11 clubs zijn, is het prettig te consta teren, dat wij in de staart niet voor komen. Enthousiasme Een gezond enthousiasme heeft zich reeds geuit bij een aantal spelers om over enige tijd 's morgens te gaan trainen en E.C. en trainer Sluik zullen hun uiterste best doen om dit zo goed en doelmatig moge lijk te regelen. Prettig was het dit seizoen op uiterst aangename wijze te kunnen samen werken, in de eerste plaats de A- commissie onderling, in de tweede plaats met trainer Siuik en aanvoer ders, in de derde plaats met alle an dere commissies samen en „last but not least" ook met het Bestuur; in dit opzicht kunnen wij spreken van een incidentloos seizoen. Adspiranten van A.F.C. worden in de gelegenheid gesteld twee seizoenerf gratis de cricket- sport te leren en te waarderen. Zij kunnen aan de adspiranten- competitie deelnemen op Woensdag- en Zaterdagmiddag. Voor de kleding behoeft men slechts witte gymnastiek schoenen, wit voetbalbroekje en wit schillerhemd. Men kan zich hiertoe opgeven bij de heren: J. Hendriks, Geleenstraat 45, telefoon 28423. L. Woudstra, Churchill-laan 199 III, telefoon 710135. Als de Algemene Vergadering onze E.C.-activiteit waardeert en dus ons desbetreffend lidmaatschap wordt gecontinueerd, dan hopen wij dat zulk een samenwerking ook een vol gend seizoen weer mogelijk is en dat wij dit ook op de spelers en in het bijzonder op het le elftal kunnen overbrengen. Optimisme, een beetje humor, goede eerlijke vriendschap, onderlinge waardering, elkander steunen onder moeilijke omstandigheden, ziedaar een aantal noodzakelijke voorwaar den om de Club tot groter bloei te brengen. ELFT ALCOMMIS SIE De trouwe kern stond op Maandag 4 Mei weer geschaard rond ons mo nument om één minuut in gedach ten terug te gaan naar hen, die in de oorlogsjaren van ons heen gingen. Voorzitter Holtzappel eerde onze ge vallen leden als mannen, die de hoop in onze harten levend hielden. Of zij de oorlog door hun zelfopoffering bekortten is een vraag, waarop wij, aldus onze voorzitter, natuurlijk geen antwoord kunnen geven. Wij eren hen, omdat zij ons geloof in de bevrijding versterkten. Daar vóór zijn wij hen dankbaar. Het was, zoals gezegd, een kleine kern, die naar de Wandelweg was getrokken. Misschien is het tijdstip van half zes voor velen een beletsel. Laat ons hopen, dat het tijdstip vol gend jaar geen beletsel zal zijn, op dat wij allen van de driehonderd vijf-en-zestig dagen, die het jaar vormen één minuut onze gesneuvel de vrienden kunnen herdenken. Eén minuut van dankbaarheid. Veel wordt er niet gevraagd. G.W. 3

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 3