Uit de Kapitelnshut H£ Ar 1953 No. 8 r*J£. Dit is de Schakel, die komt binden, 'De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand. Roerstraat 52 2, Amsterdam-Z. - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churchill-Iaan 25a Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118. A'dam - Bankiers: Ned. Handel Mij - Postgiro 308579 t.n.v.(A.F.C.-Schakel Typografie: Drukkerij Jok. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 31e Jaargang aril 1 et seizoen is bijna afgelo pen. Slechts enkele wedstrijden staan nog op het pro gramma en we kunnen gelukkig zeggen dat, alles bij elkaar geno men, de resultaten niet onbevredigend zijn. Van de K.N.V.B.-elftallen is al leen het vierde nog niet geheel in veilige haven, maar we hebben alle vertrouwen er in, dat het Gerrie en zijn mannen zal gelukken, de enkele puntjes, die nog nodig zijn, spoedig binnen te halen. Daar hebben we dus geen zorgen over. Waar we, wonderlijk genoeg, wel zorgen over hebben, is juist over dat elftal, dat een eervolle plaats in neemt in de kopgroep van zijn afde ling, dat de standing van onze club aangeeft en ons tegenover de bui tenwereld vertegenwoordigt, het elf tal waarop elke week de schijnwer pers van onze belangstelling gericht zijn en dat voor journalisten en bui tenstaanders A.P.C. is: het eerste elftal. De zorgen, die we daarover hebben betreffen niet de voetbalcapaciteiten van de spelers, al zouden we die na tuurlijk wel graag veel groter zien, en ook niet eens hun ijver en vecht lust, al ontbreekt daar ook wel eens iets aan. Neen, wat ons de meeste zorg baart is de zwakke mentaliteit van sommige jongens, het gebrek aan saamhorigheidsgevoel, dat soms tot openlijke onvriendelijkheid uit groeit en dat de harmonie en het en- semblespel, waarover we in het begin van dit seizoen zo trots spraken, on mogelijk maakt. Natuurlijk zou het een ideaal-toe- stand zijn als alle elf spelers ook elf vrienden zouden zijn. Dat was vroe ger in het eerste vaak het geval en in onze andere ploegen zien we dat nu ook dikwijls. Maar dat willen we nu niet eens verlangen. Wat we wèl willen en wat we zelfs zeer speciaal verlangen is, dat de spelers in het veld behoorlijk optreden niet alleen tegenover de scheidsrechter en de partners van de tegenpartij, maar in de allereerste en voornaamste plaats tegenover hun eigen medespelers. We weten allemaal, dat er myste rieuze krachten in de sport zijn en dat mentale kracht tot ongedacht grote prestaties kan voeren. Daar van zijn voorbeelden te over. Wat we klaarblijkelijk niet weten is, dat er ook mysterieuze zwakten zijn in de sport, waardoor zelfs technisch zeer bekwame ploegen zeer povere resul taten te zien geven. Het is natuurlijk de taak van de Elf talcommissie om nuchter en zakelijk de beste spelers in de hoogste elf tallen te plaatsen. En onze Elftal commissie weet gelukkig duvels goed dat de kwaliteit van een speler af hangt van verschillende factoren. Zijn technische vaardigheid, zijn be kwaamheid en spelinzicht worden vermoedelijk het eerst in aanmer king genomen. Maar die zijn niet het enige! Zijn mentaliteit, zo uiterst .be langrijk voor het groepsverband, is zeker evenveel waard. En het kan voorkomen, dat een technisch goede speler voor de ploeg in zijn geheel minder waarde heeft dan een ander die technisch en physiek misschien bij hem achterstaat, maar die men taal een kracht is voor het elftal. Die laatste verdient dan ook dubbel en dwars de voorkeur. En die zal hij krijgen ook! Voor de jongens, die graag in een hoger elftal spelen is het dus zaak, niet alleen om hun spelcapaciteiten te ontwikkelen en op te voeren door een stage en intensieve training, maar ook en vooral om hun menta liteit te verbeteren en te versterken door voortdurende zelftucht en zelf beheersing. Voor de groep, voor de sportgemeenschap en dus voor A.F.C. is dat het allerbelangrijkste! En dan zal het meer dan 30 jaar oude Scha kelgedichtje weer gelden, dat zei: Dan denken wij niet aan ons zeiven. Dan zijn wij samen met ons elven Eén lichaam, eensgezind. Wij kennen dan gevaar noch klachten Maar ons bezielt slechts de gedachte: „Dat A.F.C. weer wint!" HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1