ïïlaestro Amateurisme in Engeland Cltta JVieuwmfuwz&n Dankbetuiging Draag die kous! Grond- en glansverf NYLONKOUSEN Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 Een u^AtAmau-d adieA Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö leen tot het top.voetbal bepalen en natuurlijk de ontelbare zuivere ama teurtjes erbuiten laten. Er was eens een tijd. dat er sport beoefenaars waren, die de kosten aan deze beoefening uit eigen zak betaalden en men noemde dezulken „amateurs". De betaling dezer kos ten werd echter langzamerhand door anderen overgenomen en het schijnt nu voor te komen, dat deze kosten zo hoog oplopen, dat ze van uit eigen zak precies andersom in eigen zak verdwijnen. Men kan daarom het begrip amateur beter omschrij ven door te zeggen, dat iedereen amateur is zolang hij nog niet als beroepsspeler is geregistreerd. Zelfs in het vaderland van onze onvolpre zen sport, Merry Old England," be gint deze tegengestelde geldstroom de spuigaten uit te lopen, want de Daily Express is in het Nr. van 28 Januari onder de aan duidelijkheid niets te wensen overlatende kop: Let's us back the men who want to smash THS SHAMATEUR EXPENCES RACKET de strijd tegen het schijn-amateuris- me begonnen. Verschillende oude onvervalste amateurclubs als Clap ton F. C., Dulwich Hamlet (oude A.F.C.-ers zullen zich deze gasten nog herinneren), raken hoe langer hoe meer in de verdrukking, omdat de sterren onder de amateurs steeds een opvallende voorliefde voor an dere clubs ten toon spreiden. Nu zou het te ver voeren om het hele arti kel hier over te nemen, enkele uit spraken en aanhalingen mogen daar om volstaan, omdat zij een voldoen de duidelijk beeld van de situatie ge ven. But to day it is apt to bring a horse-laugh, a wisecrack or the knowing query: „WHAT amateurs?" This deterioration in the morals of amateur Soccer world can be traced to that root of all evil love of money. To be succesful you need starplayers. To get starplayers you need... Doctor Thompson, F. A. councillor: „I know perfectly well I am ashamed to confess it that things are not what they should be in the amateur football world in this coun try. It is extremely difficult We shall fight shamateurism in all its aspects." Geen steun Maar de Dulwich Hamlet schreef in een harer programma's: „We have received much congratu lation on our fight for amateurism but very little support. The football councils demand proof before action, although perfectly well aware that the abuse continues." De „Daily Express voegt hieraan toe: Professional Soccer folk joke about certain amateurs, who they think are receiving f 5 a week and a flat for the family. Proof before action! Sixteen years have passed since the Hamlet de cried shamateurism... and the old power that was Hamlet has now cracked. What has the Foothball Association done to acquire the PROOF that Hamlet spoke of? Nothing. And the sport which they „control" continues to wallow in a whirlpool of suspicions. A Football League club manager, when I asked him what he thought of the amateur team that had knocked his club out of the F.A. Cup, replied: „WHAT amateurs?" Het blad vraagt zich af, of de F.A. wel kan doorgaan een elftal naar de Olympische Spelen te sturen, waar toch de Olympische eed wordt afge legd, terwijl dergelijke ernstige be schuldigingen worden geuit. De trouwe Schakel-lezer zal opmer ken, dat al deze noodkreten ook voor Nederlandse oren een bekende klank hebben. Het enige verschil is, dat de nuchtere Engelsen zich uiteraard al- I. H. GALAVAZI De familie Sanders richtte aan Lou Woudstra in zijn kwaliteit als 1ste voorzitter van A.C.C. het volgende schrijven: Zeer geachte Heer Woudstra, Het is wel erg moeilijk om woorden van dank te vinden voor de werke. lijk onvergetelijke wijze waarop U, vrienden van A.C.C. en A.F.C., de laatste eer heeft bewezen aan onze lieve man, vader en schoonvader en voor al de blijken van medeleven die wij van zovelen Uwer hebben mogen ontvangen. Vader had een belangrijk deel van zijn hart aan de Club verpand en wij wisten wel, dat hij daar zeer vele oprechte vrienden bezat maar had den eigenlijk nooit beseft dat het er zovelen waren. Dit bewijst wel dat vader altijd een sportman is ge weest in de ware betekenis van het woord en wij kunnen hierom dan ook niet anders dan zeer trots zijn. Wij hadden graag allen afzonderlijk willen bedanken maar U zult wel kunnen begrijpen, dat wanneer het hart zo vol is als op het ogenblik het onze, het niet mogelijk is om uitdrukking te geven aan dat wat men voelt en zo gaarne zou zeggen. Wij zouden U daarom, geachte Heer Woudstra, willen verzoeken om on ze oprechte dank te willen over brengen aan alle vrienden van vader en wij kunnen U allen de verzekering geven dat wij U allen een even warm hart blijven toedragen als vader dat tijdens zijn leven heeft gedaan. Met de meeste hoogachting, w.g. Mevr. Z. Sanders-Piramidowa P. W. Sanders W. G. Sanders Mevr. M. Sanders-Honing

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 5