öRukkeRij ülarghall W/eer mfs A.F.C. heeft op 4 Februari j.l. het volgende telegram aan het K.N.V.B -bestuur gezonden: „Het Bestuur van A.F.C. geeft zijn diepe teleurstelling erover te kennen, dat de K.N.V.B. niet aanstonds alle wedstrijden voor Zondag heeft afgelast - stop A.F.C. zal de netto-recette van zijn eerstvolgende thuiswedstrijd afdragen aan het Nationaal Rampenfonds en verzoekt de K.N.V.B. alle andere verenigingen daartoe op te wekken. Voorzitter A.F.C. Holtzappel." ]oh. meijeR zoon Dames- en Herenschoenen Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stand A.F.C. PROTESTEERT TVe K.N.V.B. heeft dit seizoen wei -*-j'een uiterst ongelukkige hand met het vaststellen van het wed strijdprogramma. Nadat A.F.C. eerst gedwongen werd evenals het in 1953 ge dwongen wordt om in Augustus het A.R.O.L.-bekertournooi te ver spelen. stelde men voor September en October het programma zó lante- fanterig vast, dat wij, achteraf ge zien, best in .September de A.R.O.L. hadden kunnen hebben. Daarna kwam de lastige, onbere kenbare winter. Als een kind al Vrij. dag kon zien, dat er niets van voet ballen op Zondag zou kunnen te rechtkomen, werd het programma niet afgelast, met het gevolg, dat tientallen consuls morrend en foe terend hun werk in alle vroegte moesten doen. Wél werd het programma geheel af gelast voor Zondagen, die lentedagen bleken te zijn. Enfin, daaraan heeft A.F.C. I zijn, in alle opzichten ide ale wedstrijden in den Haag tegen H.B.S. en in Zwolle tegen Z.A.C. te danken gehad.. Het programma is zó stom afge werkt, dat in onze parallel-afdeling Velox 12 wedstrijden en D.F.C. (de twee enige kanshebbers) acht wedstrijden heeft gespeeld 1 Februari Deze lastige en onberekenbare win ter culmineerde in de verschrikkelij ke nacht van Zaterdag 31 Januari op 1 Februari, toen Nederland de grootste ramp in zijn geschiedenis trof. De K.N.V.B. deed... niets. Reeds in de ochtend werd de alge mene mobilisatie afgekondigd, ten einde Nederland de ongelijke strijd tegen de Zee tot het bittere dit maal wel zéér bittere einde te laten uitvechten. Het Leger, de Ko ninklijke Marine en de Luchtmacht werden opgeroepen. Het Rode Kruis blies verzamelen practisch werd iedere Nederlander door de radio verzocht of bevolen iets te doen of iets na te laten. De ochtend van 1 Februari was, als de ochtend van 10 Mei 1940: Het land wordt aange vallen te wapen! Als de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond het wordt gezien de prachtige houding van ons vor stenhuis tijdens deze verschrikkelij ke dagen moeilijk, dit Koninklijk niet tussen denigrerende aanhalings tekens te zetten zijn taak gewe ten had, dan was in die rampzalige uren het volgende communiqué aan de onvolprezen radio verstrekt: „Gezien de noodtoestand in een groot gedeelte van ons geliefde vaderland, maakt de K.N.V.B. bekend, dat er vandaag niet ge voetbald zal worden. De Voetbalbond doet een drin gend beroep op zijn honderddui zenden leden, om zich onmid dellijk beschikbaar te stellen voor hulpverlening." Gut nee, juffrouw. Er zijn nog dro ge plaatsen. Wat hebben Eindhoven en Deventer, Muntendam en Veen- dam te maken met het feit, dat een kwart van Nederland verzuipt? Het communiqué, dat de Bond aan de „Sportkroniek" verstrekte ge lukkig voor de Bond door de baaierd van onheilstijdingen niet in de pers terechtgekomen, deed zo ongeveer de deur dicht. Het K.N.V.B.-bestuur is zich gaan beraden over de toestand. Moet U goed horen. Ieder initiatief van de clubs zal worden toegejuicht. Is dat niet móói De Bond had het ook kunnen verbieden en de spelers kun nen bestraffen, die een grijpstuiver bijeen wilden voetballen, om de dui zenden stakkerds te helpen. De Bond had ook Zierikzee II twee verlies- punten kunnen geven, omdat het zonder bericht niet was opgekomen tegen Terneuzen II. Doet de K.N.V.B. zélf wat? Wordt nader overwogen. De radio kraakte van verzoeken om hulp. Het Bestuur van een sportbond met meer dan 300.000 gezonde jonge kerels zal nog eens kijken... Toen dat communiqué werd opgesteld, was er, bijeenge- (vervolg pag. 3, 2e kolom) Voor al Uw drukwerken Kanaalstraat 132 Amsterdam-W. Telef. 80710 1 Speciaal adres voor ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 2

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2