Heiiiekens er Van de captain Schade Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Ook al valt hetgeen er bij A.F.C. ge beurd is in het niet bij hetgeen in Nederland zich afspeelde, menen wij goed te doen de A.F.C.-leden er van in kennis te stellen, dat ook onze vereniging stormschade leed. De „ballenvanger" op het derde ter rein ging practisch verloren en lo kethuisjes, welke moeizaam door vier man kunnen worden opgetild, wer den weggeblazen als lucifersdoosjes. Tijdens de orkaan op 1 Februari wa ren verschillende bestuursleden - als eersten onze penningmeester en on ze commissaris van materiaal - naar de terreinen gegaan, om de schade op te nemen. In verband met de Nationale rouw bleef ons clubhuis, dat gespaard werd, op Zondag 8 Februari geslo ten. TT et is wel een zeer bijzondere dag -tl waarop ik dit schrijf. Zondag 8 Februari. Nederland rouwt en treurt om de doden en om al de ellende waarvan de watersnood oorzaak is. Het is feitelijk absurd in deze dagen over voetbal te schrijven, maar het leven gaat door, de Schakel zal toch op de vastgestelde datum verschij nen en dat is waarschijnlijk ook wel beter. Deze dagen brengen mij in mijn her innering terug in Indonesië, de mo menten, waarop wij ook verslagen bijeen zaten aan het eind van een dag waarop we door guerilla's vijf, soms tien van onze vrienden verloren hadden. Ook toen moesten we de geestkracht opbrengen de andere dag verder te gaan of er niets gebeurd was, al hield dat geenszins in dat we spoedig konden vergeten, zo min als we de gebeurtenissen van de laatste dagen licht zullen vergeten. Veel valt er overigens niet te ver melden, althans niet wat voetbal be treft. Slechts een wedstrijd werd ge speeld en gewonnen, tegen Schoten. Ook deze wedstrijd verliep niet zon der incidenten; een speler van Scho ten werd uit het veld gestuurd. Over dit en over andere incidenten zal nog nader worden gesproken tijdens een bijeenkomst van de spelers van ons eerste elftal. Een onvergetelijke gebeurtenis was het Jaardiner, waaraan door een groot aantal eerste elftalspelers werd deelgenomen, met als hoogtepunten het benoemen van onze populaire voorzitter der E.C., de Heer Jaap van Nek, tot Erelid en het aanwijzen van het echtpaar a Cohen en de Heer Willem v. d. Marei als Nobel prijs winnaars. Hopenlijk kan ik U een volgende keer wat meer voetbalnieuws vertellen, maar dan zouden de weersomstan digheden zich grondig dienen te wij zigen. Overigens, wat gaat er van onze zomersporten terechtkomen? KEES LIMERICK Een musicus met de naam Kaspers verscheen in ,,de Schakel" als Jaspers Bestuur schreef een brief Maar oh foei welk een grief Want nü was de spelling weer Casper En Kaspers zo wil hij toch heten Laat niemand dat verder vergeten Geen Caspers, geen Jaspers Maar doodgewoon Kaspers Dan wordt ons nooit iets meer verweten. J. W. (Vervolg Wat iedere A.F.C.-er enz.) De huidige stemverhouding in de Bond kan voor de eerste klassers funest zijn. Immers, zij kunnen eensgezind nog geen 1/3 van het stemmenaantal opbrengen en zijn dus gedoemd om ieder willekeurig aangenomen voorstel te accepte ren. Dit is, gezien de positie die zij in ons voetbalbestel innemen, niet alleen een schreeuwend on recht, maar politiek bezien zeer on-democratisch. Dé eerste klas sers willen geen machtspositie, doch een hun toekomende rechts positie!! V Hierbij wordt dus verondersteld dat de leden van het K.N.V.B..Bestuur en de afgevaardigden der Afdelings besturen over een willekeurig voor stel altijd met het lagere voetbal zul len meestemmen, hetgeen op weinig vertrouwen in het gezond verstand van die Heren wijst. Men kan het niet verkroppen, dat zonder de 1ste klassers in tegenstelling tot vroeger een 2/3 meerderheid mogelijk is. Zij het ook als ik het wel heb met slechts één stem. Ja, ja, die oude Aristoteles had het al goed geschoten toen hij beweerde: ..Macht is Recht." Het is maar aan welke kant je zit. Onder welke titel meent men op méér rechten aan spraak te kunnen maken? Omdat men meer aan de Bond betaalt, be ter is ingericht of een langere staat van dienst heeft resp. een belang rijker rol vervult? Een rare demo cratie! En hoe denkt men over clubs als H.F.C., H.V.V., U.D., Quick, Wil- helmina, Hercules, D.F.C., U.V.V. en talloze andere, om van onze A.F.C./ A.C.C./A.B.C.-combinatie maar niet eens te spreken? Wat zei Goethe ook weer van het volle mensenleven? Waar men heen- grijpt, daar is het interessant. Zelfs achter de schermen van ons kleine voetbalwereldje I. H. GALAVAZI KJ

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 10