A^a-ers, Van de E.C De Jeugd Café Royal 1 November een schone lei. 31 October, had de Schakel-Redac teur gezegd, is absoluut en onvoor waardelijk de laatste dag. Maar Oc tober was druk en op de laatste avond van deze (voor Schakel-Re dacteur en schrijver dezes) beruch te maand was alles wat de klok sloeg van 8 uur tot half 12 AFC: be spreking met 2e, 3e en 4e elftal, be spreking met alle E.C.'s. Ik waag het en dus op 1 November met een schone lei. Hoe oordeelt U? horen wij vragen. Wel, een goed clubgenoot voegde ons vorige week toe: „Wij dreigen in schoonheid te sneven!" Wat dit wil zeggen ziet U uit het thans volgende No. 4 (11) AFC1 4 1 3 0 5 8-6 No. 7 (10) AFC2 3 0 2 1 2 4-7 No 7 (10) AFC3 4 1 1 2 3 6-6 No. 8 (10) AFC4 4 1 1 2 3 4-9 15 3 7 5 13 22-28 No. 4 (uit 12) Jun. I 6 3 1 2 7 No. 1 (uit 6) Jun. II 4 3 0 1 6 No. 4 (uit 10) Adsp. I 5 2 1 2 5 No. 3 (uit 6) Adsp. II 4 2 0 2 4 No. 3 (uit 6) Adsp.III 3 1 1 1 3 No. 2 (uit 6) Adsp.IV 5 4 0 1 8 No. 4 (uit 6) Adsp. V 3 1 1 1 3 No. 4 (uit 6) Adsp.VI 5 1 2 2 4 Totaal 35 17 6 12 40 Een prettig gevoel voor de Jeugd commissie op de goede weg te zijn; er is overigens nog ingeschreven met een Juniores III elftal. Met vaste wil, met vaste hand, met veel energie van Seniores, Juniores, Adspiranten, Bestuur, E.C.'s, leiders, trainer en belangstellenden, krijgen wij AFC ongetwijfeld weer in stijgen de lijn. Dat het zo moge zijn is de wens van alle E.C.'s. Alles geen verontrustende cijfers, doch zeker geen verbluffende cijfers; gegevens die de E.C. en toe gebracht heeft eens vriendschappelijk en open met 2e, 3e en 4e elftallers plus over- tolligen van gedachten te wisselen. Een dankbare bespreking, die weder zijds gewaardeerd werd en die tot nadenken, conclusies en handelen stemt. Zeker is, dat uit dit alles reeds direct blijkt, dat er een uitgesproken voor- hoede-probleem bestaat (overigens ook zichtbaar geweest in de wed strijd Brussel-Amsterdam en België- Nederland). Wij kunnen niet anders dan lof toe zwaaien voor de goede wil, die wij allerwegen tegenkomen (goede op komst van spelers bij de training, weinig afschrijvingen, veel medewer king van het Bestuur, begrip bij spelers en belangstellenden) en wij hopen dat op de helft van de com petitie dit alles in resultaten zicht baar wordt. De kans is ongetwijfeld royaal aanwezig. Nog 'n beetje meer waardering voor elkander, nog wat meer samenwerking en de bundeling van alle krachten inclusief die van de trainer, zullen zichtbaar worden. Bij de gezamenlijke E.C's bespreking kwamen ook de resultaten van 5e, 6e en 7e ter sprake; de nauwgezette gegevens heb ik niet ontvangen en ontbreken daardoor jammer genoeg in dit artikel. Wel zijn de resultaten als redelijk te beschouwen en alleen het 7e, het laagste elftal geeft reden tot extra-zorg. Nadat dus A., B. en C. commissie het hunne hadden gezegd op gematigde toon bleek er een forser en voor de toekomst vooral gunstiger geluid uit de goed samenwerkende Jeugd commissie te komen. Ziehier hun resultaten in cijfers vast gelegd: De maandelijkse stukjes voor de jeugd ondervonden door verschillen de omstandigheden vertraging en zo kan het gebeuren, dat de eerste bij drage pas in de 3de Schakel ver schijnt. Nu het einde van October in zicht komt en er al verscheidene wedstrij den zijn gespeeld, wil ik de resultaten van de jeugd eens onder de loupe nemen en mag dan constateren, dat onze eerste elftallen jun. I, adsp. I, zomede adsp IV het er behoorlijk af brengen en na de herindeling waar schijnlijk in hun resp. afdelingen in klasse A geplaatst zullen worden. Jun. I behaalden uit 6 wedstrijden 7 punten, doelcijfers 1413, zij ver loren (incompleet) van een sterker Blauw:Wit jun.-team en een zwakker Ajax. Adsp. I speelde 5 wedstrijden, behaalde 5 punten, doelcijfers 109, na een zwak begin herstelden zij zich en zo doorgaande zullen zij nog me nig puntje behalen. Adsp. IV (goede wijn behoeft geen krans) speelde 5 wedstijden, veroverde 8 punten en verloren enkel van Blauw-Wit, een wedstrijd die evengoed 21 voor AFC had kunnen zijn. Ook jun. II en adsp. II kunnen nog behoorlijke resultaten behalen, resp. 5 gespeel^ 6 punten, doelcijfers 109, 3 gespeeld, 3 punten, doelcij fers 68. De overige elftallen strij den met afwisselend succes, alleen het 3e elftal speelde 2 wedstrijden en verloor beide, dat moet beter wor den jongens van het derde, er zit meer in. Nu valt direct het grote aantal te- genpunten op bij nagenoeg alle elf tallen en dit zou wijzen op zwakke verdedigingen; het eigenaardige is, dat dit niet het geval is. Jun. I en II, zomede adsp. I hebben een behoor lijke verdediging, zowel achterhoede als middenlinie en niet de achter hoede maar de voorhoede is in de meeste gevallen de oorzaak daarvan. In verschillende wedstrijden, die ik zag, verzuimden de binnenspelers om in geval van nood de bal op te halen, met het gevolg, dat er grote gapin gen kwamen tussen halflinie en voor hoede en meestal de ballen die van achter werden opgeruimd een prooi werden voor de tegenstander. Ook wordt er nog te veel gepingeld in de voorhoede, samenspel geeft nog al tijd de beste resultaten. De taak der buitenspelers is de bal voor het doel te brengen, kansen te scheppen voor het binnentrio en niet uit alle onmo gelijke standen op het doel der eigen partij te schieten. Ik zo zou graag willen, dat de jon gens dit eens in hun oren knoopten en uitvoerden, wij kunnen veel meer bereiken met enig overleg. Al met al ben ik niet ontevreden over het bereikte resultaat, al zou het volgens mij, met ons goede spelers materiaal, veel beter kunnen zijn. Voor Junioren die nog maar weinig of in 't geheel niet speelden heb ik prettig nieuws, na de herindeling ko men wij uit met een jun. III elftal. Nog even wil ik er op wijzen, dat de jongens zich Vrijdagavond na trai ning behoorlijk hebben te gedragen. Het mag niet nrïeer gebeuren, dat er iets wordt beschadigd of dat de dou chehokjes vuil worden achter gela ten, dit moet veranderen, anders zul len daartegen maatregelen worden genomen. Tot de volgende Schakel, prettige wedstrijden en good luck! D. STEEMAN. Bezoekt de clubavonden en de bijeenkomsten na afloop van de uitwedstrijden in (Eggers) BeQunstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houök öe schakel in skanö 9

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 9