(Stta ATieuiuenAuizen Laatste Nieuw/s A.F.C. u/int D.U/.S.- Beker Grond- en glans verf Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 Eau u-eïtlo-uiu-d ad'ieó. NYLONKOUSEN "Draag die kous! 6 BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö DWS, onze trouwe en goede stad genote, heeft vele prettige eigen schappen. Een geheel nieuwe crea tie spreidt zij ten toon in de vorm van een biljart-afdeling, welke in combinatie met de oud-internatio naal Jan van Stokken een tournooi organiseerde, dat qua organisatie first-class mocht heten. Tijdens deze wedstrijden, welke aan spanning tot het allerlaatste uur en minuut mochten duren, heerste er een sfeer, die wij slechts kunnen vergelijken met datgene, dat iedere sportsman tot het zijne diende te maken vechten tot het bittere (of zoete) einde met gebruikmaking van alle geoorloofde middelen, die hem ten dienste staan Er was van de zijde van onze ge waardeerde Moederclub weinig of geheel geen belangstelling; een ver rassing was de komst van Aïie Mets. Zijn volkomen beheersing op het gebied van de lastige biljart techniek deed hem zo ver voeren, dat hij Arie zelfs de suggestie opperde ook eens de keu ter hand te mogen nemen. Het is mogelijk, dat hij hierin gesterkt werd door het spel van ondergetekende, noch tans werd hem dit streven met vaste hand belemmerd. Het soort biljart, dat moderne AFCers spelen verschilt namelijk zo onnoemelijk veel van dat, wat in vroegere tijden in Huize „Eggers" gepleegd werd, dat Arie eenvoudig van de kaart zou zijn geveegd. Dit in tegenstelling met de stoere club leden, die 4 weken achtereen hun ijver beloond zagen door het beha len van de allereerste prijs. En dan te bedenken, dat wij in het gezel schap verkeerden van Ajax, Blauw wit, DWS en Volewijckers! Er zijn markante opmerkingen ge maakt tijdens het meest subtiele spel. Zelfs als Welsch zijn concen tratie binnen de enge lijnen van het groene laken ten zeerste behoefde. Maar ook Teun van Veen, Ad je Houtman, Feldmann Sr., Harry Stumpf, Bouke Dorenbos e.a. trok ken zich hier niets van aan. Er werd gespeeld; soms stom, soms intelligent, maar een ieder deed zijn uiterste best. En dat bestempelde dit tournooi, gehouden op slechts één biljart (en wat voor een pracht van een tafel!!!) tot een amateurs- sport van klasse. Van Kilsdonk, de voorzitter van do biljart-vereniging had duizenden aangename woorden tot zijn be schikking voor de diverse prijswin- ners. Teun van Veen bedankte hof felijk, doch kort en bewees een ware ambassadeur van AFC te zijn. Hij beloofde zijn best te zullen doen dit jaar het tournooi door AFC te doen organiseren, waarbij hij wees op de immer schrale kas van onze vereni ging. Tot slot werd er nog even nage- boomd. „De Looie" van DWS had het hoogste woord; het was jam mer dat Arie Mets er niet bij kon zijn. De flinke beker werd zorgvul dig in zacht papier gepakt en bo vendien in een grote doos. Teun zou hem zorgvuldig vervoe ren. Hij zorgde er angstvallig voor ruim voor sluitingstijd in zijn zaak weder te keren, waar hij van plan was het kleinood zijn cliëntèle vol trots te kunnen tonen. Boze gees ten hadden anders gewild: toen Teun zijn zaak met gerechtvaardig de trots binnenstapte, en een schare van klanten wilde demonstreren, waartoe een simpele onder-afdeling van AFC wel in staat was geweest, maakte hij met de nodige ceremo nie de doos open, verwaand roepen de: „Zie hier, onze tropheeü!" Wie schetst zijn verbazing, toen daar uit die grote doos een lege fles te voorschijn kwam. Teun sprak slechts drie woorden, terwijl hij ontgoocheld naar enige hulp rondkeek: „Verrek, een fles!!" En het strekt alweer DWS tot grote eer en sportiviteit, dat 10 minuten later met een taxi de eerlijk ver diende beker wederom in handen was van de man, die het met zijn team zo eerlijk en moeizaam had verdiend. DWS, bedankt voor de prettige bil jartavonden en tot- het volgend jaar! Jhr. Van Rossem de Gaulin. Een kwart van de competitie 1952- 1953 zit er al weer op en AFC I is nog ongeslagen. Zondag j.l. werd Rapiditas met 1-0 geslagen in een onplezierige wedstrijd, waarin het veel te hard toeging. Wij speelden enigszins gelukkig en overleefden in de laatste phase, toen ons doel zwaar onder druk stond, een appèl van de Weespenaren voor een strafschop wegens hands. Hoe „hard" het toeging blijkt wel uit het feit, dat er na de rust vijf tien vrije schoppen werden toege kend, waarvan tien in het voordeel van ons en vijf in het voordeel van de gasten, die het „Keep Smiling" dat aan de ingang van het veld staat, wel iets meer indachtig hadden mo gen zijn. Hét grote lichtpunt van de wedstrijd was het spel van Luc. Bijker. Hij was de ster van het veld en zijn op stelling als spil is tot nog toe dé „greep" van het seizoen geweest. Inmiddels staat onze hoofdploeg on geslagen samen met West Frisia aan de kop. Op papier staan de wijd- broeken er een tikje beter voor, want zij hebben wel één punt minder dan wij, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. Het tweede is helaas het zorgenkind. Zondag j.l. ging de strijd tegen Elinkwijk II uit, dat nog geen over winning geboekt had, doch onze re serves met 3-2 sloeg. Buurman Jaap van Nek kon ons Zondagavond wei nig verheugends van deze wedstrijd vertellen. Het derde doet het de laat ste weken uitstekend en sloeg op deze eerste Novemberzondag de Spartaan-reserves met 3-0. De stand van AFC I luidt: West Frisia 5 2 3 7 10-5 AFC 5 2 3 7 9-6 Volendam 4 2 2 6 14-6 HFC 5 3 2 6 16-15 ZVV 6 2 2 2 6 13- 9 Rapiditas 6 2 2 2 6 9- 7 HVC 6 1 3 2 5 10-10 Zeeburgia 5 2 3 4 12-17 Schoten 5 1 2 2 4 4-10 Helder 4 3 1 3 3- 7 OSV 5 1 4 2 4-12

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 6