Uit de Kapiteinshui r r 'v 31e Jaargang November 1952 No. 3 'Dit is de Schakel, die kamt binden, 'De oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand. Roerstraat 52 2, Amsterdam-Z. - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churcliill-laan 25a Administrateur: O.J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, Adam - Bankiers: Ned. Handel Mij - Postgiro 308579 t.n.v. A.F.C.-Schakel Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. Wij mogen ons de laatste tijd niet beklagen over tegenslagen. Wat ons in vorige ja ren zo vaak heeft ontbroken, dat kleine beetje ge luk, dat decime- tertje zuiverheid bij een schot van de voorhoede, dat halve secondetje in onze achter hoede, al die onzegbaar kleine ver schillen die ons juist de overwinning onthielden of de nederlaag bezorg den en die wij berustend aanvaard den met de verzuchting ,,Het heeft ons weer niet meegezeten", dat kleine beetie geluk hebben wij de laatste tijd wel mee. Zeker, na vijf wedstrijden zijn wij nog ongeslagen, na vijf wedstrijden delen wij met West Frisia de boven ste plaats op de ranglijst, na vijf wedstrijden neuriën wij zachtjes de passage uit ons Clublied: ,,Eens wor den wij weer runners-up; Jan Salie wordt voor goed verbannen" en we hopen dat Dick Bessem de gave der profetie had toen hij dit dichtte, na vijf wedstrijden staan wij er beter voor dan wij sinds jaren hebben ge daan, maar Maar als dat greintje geluk dat we nu wel eens mee krijgen en waar geen club het buiten kan stellen eens, net als vroeger, aan de andere kant had gezeten, als dat schot via de binnenkant van de paal, waar we nu mee scoorden, eens via de paal uit was gegaan of als de bal, die onze keeper al voorbij was maar die de spil nog juist met het uiterste puntje van zijn ongeknipte haardos corner kon koppen, een centimeter hoger was geweest, dan zouden we er nu anders voor staan, dan zou onze positie nu heel gewoontjes zijn en dan hadden we nu geen reden om zo trots links en rechts te kijken. Natuurlijk heeft iedere runner-up naast zijn voetbalcapaciteiten en naast zijn physieke en mentale kracht dat greintje geluk nodig om de plaats in de kopgroep te bereiken en te behouden, maar het vervelen de is, dat het zo'n onberekenbare factor is. Je kan er nu eenmaal niet van op aan. Het enige wat kan maken dat wij' met nog groter vertrouwen en ge rustheid de verdere loop van het sei zoen tegemoet zien is, onze voetbal- balcapaciteiten, ons tempo en ons uithoudingsvermogen nóg hoger op te voeren, de lessen van onze trainer nog beter toe te passen, kortom nog beter te voetballen dan we nu al doen. Dan hebben we dat piezeltje geluk niet eens nodig. Over onze mentale kracht behoef ik gelukkig niets te zeggen, die is dik in orde. De geest in onze elftallen is best en heeft er niet eens in het Bulletin ge staan „Techniek is veel, de geest is alles?" Zonder geluk vaart niemand wel. Laten we dan nu het geluk, dat ons in de schoot komt vallen, dankbaar aanvaarden maar laten we proberen zo sterk te worden dat we er des noods buiten kunnen! Zoveel vreugde als ons eerste elftal ons bereidt, zoveel zorgen hebben wij om de lagere elftallen. Een groot aantal spelers van het tweede plan, waaronder potentiële eerste elf- tallers staan beschikbaar voor de plaatsen in het tweede, derde en vierde. Hun krachten lopen niet ver uiteen. Mogen zij hierin de prikkel vinden om hun spel zodanig op te voeren, dat de Elftalcommissie zon der aarzelen een gemakkelijke en voor de hand liggende keuze kan doen. Te weinig goede spelers is natuur lijk funest; te veel van het goede is uit de aard der zaak prettiger maar dan hebben we toch de narigheid van „Wahl macht Qual'V Gelukkig volgt de Elftalcommissie stipt en strak de richtlijn die zij voor zich zelf getrokken heeft, om objectief en zakelijk de beste spelers op te stellen op iedere plaats in ieder elf tal. Laten we hopen, ook zij die noodgedwongen een lagere plaats krijgen toegewezen dan waarop zij menen aanspraak te kunnen maken. Op alle plaatsen kan men zijn club dienen èn zijn plezier aan het spel beleven.

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 1