Het gaat, maar 't kan nog beter ©e J. H. ESSER COMMISSIONNA1R IN EFFECTEN J. ZWAAG HERENKAPPER BeounstiGino van onze aövepteepöeps, houöt 6e schakeL in stan6 Na afloop van 't vorig seizoen wierp ik een terugblik op datgene wat in die periode was gedaan. Mooi was het allerminst en op ver schillende punten o.a. Techniek, Tac tiek, Tempo en Mentaliteit vestigde ik de aandacht. Nu, zonder ook maar enigszins te overdrijven, kan ik zeggen, dat we op alle punten zijn vooruit gegaan. I. Mentaliteit. Wat een verschil met vorig seizoen! Er wordt minder gemopperd, men helpt elkaar meer en zo blijft er geen tijd over om elkaar eens de, zoge naamde waarheid, te vertellen. Jongens weest er van overtuigd, dat een goede mentaliteit een der pijlen is waarop gebouwd kan worden. Wat baat superieure beheersing van het spel als de verstandhouding ver te zoeken is Welk een beloning na jullie prachtig één zijn tegen West-Frisia. Toen speelden en streden jullie als één geheel. Elf vrienden zaten na af loop in de kleedkamer. Houd dat zo! II. Tactiek. Wat deden we vorig seizoen toch steeds ons best de bal te gaan bren gen, wat sloten we toch steeds de tegenpartij in en wat bracht dit toch steeds geen punten. Jongens afwisseling in je spel bren gen, wat maken onze buitenspelers, met hun combinatie, toch een mooie doelpunten. Helder, OSV en West Frisia werden regelmatig overspeeld, maar nooit en te nimmer ingesloten. Steeds hadden wij op het middenveld een numerieke meerderheid en de tegenaanvallen werden in de kiem ge smoord. Onze halflijn wist zijn plaats. Dat was tactisch inzicht en een der oorzaken van goed spel. Moesten wij vorig seizoen vele malen aan het eind capituleren, nu ligt het anders en hebben wij, uitgezonderd West Frisia, steeds vlak voor rust de tegenpartij nieuw leven gegeven. Jongens een ploeg die steeds moet verdedigen en toch een achterstand oploopt is in vele gevallen al gesla gen, krijgen ze dan vlak voor rust de kans gelijk te maken door ca deautjes, ja dat waren het!) dan putten zij zoveel moed, dat we weer opnieuw drie kwartier moeten strij den. Tegen Helder en ZVV kostte het ons de overwinning. III. Techniek. Het technische (lang niet volmaakt) gaat ook de goede kant op, zonder namen te noemen kan men toch wel verschillende spelers aanwijzen die aan kunde gewonnen hebben. In mijn vorig schrijven hoopte ik, dat dit jaar de training beter be zocht en meer beleefd zou worden. Mijn hoop is vervuld, en eentje was echt kwaad dat hij niet genoeg kan sjouwen (lopen). Het bezoek mag (door het thans uiteraard slechter wordende weer) niet teruglopen!! IV. Tempo. Dat door bovenstaande ons tempo omhoog ging spreekt vanzelf. Gaat een ploeg met overleg te werk, dan zal een der voornaamste onder delen van het spel, het snel afspelen van de bal, direct merkbaar zijn. Ook dat heeft bijgedragen dat wij na vijf wedstrijden ongeslagen bleven. Even kom ik terug op België-Hol- land, daar hebben jullie toch kunnen zien, dat spel „door de lucht" weinig of geen succes opleverde. Waarom dan de eerste beste wedstrijd (ZVV) zo goed als geen ballen langs de grond Waarom tegen een forser tegen partij door het spelen door de lucht lichaams contact gezocht? Het is niet altijd mogelijk, maar het Tempo wordt aanzienlijk verhoogd door spelen in de ruimte, naar je medespeler langs de grond. Uitzonderingen (in slechte conditie zijnde of natte terreinen) zijn er, maar die moeten wij even vóór de strijd bekijken. V. Omhoog. Mijn hoop was ook, dat wij ons aan de bovenste zouden omhoog trek ken, nu aan jullie om ook die hoop werkelijkheid te laten worden. De kans is er, dat zeggen mij de eerste vijf wedstrijden. Zondags is het in twee maal drie kwartier bekeken; dat de werkers achter de tafel veelal langer zitten mogen jullie weten; geeft die wer kers wat hun toekomt. Dit kunnen jullie door jo fair en ten volle te geven. Trainer. Op de gekste momenten kom je tot de ontdekking, dat je ondanks alle lugubere belemmeringen, om je met woeste overgave in het volle AFC-leven te storten toch met duizend draden aan die Ouwe Trou we gebonden bent. Niets weet ik te vertellen over voet bal, of wat er op lijkt; zelfs toen ik een glorieuze kans kreeg, om naar onze Veteranen-Faroeks te kijken, moest ik invallen bij een Klaverjas- orgie, en daarnaast en daarneven Mevrouw Walter te woord staan.... Maar dan komt er een brief uit Bangkok, van een zéér aanhanke lijke AFC-vertakking: „We hebben een half jaar lang geen Schakel ge zien, schrijf je dan helemaal niet meer??" Goddank kan de Schakel ook zonder mij genoeg humbug fa briceren, vooral onder de vervoeren de bezieling van de status quo re dacteurPoten en zoenen!" schijnt hij onder al zijn epistels te zetten, teneinde z'n doezelende col lectie medewerkers wakker te ram melen. Nu weet ik niet, of „Poten en zoenen' als gebod of als een be dauwde groet bedoeld is.... Gut, met twéé handen nog wel! Maar ik had het dus over de dra den, waarmee je als AFC-vrouw aan AFC gebonden bent.... Veiligheids halve zal ik er 997 overslaan, maar neem dan de telefoondraden! Ze zijn nog nuttig ook. Mevrouw, stel U voor, Uw man is naar zoiets schóóns als het Feest van Jacques Köhler getogen. Dat was om 6 uur. Om half twaalf zendt U dat wordt verondersteld Uw innigste wen sen voor een behouden thuiskomst naar Uw echtgenoot uit, want met mathematische zekerheid kunt U als ervaren gade uitrekenen, in welk stadium van overrijpheid de deining daar in het clubhuis moet zijn ge worden. Tenslotte gaat het óók om de wagen.... U grijpt de telefoon en U belt, maar let goed op, dat U de volgende to verformule uitspreekt, anders vat gij Uw man beslist niet: „Is Meneer Dinges daar, en als hij al weg mocht zijn, mag ik hem dan tóch even aan de telefoon hebben?" Zie je, zoiets kunnen ze niet weigeren, vooral niet aan EEN AANGETROUWDE. HERENGRACHT 92 - TELEFOON 41864-42864 - BEURS 41057 TParfumerieün Toiletartikelen V. BAERLESTRAAT 82 TELEFOON 28983

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 10