u.tt. nhsf js!rrer in Jacques Köhler's contact met Abraham l/an de E.C. J. ZWAAG HERENKAPPER J. H. ESSER COMMISSIONNA1R IN EFFECTEN Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houfvc 6e schakel in stAnö mgm m—^s=^====gsgsg2 4 October 1952, de dag na Leiden's ontzet, was ons brave A.F.C.-lid Jacques Kohier precies een halve eeuw en 1 dag oud. In die halve eeuw maakte Jacques meer mee, dan in 100 Schakels ge drukt kan worden. Wat hij op die ene extra dag ondervond, volgt hier onder. Zaterdag maakte een huldigings comité zijn opwachting. Een 35-tal intieme vrienden waren bijeen geko men in het Clubhuis. Max de Bruin toonde zich een waar dig representant van het Bestuur, door de tafel prima te presideren. Terwijl Jacques diverse cadeaux naast zich zag op stapelen, vond hij zelfs nog een gaatje tussen deze stapel om zijn gezellige hoofd door te steken en dan de vele sprekers op zeer geestige wijze te antwoor den en te bedanken. Ook de kleine „k" was vertegen woordigd in ruime mate. Arie Waayer deed weer van zich spreken door een ballade op Jacques te bren gen, die ons vaak meevoerde naar de binnenste diepten van ons geliefd Amsterdam. Willem van der Marei bracht een door Wim Staats geschreven voor dracht. Hierbij door Max de Bruin geassisteerd met de begeleidende tekenfilm (Staatsfilm stond er op het ,rarekiekkast je" Als ere-gast zat mede aan tafel de „grote man van Helsinki" en Jacques' allergrootste vriend, Frans Kuijper, trainer van het Nationale water- poloteam. Zo werd het al bij al een speciaal voor Jacques Kohier gezellige avond. Enkele korte gedeelten uit deze film (een levensbeschrijving) mogen wij U niet onthouden. Zo zegt dan v. d. Marei: Hij, Jacques Kohier, trouw des Zondags aan de kant. Van voetballen helaas geen syllabe verstand; welk gemis (en dat strekt hem tot troost) hij in A.F.C. moet delen, met zo ontelbaar, ontelbaar velen en even later Ik vraag de aandacht voor mijzelf als het mag; 't duurt korter dan het secretaris jaarverslag. Dan wordt Jacques als bekende Mo- kummer in het zonnetje gezet: „Jacques deed daar op die plaats Nutricia en de Vami alle eer aan, zodat het vlug heette: daar komt het borstkind wéér aan. En na alle geneugten van de roem ruchte Vami, voedde hij zich meestal met brood jes half-om-half of salami." Uit de periode, dat hij bij de Shell in dienst was, declameert Willem v. d. Marei „En het gerucht doet nog steeds de ronde, dat Jacques die gele Shell-pompen heeft uitgevonden; met dien verstande, hetgeen hier zeker ter zake kan dienen, dat hij er iets anders in had willen zien dan gewoon maar benzine!" Uit zijn glorieuze zwemperiode komt het volgende uit de pen van Wim Staats „Olympische Spelen, Anvèrs et Amsterdam, grote gijn Geen protesten, want toen bestond er nog geen IJzeren Gordijn. Dat Jacques alleen de „butterfly" niet goed verstond, kwam alleen omdat hij de boter- vlieg zo zijig vond." Uit de oorlog nog een staaltje van Jacques' veelzijdigheid: „Het was in Zuid reeds lang be kend, dat deze goedmoedige en prettige vent in de jenever zo ellendig veel water flikkerde, dat men er, in plaats van af knapte, meestal aardig van opkikkerde." En tot slot: „Hij, hij en hij alleen, die de voet balwijsheid in pacht heeft en beter het spel snapt, dan iemand van ons ooit verwacht heeft. Geen wonder dus, dat de veteranen gek op hem zijn, terwijl Jacques zich iedere match voor lijk rent langs de lijn. Werkelijk, Kohier is om vele dingen te prijzen, daarom is het zo jammer, dat zijn haar begint te grijzen." Alles bijeengenomen: Jacques be reikte zijn 50e levensjaar in gezonde en prettige omstandigheden en zal nog heel lang en met veel genoegen aan deze sfeervolle avond terug denken. De oud-nieuwe E.C. is weer eniger mate ingespeeld en is voorlopig tot de volgende conclusies gekomen: le. goed bezochte training met veel goede wil; 2e. een groot aantal spelers, die el kaar weinig ontlopen, uitko mend in 2e, 3e en 4e elftal; 3e. een eerste elftal, dat toont meer in zijn mars te hebben dan weer aan degradatie-gevaar te den ken; 4e. zelfs bewezen heeft in zijn eer ste 2 competitie-wedstrijden ach ter de zaak behoorlijk in be dwang te hebben (1 goal per wedstrijd tegen) 5e. schotrijk te kunnen optreden en in zijn geheel een behoorlijk 2e klasse spel te kunnen demonstre ren, maar (en dit is onze opvallend zwakke factor, die overigens niet on verwacht voor de E.C. komt en in wezen haar stille vrees is) 6e. een ontstellend zwakke menta liteit, zodra de zaken niet lopen, zoals men zich dit gedacht had en graag gezien had. Daarom als conclusie voor heden: a. langzaam zetten onze elftallen de goede richting in; b. grote, zelfs zeer grote aandacht van Bestuur, E.C. en trainer voor het mentale gedeelte. Parfumerieën Toiletartikelen v. BAERLESTRAAT 82 TELEFOON 28983 HERENGRACHT 92 - TELEFOON 41864-42864 - BEURS 41057

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 8