5 7 Bequnstiqinq van onze aöveuteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Dat dit voor T.O.G. 2 was wegge legd en note bene nog door een ge heide buitenspel-goal was jammer voor ons. Het bewijs is hier tevens geleverd, dat deze competitie voor ons derde elftal geen „wandeling" naar het kampioenschap zal worden. We kun nen er nog komen, maar dan zal er aangepakt moeten worden, en mag er geen puntje meer verloren gaan. Jongens, bereidt je zo goed mogelijk voor, de training wordt gelukkig goed bezocht. Wat kunnen we toch nog een hoop van onze trainer Sluijk opsteken! Jongens, luistert vooral goed als hij Donderdagsavonds na de training zijn babbeltje over de wed strijden van de afgelopen Zondag houdt en de techniek en tactiek be spreekt. Een waardevolle avond. Dat er meerdere moge volgen! Verder wens ik ons Bestuur met de nieuwe functio narissen veel succes en wijs beleid in onze A.F.C. Jaap van Nek (het is weer in goede handen) met zijn elftalcommissie en elftallen; de blik naar boven gericht, dat 't moge daveren van de A.F.C.- successen! 't Zal waarachtig nog wel gaan. CAPTAIN JOOP Eerst kort geleden uit het grauwe spelersproletariaat omhoog gerezen om voorlopig de lichtende functie van aanvoerder te vervullen van de „up per eleven" van de A.V.B.-voetbal- lers, in de wandeling kortweg „Het Vijfde" genaamd, zal ondergetekende trachten zo goed mogelijk het com petitie wel en wee (laten we hopen, dat het veel wel en weinig wee zal zijn) van dit elftal te beschrijven. Geheel ten onrechte wordt aan deze kant van het aanvoerdersschap door de schrijvers van professie geen aan dacht geschonken, getuige b.v. „Be ter Voetbal", waarin Ir. v. Emmenes liefst 8 volle bladzijden wijdt aan: „De Taak van de Aanvoerder" en hierbij van de ideale aanvoerder zeer veel nuttige voetbaltechnische- en karakter-eigenschappen, doch in het geheel geen stylistische eigenschap pen verlangt. Doch ter zake: In onze eerste competitiewedstrijd op 14 September tegen J.H.K. 2 zijn we er in geslaagd om na anderhalf uur zwoegen beide doelen volkomen maagdelijk te laten. M.i. mogen we met dit resultaat niet ontevreden zijn; in tegenstelling tot de tegen partij vertoonde ons elftal verschil lende zwakke plekken, speciaal in de voorhoede en ook het ploegverband beantwoordde niet aan de hoogge stemde verwachtingen, die waren ontstaan in de voorafgaande oefen wedstrijden. Helaas hadden we in deze wedstrijd met enige narigheid te kampen. Al voor de rust kreeg onze linksbuiten Wenink last van een verzwikte enkel en daar onze reser ves reeds waren aangesproken door het tegelijkertijd spelende zesde kreeg onze leidende Heer Nijman de gelegenheid te bewijzen, dat hij uit het goede leidershout was gesneden en deze was bereid in de tweede helft Weninks plaats in te nemen. Toen echte? 20 minuten voor het einde Dick Moesbergen voor het zelfde euvel het veld moest verlaten, wreekte zich het feit, dat vele A.F.C.- ers menen, dat slechts het eerste elftal de moeite van het aanschou wen waard is. Een geheel verkeer de gedachte overigens, want juist in onze regionen treft men dat oor spronkelijke, verrassende element aan, dat de uitvinders van dit spel beoogd moeten hebben. In elk geval was niemand aan de lijn aanwezig om assistentie te verlenen teneinde nog iemand de eer aan te doen mee te voetballen en daar ook het lei dersarsenaal was uitgeput, moesten we met 10 man de wedstrijd uit spelen. Wij wensen beide geblesseer de spelers een spoedige terugkeer in onze gelederen toe. Op 21 September konden we de strijd aanbinden tegen Schinkel haven 2. (Aandachtige lezers zullen bemerken, dat wij meestal uitverko ren zijn om tegen tweede elftallen te spelen; veel spelers hieruit koes teren de illusie nog in het eerste te komen, met welk idee de meesten onzer al verscheidene jaren hebben afgerekend. De idealisten echter wordt aangeraden stug te blijven volhouden; ook Henk van Teunen- broek begon vorig jaar om deze tijd zijn carrière in het vijfde op te bou wen!) Het A.F.C.-bulletin had als lig ging van het terrein eenvoudig ver meld: Amsteldijk t.o. noingang 2e Wandelweg. Geholpen door deze aanwijzing en de inlichtingen van in grote getale aanwezige amateurs zenders, die met kruispeilingen en code-oproepen de plaats van het ter rein nader preciseerden, slaagden alle spelers en zelfs een reserve er in de verleidelijke groene grasmat ver in de binnenlanden van de Buitenvel- dertse polder op te sporen. Ondanks de regen waren het veld en ook de spelers in vrij behoorlijke conditie en zo kregen de schaarse toeschouwers reeds direct na de aftrap van de te genpartij enkele flitsende aanvallen te zien. Geholpen door een Chiel van Driel-achtig aanvurende keeper Molenaar wist onze achterhoede het gevaar te bezweren. Ook onze voor hoede kreeg nu verschillende kan sen, maar helaas werden deze mede door slecht vleugelspel en geaarzel van het binnentrio niet benut. Toch wist midvoor Welling de rust door goed doorzetten met 1-0 te doen in gaan. Na de rust bewees de achter hoede haar kracht door ondanks sterke aanwakkerende tegenwind de zaak goed dicht te houden. Daar ook voor de tegenpartij ons vierkant be hoorlijk magisch werd, slaagden wij er zelfs in nog een doelpunt te sco ren en met deze stand kwam het einde. Een wedstrijd met mooi weer op 28 September 1952 bleek niet voor ons te zijn weggelegd. Door enige inge wikkelde manipulaties was op het kleedkamerbord komen te staan dat onze wedstrijd tegen Uithoorn 2 was afgelast. Nadat de scheidsrechter het terrein had goedgekeurd, bleek een gedeelte van de tegenpartij al weer naar haar woonsteden te zijn terug gekeerd en werd onder de weinig goeds voorspellende uitlatingen van de scheidsrechter besloten niet te spelen. Gelukkig ligt volgens de weerdeskundigen nog een zware win ter op ons te wachten, zodat wij on der voor voetbal ideale klimatalogi- sche omstandigheden, het nog eens kunnen overdoen. Ik mag dit relaas besluiten met een aansporing om zo veel mogelijk de trainingsavond Woensdag (aanvang 19.00 uur) te bezoeken; voor geen van ons is het een overbodige weelde. F. v. K. Naarmate een voetbalteam een hoger rangcijfer heeft, wordt de organisa torische bepaaldheid van het team ingewikkelder. Wij vormen het ze vende en leven ons uit in de K.N.V.B. A.F.D.A.V.B. 3e R.E.S.A.F.D.O. Veelal treden wij met elf man op; een enkele keer ook wel met minder. De 14e September waren wij er alle maal, maar hadden daar geen voor deel van, want A.S.V.K. bleek „en masse" Kattenburg verlaten te heb ben. Reeds dadelijk waren wij onder de indruk van dit stoere volkje en het grootste deel van de voorhoede bleef zulks tot het einde toe. Achteraan en middenin ging het verbluffend goed; zekerheid en strategie bereikten het peil van de le Res. Afd. C. Slechts viermaal ging er iets mis en Katten burg maakte er ongegeneerd gebruik van. In de voorhoede ontbrak de grootse conceptie. Men peuterde er wat, soms ernaast, een enkele keer erover, maar meestal in een andere richting. Ook ging het één keer goed. Na anderhalf uur vond de spullebaas het genoeg en gingen wij weer weg zoals we gekomen waren, de een na de ander en de langzaamste het laatst. Veertien dagen later trad het zeven de op in de tragedie in twee bedrij ven genaamd „Afgang". Velen heb ben de spieren los gelopen op ons derde veldje, maar aan voetballen kwamen wij niet toe. Uithoorn zal zeker een fraai doelgemiddelde heb ben gekregen, want van de tien doel punten werd er slechts één door iemand van ons gemaakt. Toch blijven wij optimist, eens zal de victorie ons zijn. CAPTAIN 7

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 7