Wlaestro Gtto jVieuuMt huizen Tempo, Laatste nieuu/s tempo I TPanta IZkei NYLONKOUSEN ©raag die kous! Grond- en glans verf Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 UeAJUouuul adAeA. BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houót öe schakel in stanö Na als steeds met belangstelling te hebben gelezen, „wat iedere A.F.C.-er behoort te weten", (September-Scha- kel), willen wij ons aansluiten bij het afwijzen der conclusies der keuze commissie van de K.N.V.B. door ons Erelid Galavazi en onze mening om trent de armoede van het huidige voetbal allen, die dit aangaat, ter overweging geven: We hebben in de dertiger jaren ge constateerd, dat techniek een belang rijke factor is ter verbetering van voetbal. Prompt heeft iedereen zich dermate op de verbetering der tech niek geworpen, dat men het belang rijkste element TEMPO vergat of verwaarloosde. Men legde het zwaar tepunt op techniek, zodat de spelers uit angst technische fouten te maken, het rustig aan gingen doen. Misschien zou dit alom geconstateerd zijn, als niet de invoering van het stopperspilsysteem de waarneming bemoeilijkt en een „schuldige" gele verd had. Dit systeem heeft ons voet bal veel minder verarmd dan de op voering van techniek ten koste van de snelheid. Niemand zal toch dit systeem als oorzaak kunnen aanwij zen voor het niet naar de open plaats lopen, voor het practisch nooit meer „in enen" spelen van de bal, voor het niet meer zo vlug mogelijk schieten e.d. Dit alles komt o.i. voort uit de angst technisch te kort te schieten. Zou het tempo hoog gehouden wor den, dan kreeg de tegenpartij niet of nauwelijks de kans om systeem te spelen, want ook dat kost tijd. Uiteraard wijzen we de verzorging der techniek niet af, maar we ver oordelen de helaas, nog kleine verbetering van de techniek ten koste van een zo groot verlies van tempo. Liever 50 van de 100 keer snel fout, dan altijd te lang zaam. CHIEL. Alles vloeit, niets is er statisch. Al wat leeft, evolueert. Zó dus danig democratisch wordt óók A.F.C. beheerd! Hoe is 't anders te verklaren dat wie eenmaal afscheid nam thans de clubschuit weer „mag" (varen; dat men in de boot hem nam Wat zegt U van 'n Wijnandjopie die voorheen te oud zich vindt. Eerst dus maakt met ons een (lopie en nu 'n nieuwe jeugd begint! Laten wij ons dit gezeggen? Nooit, nietwaar spreken wij af dat hij 't nooit meer neer kan leggen. Da's dan 's mans gerechte straf! Alles vloeit, dacht Woudstraloetje 's morgens tegen O.S.V. Niet, helaas, „dat slappe goedje", Régen vloeide dat zat mee. Want, aldus een ingewijde, zo een veldje ligt ons wel. Feit is A.F.C. verblijdde door haar zege en haar spel. Menigeen vond, dat ze speelden zoals men in lang niet zag. En een zége, wat een weelde op een eerste wedstrijddag! Zelfs sprak iemand van ,,'n mirakel". Gnuifde iets van „bovenaan". Maar dat had reeds in de Schakel in ,,'n gedicht" fan mijn gestaan Alles vloeit, ook in Den Helder. Weet U 't nog, twee jaar geleen? „Helder" werd: niet naar de kelder, dank zij 't stijfgehouden been Als U leest van deze kolder, weet U al wat Helder bracht. Laat ons hopen: Dik op zolder! Want zo'n kelder in de polder Brrr, daar zit je lang niet zacht. B. S. LE MARCHE De competitie in onze Westelijke Tweede Klasse schijnt dit jaar wel een soort roulette te worden. Moet U horen: H.F.C. had de beide eerste wedstrijden gewonnen, Zeeburgia had de eerste wedstrijd met 8-1 verloren. Nu komt Zeeburgia-H.F.C. Resul taat? 5-1 voor Zeeburgia. Dank U. A.F.C., ons aller, mogen wij wel zeg gen, doet het netjes. Drie punten uit twee wedstrijden is niet gek. De stand luidt per 5 October: Westfrisia 3 2 1 5 5—0 H.F.C. 3 2 1 4 10—9 Volendam 2 1 1 3 9—2 A.F.C. 2 1 1 3 4—2 Z.V.V. 3 1 1 1 3 8—6 Rapiditas 3 1 1 1 3 6—6 Helder 2 2 2 1—1 H.V.C. 3 2 1 2 2—3 Zeeburgia 2 1 1 2 6—9 Schoten 3 1 2 1 0—7 O.S.V. 2 2 1—7 Nu wacht ons Zondag a.s. A.F.C. Westfrisia. Het zijn altijd „kwade rakkers" de roodgelen uit Enkhui zen en het feit, dat zij in drie wed strijden hun doel maagdelijk wisten te houden moet voor Bouwens, Dis selkoen c.s. een ernstige waarschu wing inhouden! Het was Zondag wel een echt „Am sterdams Peil"-dagje voor onze K.N.V.B.-elftallen. Het eerste 1-1, het tweede idem tegen de reserves van Alcmaria Victrix en het derde dito met 'n sterretje tegen W.M.S. II. Het vierde nét niet op Amster dams Peil, 1-0 verloren op Spaarn- dam tegen het vierde D.W.S. SCHAKELPIJLERS De eerste Schakelpijlers in het nieuwe seizoen zijn binnengekomen P.E. f 16,J.B. f 10.—Wie volgt? Bankrekening: Ned. Handel Mij, bijkant. Minervaplein, t.g,v. A.F.C.-Schakel, of Postgiro 308579 t.n.v. A.F.C.-Schakel. 3

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 3