Wie fï zegt 1845 V.S.V. wint AROL-Beker Ieder fl.cF.G.-er drinkt Oude Genever merk van B. MOERBEEK Jr. F. JONGKIND ELECTRO-TECHNISCH BUREAU BequnstiGinq van onze aöveutf enöeRS, houöt öe schakel in stanö Men treft in 't alphabet de A. als eerste letter aan. Dus staat bij d'aanvang van 't seizoen A.F.C. steeds bovenaan. Da's nogal wiedes; wat een kunst, denkt U hierbij wellicht. Maar ik voor mij krijg dan 't gevoel: Zo'n letter A verplicht! Want alpha toch, is het begin dat ,,'t halve werk kan doen als 't goed is" - en dus A.R.O.L. éérst als aanvang van 't seizoen! ,,De voetbal rolt weer" heet het dan in sportblad en courant. Dit geldt pas recht het A.R.O.L.-feest, bekend in heel ons land. Doch ieder weet, dit balgerol staat letterlijk heel zeker in generlei speciaal verband tot onze A.R.O.L.-beker. Een naam verplicht, en deze naam zijn we bijzonder fier op. In A.R.O.L. toch herdenken wij: A.R. Onslow van Lierop. In leven een der groten uit de oude vriendenclub. Dank zij Gé Bosch leeft deze naam ook voort in d'A.R.O.L.-cup. Is dit het, dat het A.R.O.L.-feest zo blij-intiem doet zijn? Ook ditmaal werd weer ons tournooi ornie.'iw tot een festijn! B. S. LE MARCHé. (vervolg voorbeeld voetballers) meer gesteld wordt. Bij A.F.C. wordt alles maar geslikt en tracht men alles maar weer te lijmen, al is de lijm veelal al hard voor dat ze ge bruikt wordt. Een ander en zeker belangrijk punt is, dat A.B.C. en A.C.C. een vriend- denteam zijn. Nu moet men dit vrien denteam niet al te letterlijk opvatten. Alle spelers zijn zeker geen harts vrienden van elkaar en lopen de deur niet bij elkaar plat. Niets is minder waar. Dit gaat in een team nu een maal niet, met zoveel verschillende karakters en opvattingen. Maar men tracht elkaar te begrijpen en te res pecteren, ook al zijn de opvattingen verschillend. Maar vrienden zijn ze op Zondag, zowel in als om het veld. Jaloezie Dit is nu bij onze A.F.C. verre te zoeken. Er heerst een zekere animo siteit onder elkaar. Die kan die niet uitstaan, die heeft weer wat op die aan te merken en zo gaat men maar door. Veelal is afgunst daar de reden van. Men gunt een ander diens plaats en diens successen niet. Een ieder wil in het eerste spelen, en speelt men daar eenmaal, dan wil men zijn plaats onder alle omstandigheden be houden. Veelal niet door spelkwali- teiten, maar door stuk te maken, alles wat maar enigszins een bedrei ging voor het eigen huisje zou kun nen vormen. Welk 'n verschil met 't negental van A.B.C. en het elftal van A.C.C. Als Kees Bouwens ir. het Nederlands ne gental gekozen wordt, voelen de ove rige dit als een eer voor hem èn voor hen. Wally en Piet zijn reeds tien tallen keren internationaal geweest. Dit is een eer voor hen en voor ons team. Ze worden geholpen op alle mogelijke manieren. Als Wim Feld- mann in hel Zwaluwenteam gekozen wordt is dit een eer voor hem en voor A.F.C. Maar op steun van zijn medespelers hoeft hij niet e rekenen. Neen als het eens niet z> goed is gegaan, dan lacht men in ,,jn vuistje. Toen ik met dit schrijven begon, had ik niet gedacht dat het nog zo lang zou wor den, maar nu ik wil eindigen dringen zich weer heel andere dingen naar voren. Maar genoeg. Dit stukje heeft al veel gewonnen, wanneer men bij A.F1C. in het komend seizoen van de successen van A.B.C. en A.C.C. ge leerd heeft en er nog van wil leren. Dus in het kort: Ieder zijn eigen werk en taak. Geen geroddel en ge kanker op bestuursbesluiten en elf- talopstelingen. Het team een vrien denteam, aange uurd door een ver eniging die één is in alles. Dan zal het heus wel gaan, want minder dan de anderen zijn we positief niet. Be ter misschien ook niet maar zeer ze ker huns gelijken. Mits het bij A.F.C. zal zijn: Met elkander, voor elkander en door elkander. 21 Augustus, 1952. DICK DISSELKOEN. Be Quick en A.F.C. - Keep Smiling Twee dagen, strijd, afwisselend voet bal en vooral wat de tweede dag betreft grote verrassingen, hebben tot resultaat gehad, dat V.S.V. zich voor een jaar eigenaresse mag noe men van de zilveren A.R.O.L.-beker. Tegen V.V.A. wisten zij een 3-0 ach terstand in een 4-3 voorsprong om te zetten, op de tweede dag bewezen zij hun ongetwijfeld grote kracht door Be Quick met 8-1 te verpletteren. Wat de overige verrichtingen, op dit 30e Arol-beker-tournooi betreft, wel, laten we zo bescheiden zijn, om met onszelf te beginnen. Zeven-twee tegen D.W.V. (Disselkoen 3, Bouwens 3, Geluk 1). H.B.S. zag haar pijlen van techniek afstompen op Zeeburgiaans enthou siasme en de 1-0 nederlaag van. de Kraaien kon niet onverdiend genoemd worden. Blauw Wit stelde wel hevig teleur door met 5-2 te verliezen, van Bo Quick. Zo kregen we dus voor de Aroldag Zeeburgia tegen A.F.C. en V.S.V. te gen Be Quick. Zeeburgia won onbedreigd met. 3-0 van een A.F.C., dat niet op gang kon komen. V.S.V.-Be Quick werd een tragedie in acht taferelen, dat wil zeggen voor de Groningers. Acht-één voor V.S.V.! Maar wie gedacht had, dat de Vel- senaren in de finale Zeeburgia met huid en haar zouden oppeuzelen, kwam bedrogen, uit, want. ofschoon onze stadgenoten in de tweede mi nuut een ogenblik wankelden, her stelden zij zich keurig. De gelijkmaker- kwam voor Zeebur gia wel heel fortuinlijk. Penalty's be slisten in het voordeel van V.S.V. G. \V. Prinsengracht 757, telefoon 37405 Overtoom 109 80212 De Clercqstraat 113, 82106 Sportterrein verlichtingen - [yeluidsversterkinginstallaties MAKELAAR INSTALLATEUR ERKEND DOOR HET G.E.B. AALSMEERWEG 5 TELEFOON 83978 AMSTERDAM 8

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 8