öRukkeRij Nette en Nuttige Notulen-Notities joh. meijeR zoon Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö Voor al Uw drukwerken Kanaalstraat 132 Amsterdam-W. Telef. 80710 (vervolg Waarom het ging) dan dat wanneer er in een grote ver eniging iets „aan de hand" is, de pers er achter komt. Teleurgestelde of boze leden komen dan in de verlei ding, een bevriende journalist op te bellen, meestal „versieren" zij hun mededelingen dan nog een beetje en zo komen er dan wel eens een tikje overdreven verhalen in de bladen. En nu is de naam van AFC mij te heilig, om die op een onplezierige manier in de pers te hebben. Slechts één blad („Sport-Sportwereld") had een klein berichtje, dat het AFC-bestuur was afgetreden. Wij hebben hierop niet gereageerd, omdat het nog onjuist was bovendien. In die periode had het AFC-bestuur zijn mandaat ter beschikking gesteld, hetgeen heel iets anders is. De besprekingen hebben een zeer prettig verloop gehad en de debatten stonden meestal op opvallend hoog niveau. Het meest verheugende was, dat hetgeen al spoedig duidelijk werd in gesprekken met bestuursle den men niet tegen elkaar in wilde gaan, niet met afzonderlijke eandida- tenlijsten voor de dag wilde komen, maar samen wilde werken om tot een sterk en homogeen bestuur te komen In dankbare herinnering heb ik de bestuursvergadering, waarin een de legatie van de groep, die zich schert send als reddingsbrigade liet aandie- nen Jaap van Nek, Jan Scheepstra en ondergetekende rapport kwam uitbrengen over hetgeen er bij ons leefde. Het prettige verloop in die vergadering was in zeer belangrijke mate te danken aan de woordvoer ders Jaap van Nek en Nic. Holtz- appel die buitengewoon op dreef waren en dadelijk de juiste toon von den. Onze nieuwe (oude) Schakelredac teur droeg mij op (vragen kan men dit van deze „dictator" niet meer noemen) mijn eerste bijdrage voor de Schakel onder zijn heerschappij te leveren, waaraan ik, trots boven staande, toch volgaarne voldoe, al hoewel een secretaris in deze tijd (ik bedoel geen opwindende competitie gebeurtenissen) weinig stof tot schrijven heeft. Allereerst dan een hartelijk welkom tot enkele nieuwe leden die inmiddels tot de A.F.C. toegetreden zijn, en een hartelijke felicitatie voor de in middels in het huwelijk getreden paren, t.w. Frits van Klinken met Truus van Schieven en Fred van Tiel met Nicole Huughe, terwijl de heer Peet Scheepens op 15 Augustus j.l. zijn 40-jarig huwelijk herdacht. Wij wensen deze paren nog tal van ge lukkige jaren. De le A.R.O.L.-dag hebben wij in middels achter de rug en ik hoop slechts dat de 2e dag net zo'n groot succes mag worden als de le dag zowel wat het sportieve als het fi nanciële gedeelte betreft. Ongeluk kigerwijze hebben zich twee ongeval len voorgedaan nl. een speler van V.S.V. en onze Robby Meyer. Vol gens de berichten van V.S.V. zal het met de geblesseerde V.S.V.er geruime tijd duren alvorens hij hersteld is. Beide spelers wensen wij een zeer spoedig en volledig herstel. Onze le elftal maakte tegen D.W.V. liefst 7 doelpunten in één wedstrijd, met de helft minder per wedstrijd in de competitie ben ik ook best te vreden. Tjonge wat zouden wij dan een heerlijk seizoen hebben, zonder hartkloppingen. (Hangt van het aantal tegendoel punten. ai', Willem! - Red.) Ons aller vriend Kinsbergen werd de afgelopen weken voor een ernstige ziekte in het ziekenhuis opgenomen, doch de berichten die wij de laatste dagen van de familie ontvangen wettigen ons optimisme hem binnen enkele weken weer thuis te kunnen begroeten. Ook de heer Sanders Sr. werd inmiddels in een ziekenhuis ver pleegd en ook over hem krijgen wij goede berichten. De heer Kinsbergen wordt verpleegd in de Lutherse Dia conessen Inr., Koninginneweg 3 en de heer Sanders is opgenomen in de Ge- meenteziekeninrichting Weesperplein. Onze oudste supporter, de vroeger zo bekende zanger Herman Sweeres, wordt verpleegd in het Wilhelmina- gasthuis (Paviljoen no. 1). A.F.C.-ers, die hun eens een briefje willen schrijven, kunnen dus van bo venstaande adressen gebruik maken. Alle zieken wensen wij een spoedig en volledig herstel. En dan 5 Sepember maar weer ter vergadering. De anders zo rustige September-ver- gadering heeft nu een bijzonder ka rakter doordat wij dan een nieuw Bestuur en enkele Commissieleden gaan kiezen. Ik hoop slechts dat deze vergadering in dezelfde aan gename sfeer mag verlopen als haar voorgangers van andere jaren in deze maand, en dat wij dan met een schone lei gemeenschappelijk de belangen van ons aller A.F.C. zullen dienen. Dit wenst VAN TEUNENBROEK. Jammer genoeg hebben wij één con troverse niet kunnen overbruggen en wel die ontstaan was tussen Siem de Waal en enige andere leden van het Bestuur. Naar ons gevoel zat die controverse niet zo zeer bij het ge voerde beleid, maar berustte zij eigenlijk op een zekere „incomptabi- lité des humeurs" en dat ligt moei lijker dan grote meningsverschillen. Siem de Waal heeft uit clubliefde het werk, dat hem heel lief was commissariaat van materiaal neergelegd, omdat hij een homogeen bestuur wenste, waarin geen per soonlijke wrijvingen zouden optreden. Aan Gerard Hauber, Otto van der Heul en Siem de Waal ons aller har telijke dank voor hetgeen zij voor AFC gedaan hebben. Ik mag ook een woord van hulde schrijven aan het adres van onze clubridder Jacq. van Ooy. Ons oudste erelid, die nu reeds meer dan een halve eeuw met AFC meeleeft, is een wijs man, die op zijn rustige, objectieve manier zowel aan het Bestuur als aan de „reddings brigade" zeer waardevolle adviezen gaf. Een gevolg van een en ander op meer ondergeschikt terrein, is, dat ik weer redacteur van de AFC-Schakel geworden ben. Het was uiteraard voor Nico Holtzappel, die als direc teur van de Handelsschool ook maar over weinig vrije tijd beschikt, on mogelijk om na zijn candidatuur tot voorzitter nu ook nog de Schakel te verzorgen. Op zijn persoonlijk ver zoek ben ik nu weer redacteur en nu ga ik mijn 17de dienstjaar als zodanig in. (Ik schrijf dit maar, om dat jullie voor het geval ik het uithoud dan in je agenda kunt zetten, mij over acht jaar een bor reltje aan te bieden). Maar eerlijk gezegd ik heb er wel erg weinig tijd voor. Ik doe dus een beroep op mijn oude, trouwe mede werkers en medewerkster als Aan getrouwde, jhr Rossum de Gaulin, N. Eversharp, van Teunenbroek, Ga- lavazi, de aanvoerders en de Jeugd commissie etc., om mij niet in de steek te laten. En nu allen eendrachtig en opgewekt aan de slag. Leve AFC. J. H. WIJNAND. 7

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 7