&tta JVieuiuenHuizen Cricket en honkbalsport voorbeeld voor voetballers Olympisch Stadion Grond- en glansverf AT'.Q.-ers, GEEN GERODDEL, MAAR EERLIJKHEID JEGENS ELKAAR Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 Begunstiging van onze aóveRteenöeRS, houöt 6e schakel in stanö De successen van de dochterverenigingen, hebben bij vele A.P.C.-ers de vraag doen opkomen: „waarom nu wel bij hen en nu eens niet bij ons?" In beide clubs voeren A.F.C.-ers in aantal de boventoon. Dus veelal dezelfde personen die in de winter op onze velden te zien zijn als speler, commissielid of als toeschouwer. Zelf heb ik enige jaren gehonkbald en speel nu al weer enige jaren cricket. Bij honkbal heb ik zeker de grote bloeiperiode niet mee gemaakt en bij cricket heb ik de successen van zeer nabij meegemaakt. Vele jaren heb ik nu al het genoegen voor A.F.C. te mogen uitkomen, zodat ik me alleszins capabel acht een vergelijking tussen genoemde clubs te maken en te trachten de fouten aan te wijzen die mijns inziens in onze voetbalclub heersen. De bemoeials De grootste en meest kardinale fout die wij bij A.F.C. maken is, dat ieder een zich met iedereen bemoeit. Geen bestuurslid of commissielid, of hij krijgt van iedereen de beste raadge vingen. Geen bestuursbesluit kan ge nomen worden of velen voelen zich geroepen hun critiek hierop te leve ren en veelal gebeurt dit achterbaks en afbrekend. Vooral dit achterbakse is fnuikend voor een goede en rustige gang van zaken in een club. Geen elftalopstelling van welke elftalcom missie ook of men staat klaar met critiek. Niet Jan of Piet, maar Gerrit of Klaas hadden opgesteld moeten worden. Men laat dit een ieder dui delijk horen en ontziet zich zelfs niet om dit Jan en Piet openlijk mede te delen. Daar Jan en Piet veelal jonge spelers zijn, is het begrijpelijk dat deze spelers al kapot zijn voordat ze hun voetbalschoenen aangetrok ken hebben. Wordt de wedstrijd eenmaal ge speeld, dan verzamelt men zich op trap of overdekte tribune en laat niet na de spelers alle mogelijke raad gevingen en critieken toe te roepen. Zelfs van het officiële gedeelte van de overdekte komen die critieken. Onnodig te zeggen dat de jeugd die veelal daar boven zit, bij dergelijke voorbeelden niet achter blijft en zijn boe's en bah's duidelijk uitschreeuwt. Wat is funester voor de spelers dan een dergelijke houding van hun eigen clubleden. De één wordt nog ner veuzer, een ander legt het bijltje er bij neer en weer een ander begint terug te schreeuwen. De rust uit het team is weg, men is bevreesd iets verkeerds te doen en er ontstaat een paniek, met alle noodlottige gevol gen van dien. De tegenpartij weet van dergelijke momenten altijd gretig ge bruik te maken. Moedig aan zo veel TJ wilt, schreeuw TJw keel gerust stuk, laat ze in Noord maar horen, dat we 'n A, een F en een C hebben. Laat critiek en raadgevingen ove. aan die mensen, die er voor aangewezen zijn, zoals E.C. en trainer. Vooral deze laatste is de man, die van voetbal zijn werk en studie gemaakt heeft en al deze din gen beter ziet, dan alle A.F.C.ers bij elkaar. De betweters Is er een neder aag geleden en de spelers komen boven in ons club huis dan vinden ze daar een A.F.C.- familie in zak en as. De één kijkt nog kwade, dan een ander. Nog heviger is de critiek; betere spelers worden genoemd voor de diverse plaatsen. Ieder stelt het elftal voor de volgende wedstrijd al samen Kortom voor E.C. trainer en spe lers om kregelig van te worden. Een nederlaag te dragen is oneindig veel moeilijker dan een overwinning te vieren. Men moet bij A.F.C. weer eens leren wat lachen is. Juist na 'n nederlaag, al was die dan niet ver diend. We hebben zo vaak een wed strijd gewonnen, die niet verdiend was. Om een „Good loser" te zijn, zou men aan A.C.C. een voorbeeld kunnen nemen. Nu zullen er tegen standers zijn, die zeggen: "Ja, maar A.B.C. en A.C.C. hebben een beter bestuur en E.C. dan A.F.C." Larie, allemaal onzin. Het zijn veelal de mensen die bij A.F.C. een functie hebben op de een of andere wijze, en zo niet, dan wordt het tijd dat we van deze mensen bij A.F.C. meer profijt gaan trekken. Een ander zal misschien naar voren brengen: „A.B.C. en A.C.C. hebben een paar prominente spelers die voor de successen zorgen en daardoor is de hele vereniging beter." Even eens onzin. Prominente spelers, dus spelers die boven de middelmaat uit komen, hebben we bij A.F.C. zeer zeker. Wat zou een Freddy Marsland bij honkbal zijn als zijn medespelers hem niet helpen. Hij kan nog zulke goede ballen werpen, als de achter vanger ze doorlaat of zijn medevel- ders de vangen missen, bereikt hij nog niets. Kees Bouwens kan nog honderdmaal internationaal zijn, zonder de hulp van medespelers be reikt hij niets. Wally van Weelde kan Neerlands beste bat zijn, zonder de steun van de overige batslieden, be reikt hij nog geen vijfde gedeelte van zijn totaal aantal runs. Piet Sanders kan nog zo goed bowlen, als zijn me despelers de catches laten vallen die er komen, zijn zijn bowlingcrjfers ge woon nergens. Kortom er is geen team dat zijn successen bereikt door 1 of 2 prominente spelers. Waar vandaan dan de successen van deze beide clubs. Wel, door het dóód simpele feit dat de spelers zich ge dragen weten door het vertrouwen van de hele vereniging. Niemand an ders dan de E.C. bemoeit zich met de opstelling. Bestuursbesluiten wor den onvoorwaardelijk aangenomen. Is men het er niet mee eens en laat men dit merken op een ongeoorloof de wijze dan hebben beide besturen de kracht om de resp. leden dit duide lijk te maken door een schrijven dat er op hun lidmaatschap geen prijs (vervolg pag. 8) Vertrowwd adres Bezoekt na afloop van de wedstrijden Restaurant 4 billards Exp. G. Heijn Amstel Bieren

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 4