BRUGMAN ers De Algemene Vergadering Eylde**? lers Gevraagd ankbetuiging Sigarenmagazijn Amstelveenseweg 294 Telefoon 27842 kent de sfeer van A.F.C. Kent U de sfeer van Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Het is niet gemakkelijk, te voldoen aan de opdracht, die de nieuwe (en toch zo oude vertrouwde) Schakel redacteur mij heeft gegeven, nl. om een ,,kort verslag" te schrijven van de laatste Algemene Vergadering. Ons parlement was dit seizoen-einde zó lang van stof, dat twee volledige zittingen nauwelijks voldoende wa ren om al het spraakwater, dat door de wijd opengezette sluizen der wel sprekendheid de zaal kwam binnen- klotsen, te verwerken. Gelukkig moet mijn verslag ,,kort" zijn. Ik kan dus volstaan met de es sentiële feiten uit de vergadering te vermelden, de zakelijke resultaten van al het gesprokene, zodat de le den, die niet aanwezig konden zijn, enigszins een indruk krijgen van wat er al zo is behandeld en besloten. In de eerste zitting waren de hoogte punten de Jaarverslagen, respectie velijk van de secretaris en van de penningmeester, benevens de discus sie over de motie, die Chiel van Driel had ingediend. Het jaarverslag van de secretaris was weer eens een uiterst gedegen stuk werk, waarin al het vermeldens waarde, ja zelfs meer dan dat, de revue passeerde. Een uur en tien minuten duurde de voorlezing en een luid applaus beloonde de samensteller voor zijn minutieuze arbeid. Daarna ontspon zich nog even een acade misch debat over de vraag of zo'n jaarverslag volkomen objectief moet zijn of dat de maker ervan zijn eigen visie op verschillende zaken mag uit- Het „personeel" van de „geluids studio" op ons terrein dankt hierbij de Heer Denker Jr. voor de ter beschik king gestelde gramofoonplaten. Het hoopt dat meerdere personen dit goede voorbeeld zullen volgen; ook al is de ter-beschikking-stelling maar tijdelijk. spreken. Daar verschilden natuurlijk de meningen over; maar de waar dering was tniet minder om. Het jaarverslag van de penningmees ter had zowat dezelfde uitwerking als de 7-2 overwinning van het eerste elftal acht weken later zou hebben: niets dan glundere gezichten. We waren niet alleen rond gekomen, maar de financiële toestand bleek beter te zijn dan aan het eind van het vorige seizoen! De penningmees ter had in zoverre de wind in de zeilen, dat de spannende strijd om degradatie te ontgaan het sensatie- minnende publiek had aangetrokken en enige vette recettes had opgele verd, maar zonder zijn zorgvuldig beheer, zijn nooit aflatende waak zaamheid en de uiterste zuinigheid, die hij altijd betrachtte, hadden wij dit toch nooit bereikt. Laten we ho pen, dat we het komende seizoen een gezonder motief leveren voor een daverende publieke belangstelling! Als derde hoogtepunt mag de motie- Van Driel gelden. Kort geformuleerd beoogde die, een uitspraak uit te lok ken, waarbij beïnvloeding door het Bestuur van de Elftalcommissie in de toekomst onmogelijk zou worden gemaakt. Van bestuurszijde was al de verzekering gegeven, dat de be stuursleden voortaan met wijze te rughoudendheid van hun recht om commissievergaderingen bij te wonen en daar hun reglementaire adviseren de stem te laten horen, gebruik zou den maken. Op grond daarvan was de motie dus eigenlijk overbodig, of, zoals het ook werd geformuleerd, stond de motie gelijk met het intrap pen van een open deur. Na enige geanimeerde discussie werd zij dan ook ingetrokken. Intussen was het zó laat geworden, dat, op voorstel van het erelid Dick Bessem, de vergadering werd ge schorst en tot een later tijdstip ver daagd. De voortzetting had veertien dagen later plaats, en daar valt slechts één hoogtepunt van te vermelden: de op hoog peil staande bespreking van de organisatie van ons technisch ap paraat. Drie reorganisatieplannen werden uitvoerig van alle kanten belicht, gewikt, gewogen en te licht bevonden. De vergadering besloot, op voorstel van het erelid Galavazi, de bestaande organisatievorm aan te houden. De daarna gehouden stem ming voor drie leden van de elftal commissie had een verheugend re sultaat: met 74 van de 75 geldige stemmen (je stemt nu eenmaal niet op je zelf) werd Jaap van Nek ge kozen. Wel zelden zal er zo'n unani miteit in een vereniging (door een geheime stemming en niet door een hiep hiep hoera acclamatie) naar voren zijn gekomen. Dergelijke ge tallen spreken een klare taal! Eiser man en Kerker werden mede aange wezen in deze E.C. Het vertrouwen van heel A.F.C. steunt dus deze man nen; mogen zij, èn de door hen ge leide spelers, zegenrijk werk doen voor onze club! Na dit, in een sfeer van samenwer king en good-will afgehandelde agen dapunt kwam wel een schrijnende anti-climax. Een paar minder geluk kige woorden, die hun oorsprong vonden in een onopzettelijk misver stand, hadden bittere woorden uit veler mond ten gevolge. Vondel kon voor deze tragedie der misverstanden gezegd hebben: „Hij die het schrik- lijkst swijgt, heeft 't aldermeest gezeid". En daar mijn „korte verslag" net dreigt te lang te worden, is het ogen blik gekomen, er een streep onder te zetten. In alle betekenissen. H. Voor de vele blijken van belangstel ling, ondervonden bij het overlijden van mijn man en onze vader, behuwd- er. grootvader do Heer JOH. B. IMMIG Sr. betuigen wij onze hartelijke dank. C. C. W. IMMIG— OUTERSTERP Voorverkoop van alle belangrijke sportgebeurtenissen in Amsterdam Korte Leidsedwarsstraat 47

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 2