A VIlegerofficieren Leeuwarden - Veteranen 'I»- BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö mttmrn haalde resultaten, maar vooral door hun prettig- sportief spel. Op 11 Mei zijn wij met Jun. I naar Helmond geweest; wij hebben daar een goede en sportieve dag gehad. Onze jongens konden daar leren, dat een wedstrijd tot het einde toe moet worden uitgevochten. De tegenstan ders speelden niet zoveel beter voet bal dan onze jongens, maar er zat meer verband en vaart in het elftal en bovendien zwoegden zij vanaf het begin tot het einde. Daardoor werd er dan ook gewonnen. Het is een grote fout van onze spe lers, vooral van degenen, die een ze kere handigheid bezitten, dat zij de bal te lang houden. Niet alleen hou den zij het spel onnodig op, maar zij geven hun tegenstanders gelegenheid zich te herstellen en opnieuw posi tie te kiezen. De Helmond-junioren speelden de bal veel vlugger af en begonnen al te lopen als een bal ver naar voren werd gespeeld, waardoor zij in vele gevallen altijd daar waren, waar de bal terecht kwam. De jon gens, die overgaan naar de senioren moeten eens terdege in hun oren knopen, dat er meer wordt bereikt met samenspel, dan met eindeloos gepingel. Natuurlijk moet er wel eens een man worden gepasseerd, maar dan ook meteen daarna afge ven aan een medespeler, die er gun stiger voorstaat, en niet de bal be houden en desnoods een nieuwe te genstander afwachten om ook die nog eens te nemen. Dat is ophouden van het spel, waar je niets aan hebt en waardoor je je medespelers, die zich gunstig hebben opgesteld, du peert. Voetbal Is een spel van 11 spelers, die samenwerken en niet van 11 in dividualisten. Jun. I en II spelen dit seizoen nog één tournooi in dezelfde formatie; een achttal jongens gaan daarna over haar de senioren. Deze laatsten wens ik veel succes in de toekomst; zij komen onder andere commissies, maar toch kunnen zij er van opaan, dat de Jeugdcommissie ze niet hele maal uit het oog zal verliezen. Daar voor hebben wij aan de jongens te prettige herinneringen. Een enkel woord nog aan Ab de Jong. Ab, je gaat ons nu verlaten om je plaats in te nemen bij de senioren. De jeugdcommissie heeft altijd met zeer veel genoegen naar je verrich tingen op het groene veld gekeken; je bent een betrouwbare en goede keeper en heus, als je op dezelfde weg voortgaat en je aanpast bij je nieuwe omgeving, dan verzeker ik je, dat A.F.C. nog veel plezier van je kan beleven. Wees er goed van doordrongen, dat je in de toekomst altijd een beroep op ons kunt doen en wij zullen je met genoegen van dienst zijn. D. STEEMAN Dat kostte enige moeite om 2 weken achter elkander teams in het veld te brengen voor het gehele weekend, doch deze keer was er een pleister op de wonde: de dames waren ook uitgenodigd. Dat schept echter andere problemen, zoals b.v. vervoer, zodat het Corps Diplomobile dienst had. Al bij al gingen na vele beslommeringen 23 dames en heren met precies plaats voor 23 personen naar het Noorden. Een vlotte rit bracht ons wagenpark van 5 stuks in Leeuwarden, alwaar we minzaam werden ontvangen en direct aan de lunch gingen. Wat wilt U weten van de wedstrijd? Ik kan U zeggen, dat wij met de vol gende zeer bijzondere opstelling in het veld kwamen (goden als Arie Waayer, Ties Gerrit.-r, Wil Neseker, Th. v. Nigtevegt waren verhinderd en Zaterdagmiddaggoden als Teun Wig- gemansen, Cor Kerker, Jacq. Toet dito) Doel: de enigszins geblesseerde Ton- nie v. d. Valk. Achter: Jaap van Nek en Karei Ne- senberend. Midden: Luc. Nydam (na 5 minuten vervangen door Luc. Donk), Bouke Dorenbos en Tonnie Glas. Voor: Tonnie Knopper (een tikkeltje hinkelend!), Ad. Kleyn (die in de tweede helft in het doel terecht kwam, als gevolg van een gebles seerde dijspier), Roel van Nek (die na 20 minuten gewond raakte en rechtsbuiten ging spelen), Ben Bonkink en Jan Hannema. U ziet een fraaie collectie veteranen! Wij waren gezellig in de meerder heid, doch scoren bleef uit en onze tegenpartij, enthousiast en fel, pro fiteerde verdienstelijk van een en kele scoringskans en bracht het tot 10, gevolgd door de gelijkmaker van Adé Kleyn. Wij moesten wel een beetje passen op onze niet zo geheel jonge botten en zo kon het gebeuren, dat het nog juist voor de rust 21 in ons nadeel werd. Elke goal werd opgeluisterd door een vuurpijl alsof het een vuurwerk betrof! Onze in hoofdzaak jeugdige tegen partij (hun gemiddelde was ca. 28 jaar, het onze net over de 40 jaar!) had echter in de eerste helft te en thousiast gespeeld en moest door gebrek aan routine in de tweede helft een beetje inbinden. Ondanks onze invaliden slaagden wij erin ge lijk te komen (weer een vuurpijl) 22. De strijd om de leiding bleef interessant. Scheidsrechter Tom So- mers (in A.F.C.-kringen welbekend en organisator van dit gedoe tezamen met Ben Bonkink) gaf sportief een indirecte vrije schop, toen onze aan voerder gezichtsbescherming toe paste; even voor het einde probeerde Tonnie Glas een scoringskans welke niet gelukte, terwijl de achterhoede uit het verlaten doel van ons nog net het winnend doelpunt voor de tegenpartij kon voorkomen. Het was en bleef 22. Uiterst spor tief wilden de Vliegen-Officieren geen strafschoppen-beslissing, doch be schouwden A.F.C. als winnaar ge zien het feit, dat wij uit speelden en ouder waren! Daarna vraagt U? Nu, in de gezel lige Officieren -Mess was het wel uit te houden bij een natje en een droog je met een bar getiteld „In de Goot", een uitstekend orkest, vele lieftal lige dames van beide partijen, pret tige dansjes (ik herinner mij een ge slaagde wals met een blonde dame in een blauw kleedje), optreden van Jacq. Kohier als danseuse, optreden van Roel van Nek in „De Graaf van Luxemburg". Ergens op een laat of vroeg uur, zoals men dat noemen wil, werden wij alle richtingen heengeloodst en von den plm. 12 A.F.C.-ers en A.F.C.- sters zich in een net hotel terug, 's Morgens begon Adé Kleyn met een zeer serieuse declamatie (hij ver telde, dat hij dit elke Zondagmorgen thuis ook doet), gevolgd door een paar moppen, welke hij verzuimd had door gebrek aan tijd Zaterdag avond te vertellen. Onze meisjes wa ren een beetje ondeugend door een paar kamers te laten blokkeren (op die manier kunnen zij een volgende keer niet mee). Zondagmorgen hebben wij het vlieg veld bekeken (met goedkeuring van het Ministerie van Oorlog), even (op de grond) in onze kostbare Straaljagers plaatsgenomen en aldus een kijkje gekregen op het bijzon dere leven van onze Vlieger-Officie ren, voor wie wij feitelijk veel respect moeten hebben, al kijken wij onze be lastingbiljetjes nog al eens zuur aan. In Den Oever, aan het einde van de afsluitdijk (of het begin, zoals U wilt), kwamen wij terecht voor de koffie, op verzoek van Jacq. Kohier, die wist, dat daar de vis zo goed was. Maar vis hebben wij niet gegeten. Vervolgens naar Bergen aan Zee, heerlijk aan de kust uitgerust met prachtig mooi weer en een nazitje in Amsterdam. Prachtige dagen in oude stijl, geen competitie-zorgen, doch prettige sportvreugde op gezonde wijze. Tot slot nog het feit, dat de aftrap werd gedaan door de kolonel van het vliegveld, dat onze gastheren een wisselbeker ter beschikking stelden, die ons met een prettig speechje werd overhandigd; dank aan onze Offi cieren voor de ontvangst, en gaarne, Tom Somers, zullen wij jou en je col lega's volgend jaar weer in Amster dam ontvangen. EX-SPELER

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 9