Terugblik v/an onze trainer Onze Hope en Toekomst BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Nu het seizoen is afgelopen, werp ik een terugblik op datgene, wat in die periode is gedaan. Begin ik met de training, dan had ik gedacht volop gelegenheid te krij gen een elftal te formeren, dat met een gerust hart in September zou kunnen starten. Afgezien van het feit, dat een week of acht training onvoldoende is, wa ren er ook nog spelers, die de trai ning weinig of geheel niet bezochten. Door velerlei verwikkelingen werd onze ploeg nog al eens veranderd en liet de kameraadschap veel, zelfs heel veel te wensen over. Dat een en an der de ploeg niet ten goede kwam, laat zich begrijpen. Namen noemen doe ik niet; laat ik alleen een waar schuwing laten horen aan al die spe lers, die het zovéél beter weten dan hun leiders: Jongens, moppert niet; speelt op iedere plaats die de commissie je aanwijst; scheldt niet op een mede speler maar sta hem met raad en daad terzijde. Het is niet opbouwend als je in 't veld staat te discussiëren over het al of niet goede van eikaars spel. Dat we in 't begin van 't seizoen al dadelijk punten moeten vergaren is zeker; dat we in een wedstrijd van 't begin tot het eind moeten werken, is eveneens zeker. Onze goede tactiek, n.l. de bal over de vleugels, maakte ons een tijdlang topscorer in onze afdeling. Vonden jullie dat niet goed? Moest daarom de bal later steeds door het midden Waak over je bezit! Je mag je voor sprong door een misleidend loklied niet verliezen! Wat te zeggen, als één minuut voor het einde, bij een voorsprong van één goal, negen van je eigen jongens ver over de midden lijn opereren? Een gat in de achter hoede als een dijkbreuk! Slechts één ding, aanvoerder, ,,ze aan hun haren terug trekken". Alleen aan slecht tactisch inzicht is het te wijten, dat we maar ternau wernood aan degradatie ontsnapten. Tempo is niet alleen lopen maar nog meer de bal spelen; een gespeelde bal gaat sneller dan een gebrachte! Grift dit in jullie hoofd: Speel samen. Niet tot in het oneindige, zoals de Oostenrijkers, want het is nooit het doel, maar het middel om tot doel punten te komen. Tempo! Ach, wat heb ik daar op zit ten wachten, toen wij ons eerst in Haarlem (H.F.C.) later in Alkmaar veilig hadden kunnen stellen. Naast technische en tactische vaar digheid spreekt ook de lichaams conditie een belangrijke rol. Moest ik het vorig seizoen jullie in dit op zicht steeds achter de broek zitten, naar het schijnt wordt het deze zomer anders en zal ik het loop- en sprinttempo moeten drukken! Dat het beter belooft, zegt me reeds de ochtendtraining! Wat te zeggen van de tien knapen, die twee of drie maal per week 's morgens om half zes hun bed verlaten om te gaan trainen? Prima, jongens! Dat moét resultaten geven! Wie van jullie wil nog eens zo'n sluitstuk als 't afgelopen seizoen „Niemand" hoor ik zeggen. Nu, ook ik niet! Van leden, buiten het terrein, krijgen jullie alle steun, die maar mogelijk is. Er staat ons een nieuw seizoen te wachten. Zijn de geruchten juist, dan degraderen er twee uit onze afde ling. Wij houden ons ditmaal aan de bo venste vast; lukt dit, dan trekken we ons tegen het eind daaraan omhoog. Een put waarin het kalf verdrinkt, houden we er dit keer niet op na. Doormiddel van training en systeem bespreking gaan wij ons voorberei den. Allen voor één en één voor allen, dan moet en zal het beter gaan. TRAINER Nu rijst de vraag „hoe te werken"? Niet als in 't afgelopen seizoen. Bij alles moet blijken, dat wat men ook doet, men volkomen geconcentreerd is. Uit iedere handeling moet blijken, dat er met 't hoofd gewerkt is. Dat bij dit alles techniek heel belangrijk is, zullen jullie begrijpen. Begrijp me niet verkeerd; techniek wil niet alleen zeggen één of meer dere tegenstanders passeren. Neen, de lengte van je geplaatste trap, het harde, zuivere schot, de op maat ge plaatste kopstoot en het onmiddel lijk dood maken van een bal, die op welke hoogte of met welke snelheid ook op je toekomt, dat alles ressor teert onder de techniek. Met de bal lopen is bijna altijd tempo drukken. Jongens, juist degene, die niet in het bezit van de bal is, moet lopen. Men moet, door vrije positie te kie zen, zijn medespeler de gelegenheid geven, de bal onmiddellijk te spelen. Dan komt er tempo en vaart, en dan komen er ook verrassende sco ringskansen. En in het afgelopen seizoen is er juist te weinig technisch en tactisch kunnen gedemonstreerd. Gebrek aan tactiek! Alleen hierdoor ontgingen ons thuis tegen Z.F.C., W.- Frisia, O.S.V. en H.V.C. vier zekere overwinningen. Het mag ons het volgend seizoen niet meer gebeuren, dat we in de laatste minuten, met een voorsprong, nume riek in de minderheid zijn in ons doel gebied. Eindelijk hebben we dan onze kam pioenen, Jun. II en Adsp. II. Even als het vorige jaar heeft de jeugd ervoor gezorgd, dat twee elftallen van A.F.C. in hun afdeling bovenaan kwamen; wij feliciteren niet alleen de jongens, maar ook de leiders, de heren J. Voorneveld en H. Cserno, van harte met het behaalde resul taat. Het zijn beide wat wij noemen pret tige elftallen; er zit een goede geest in. Zij zijn door samenwerking en een gezonde sportopvatting zover geko men; in beide elftallen zijn dit sei zoen maar heel weinig afschrijvingen geweest en het blijkt alweer hoe ver men met een goede onderlinge ver standhouding kan komen. Het zijn heus niet allemaal denderende voet ballers, maar er is van stonde af hard gewerkt en toen men zag, dat het ging, zijn zij in iedere wedstrijd „er voor gegaan", met als gevolg dit mooie resultaat. Zij hebben dan ook vele aardige wedstrijden gespeeld met o.a. ook zeer sportieve tegen standers, hetgeen wel tot uiting kwam in de laatste wedstrijd tegen Aalsmeer adsp. II, die onze jongens van Adsp. II, toen al kampioen, een prachtige bos tulpen aanboden, in verband met het behaalde kampioen schap. In deze tijd, waarin men veel hoort van onsportiviteit en verru wing van ons mooie spel, doet dit wel zeer weldadig aan. Aalsmeer, van deze plaats bedankt voor de leuke geste. Wij zijn dit jaar bezet met ongeveer 12 tournooien voor de jeugd en nu ik dit schrijf zijn er al vijf achter de rug en hebben wij vier prijzen be haald. In ons eigen Junioren-tournooi op Tweede Paasdag behaalden wij een 2e prijs, waarbij wij o.a. de Ajax- jun. sloegen. Op 12 en 13 April hield K.B.V. adsp.-wedstrijden, waarbij wij de 3e prijs wonnen met Adsp. I. Op 20 April in het Hercules-tournooi sloegen Jun. I D.F.C. en Quick (H.), speelden gelijk tegen Robur et Velo- citas en wonnen in de finale met 31 van Hercules, waardoor de mooie wisselbeker voor een jaar door ons werd meegenomen. Het laatste succes was weggelegd voor Adsp. 5 in het D.W.V.-tournooi ter ere van haar 40-jarig bestaan, waar wij de 2e prijs behaalden. Het had een eerste kunnen zijn, maar een geheid buitenspeldoelpunt van D.W.V. zorgde ervoor dat de feest vierende vereniging met de le prijs ging strijken. Al met al zijn wij trots op onze jongens, die niet alleen in Amsterdam, maar ook daarbuiten de naam van onze goede club hoog heb ben gehouden, niet alleen door de be- 8

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 8