VAN ES V/an de V/eteranen W. H. SCHENK BLOEMEN van Baerlestraat 39, tel. 20140 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Zo ligt dan het veteranentournooi met de beste voetbalvrienden uit den lande weer achter ons. Met vreugde en met een beetje weemoed kunnen wij er op terugzien. Vreugde, omdat het altijd weer een pleizier is te verkeren tussen oud voetballers, die door de jaren heen zoveel voetballief en -leed met elkaar hebben gedeeld en een tikje weemoed, omdat de illusie, weer een ogenblikje de knapenkiel te hebben gedragen, voorbij is. Om het feest voor een ieder te doen slagen, hadden wij behalve een goed verloop der programpunten stralend weer nodig. Dit laatste is ons uit de hemel geschonken en twee dagen lang hebben wij van de zon kunnen genieten, hetgeen de oude botten deugd heeft gedaan, voorzover dat dan nog mogelijk was. Zaterdag 10 Mei hebben alle clubs twee wedstrijden van twee keer twintig minuten gespeeld. Winnaars van Poule A en B waren V.O.C. en A.F.C., die de volgende dag om de eerste prijs moesten strijden. Tweede- prijs-gegadigden waren Middelburg en U.D. en voor de derde prijs moes ten H.B.S. en Kampong aantreden. Dit is dan ook volgens plan ge beurd. In de „Smidse" bij het Leidseplein zaten wij tegen half negen aan het diner en daar kwam de stemming eerst recht; de remmen waren los en moeilijk, zeer moeilijk is het voor Jaap geweest, enige orde te hand haven om de vele goed bedoelde speeches tot hun recht te laten ko men. Van Kampong ontvingen wij uit handen van Biggelaar een aar dige, gekleurde tekening, waarop het elftal van A.F.C. zich te midden van evenzovele blonde dames amuseert. Als ik het goed begrepen heb, sym boliserend de schoonheid in de sport. Na het diner is men gaan winkelen, zoals Ben het noemt. De verhalen, die wij de volgende dag hierover hoorden toen wij wat afgezakt in de rondvaartboot weer tezamen za ten waren schoon. De U.D.-ers zijn de dupe geworden van het wan beheer hunner „finantiële medewer ker", de man die de pot bij zich droeg om de hotelkosten te betalen. Het moet een armetierig gezicht zijn geweest, toen de volgende ochtend de hun toegewezen A.F.C.-er hen om 10 uur bij het A.M.V.J.-hotel kwam halen en ze hem vanaf het balcon vertelden, dat ze niet naar beneden durfden te komen, omdat ze met el kaar zegge en schrijve nog 2,60 over hadden. Het is, zoals dit wel meer gebeurt, ook thans weer voorgekomen, dat er iemand naast een wildvreemde man op een verkeerde kamer heeft gesla pen. Het ontwaken zal voor beiden des ochtends een ware verrassing zijn geweest. De boottocht door de mooie Amster damse grachten was wel zeer ge slaagd, omdat de kapitein zo echt de rivaliteit tussen Amsterdam en Rot terdam, wat betreft hun haven en stad, wist aan te voelen en uit te buiten. Wij zijn langs de Jordaan ge varen, verhalen hoorden wij over het Palingoproer; over de hout- en pe troleumhaven werd opgeschept en alles van ons was het nieuwste, het beste en het grootste wat op dit ge bied in Nederland bestond. Voor de buitenmensen was het interessant, de bekende „burgwalletjes" te be varen, waar juist deze week vol gens de kapitein althans een eta lagewedstrijd plaats vond. Weer in het clubhuis terug, stond de Witte gereed om ons zijn befaamde spiegeleieren voor te toveren en toen moest er nog gespeeld worden ook. Eigenaardig op hoe vele manieren men trachtte deze beker aan zich voorbij te laten gaan. Helaas, dit kon niet en toen is er gespeeld, zo goed en kwaad als het nog mogelijk was. Hessel Bijlsma van U.D. was een geslagen man. Nadat hij Zaterdag nog de gewichtigste man was weegbrief en persoonsbewijs wezen het uit kwam daar Zondag de „dominee" van Kampong roet in zijn eten gooien. Met de 144 kg, die hij als keeper nonchalant tussen de pa len verdeelde, sloeg hij elk record. Tenslotte won V.O.C. de eerste en U.D. de tweede prijs, terwijl de derde prijs voor H.B.S. was. Jaap reikte de prijzen uit, dankte de aanwezigen, onze ereleden J. van Ooy, D. Bessem en I. H. Galavazi, benevens de be stuursleden, voor hun komst en Ben in het bijzonder, die het leeuwen deel van de organisatie voor zijn re kening had genomen. Hij schonk hem de bloemen, die wij van ons attente oudste erelid Jacq. van Ooy hadden ontvangen. Weer zijn wij niet in de prijzen ge vallen, maar eervol hebben wij twee van de drie wedstrijden mogen win nen. Toch gingen we niet zonder meer weg, want Dis bleek de oudste spe ler (56 jaar) te zijn. Goed zo, Dis, 't volgend jaar in Middelburg zorg je maar met een mooi „praalgraf van goede maaltijden" aan te treden de leeftijd heb je er voor dan strijken wij A.F.C.-ers de prijs er wel voor op. Het A.F.C.-elftal was bovendien het oudste in jaren, 468 jaar bij elkaar; de jongsten waren H.B.S. en U.D. met 421 jaar elk. Dat jonge goed toch! Het kost te veel plaatsruimte om de aardige speeches bij de prijsuitrei king te memoreren van de diverse clubafgezanten, hoewel het de moeite waard zou zijn, ze afzonder lijk te bundelen. Hans v. Everdingen van V.O.C. dankte A.F.C. voor de immorele steun, die zij van de door ons aangewezen leider hadden onder vonden. Wij prijzen ons gelukkig, Hans, voor deze werkzaamheden een keur van experts beschikbaar te hebben. De Bie van U.D. verraste ons met een grote Dèventer Koeke, en Klaas van Rijswijk van H.B.S. vindt het voor zijn club altijd nog een eer, dat zij als eerste klas ver eniging aan dit tournooi mee mag doen, waar de sfeer van vroeger nog leeft. De enthousiaste voorzitter van Mid delburg zegde toe, ons allen het vol gende jaar in zijn stad op feestelijke wijze te zullen ontvangen, hetgeen met enthousiasme werd begroet. Een alleraardigste attentie van Willy Neseker was het, om onze Captain en Voorzitter Jaap van Nek uit erkentelijkheid een schilderijtje aan te bieden, voorstellende drie ve teranen onder de douche. Als je er lang naar kijkt, word je er stil en somber van en overweeg je dansles of een cursus in Mensendieck-gym nastiek te nemen. Waar hang je het op, Jaap? Hiermede was officiëel het feest ten einde. Successievelijk verdween men, het hoofd omlaag, velen strompe lend, vermoeid en verfomfaaid; nochtans hopen de A.F.C.-ers, dat allen voldaan zijn over goed beleefde dagen. AREND ROEMER VISSCHERSTRAAT 8 TELEFOON 122859 TIMMER-, METSEL- EN AANNEMERSBEDRIJF Administratie en Onderhoud van Onroerende V/H AANN. BEDR. „PRINSENHOF" R. v. NEK MAKELAAR AANNEMER 7

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 7