U/at ieder A.F.C.-er behoort te u/eten Tennispark Stadion M.7.G.-dames en -heren, ]oh. meijeR zoon BequnstiQinq van onze aóveRteeRÖeRS, houöt 6e schakel in stanó Narrow escape. Wat was dat weer een „narrow escape" voor ons eerste elftal! Juist met de hakken over de sloot, om het maar in het Nederlands te zeggen. Vanzelfsprekend verheugen we ons erover, dat A.F.C. weer voor een jaartje in de tweede klasse K.N.V.B. heeft bijgetekend, doch mij dunkt, dat velen van ons toch met angstige bezorgdheid de toekomst tegemoet zullen zien. Eerst die degradatie on zer lagere elftallen der laatste jaren en thans dat falen van ons eerste, kijk, dat betekent toch wel een ern stige waarschuwing. Maar komaan, laten we optimistisch blijven en hard- grondig hopen, dat deze waarschu wing van hoog tot laag ernstig ter harte wordt genomen. Het volgend jaar moeten twee clubs het slacht offer worden, een ontstellende drei ging, vooral als je maar nauwelijks de dans bent ontsprongen, doch juist met het oog op dit gevaar kan de ontvangen waarschuwing van onbe taalbaar nut zijn geweest. Het is toch immers niet zo, dat onze A.F.C. een langzaam doodbloedende vereniging is! Integendeel, met ons grote aantal oudere en jongere spe lers, met ons opgewekt clubleven (zie maar eens naar ons steeds stampvolle clubhuis), met onze eer ste klasse cricket- en honkbalclubs, kortom met ons hele A.F.C.-gedoe, geven wij toch zeker de indruk van een gezonde, krachtige en represen tatieve sportclub te zijn, welke ook op het groene veld zeer behoorlijk voor de dag moet kunnen komen. Een gezonde geest in een gezonde club. Wanneer dit laatste nu niet in die mate het geval is als men dus zou kunnen verwachten, dan dringt zich natuurlijk de vraag op waarom het niet zo is. Men denkt onwillekeurig weer aan de noodzakelijke harmonie van vorm en inhoud. Is de vorm nog wel in overeenstemming met de in houd, of is er disharmonie tussen beide Is de inhoud nog wel degelijk genoeg om die fraaie vorm de nood zakelijke, onontbeerlijke steun te ge ven? De inhoud is nu eenmaal steeds primair omdat hij de vorm draagt. Onze A.F.C. werd als voetbalclub opgericht en dat is de doelstelling welke steeds bepalend voor de in houd moet blijven. Met het succes is in de loop der jaren de uiterlijke vorm gegroeid, welke op haar beurt weer voetballers tot zich trok. Men mag veronderstellen, dat deze lieden kwamen om te voetballen en wel zo goed mogelijk te voetballen. Welnu, het gaat er nu maar om of onze le den lid zijn omdat zij in de eerste plaats goed en prettig willen voet ballen (of willen laten voetballen voor zover zij daaraan leiding kun nen geven), dan wel of zij alleen maar A.F.C.-lid zijn, omdat A.F.C. zo'n leuke club is, waar je je Zon dag b.v. zo gezellig op dat knusse veldje met dat warme clubhuis kunt doorbrengen. Voetballen is nummer één! Het probleem is niet nieuw; in deze kolommen heb ik het wel meer aan gesneden. Toch lijkt het mij nood zakelijk, bijzonderlijk met het oog op het komende uitermate zware sei zoen, er nogmaals op te wijzen. Het wordt voortdurend zwaarder zich in de hogere klassen te handhaven. We moeten spelers kweken, die de eer zucht in zich dragen de kleuren van hun club in het eerste elftal te ver dedigen. Die bereid zijn zich daar voor bepaalde offers te getroosten; die met frisse moed en heilig vuur voor de overwinning strijden en dan pas tevreden zijn, wanneer ze weten hun uiterste best te hebben gedaan. Dezulken zullen zich gedragen weten door de sympathie der gehele A.F.C.- familie, ook wanneer zij voor een sterkere tegenpartij het hoofd heb ben moeten buigen. Misschien zullen enkelen mij tegen werpen, dat het toch maar om ont spanning en genoegen gaat. Accoord, maar indien ge alle verworvenheden wilt behouden, zonder welke voor velen A.F.C. ondenkbaar is, dan zal men zich die erfenis ook waardig moeten tonen. En anders moet men er tevreden mee zijn in een lagere klasse en onder geheel andere om standigheden zijn bestaan te rekken. Een sterke voetbalclub kan zich ver oorloven ook zo'n beetje als socië teit te fungeren, doch een sociëteit, die ook zo'n beetje voetbalt, is on bestaanbaar in onze voetbalwereld. Een zwaar seizoen staat voor de deur. Ik neem aan, dat deze regelen me nigeen hard in de oren zullen klin ken. Welaan, men moge mij dit ver geven want zij worden mij alleen in de pen gegeven door bezorgdheid voor onze A.F.C. en voor het komen de harde seizoen. Er moet worden gewerkt aan een zware doch aller minst hopeloze taak. Want is ons spelersmateriaal, oud en jong, slech ter dan dat van al die andere clubs? Immers neen, misschien zelfs be schikken wij over beter materiaal. Blijkbaar een questie van selectie, welke ik moge het bij deze gele genheid nog eens herhalen reeds bij de aanname als lid moet beginnen en volgens de mogelijkheden van het reglement ook bij de overgang der categorieën moet worden doorgezet. Een simpele questie van zelfbehoud! De eerste klap is goud waard. Laten we ons spiegelen aan A.C.C. Zijheeft het seizoen met drie over winningen ingezet en zal er zeker alles op zetten om het vijfde Lands kampioenschap te bemachtigen. Een prachtig ideaal, waard om er veel voor te offeren. Moge A.F.C. het vol gend seizoen ook met een ideaal be ginnen, minder groots en minder flon kerend: A.F.C. bovenaan! Dan zijn wij, A.F.C.-ers, al tevreden en zeker niet het minst de schrijver dezer re gelen, I. H. GALAVAZI Elke morgen (behalve des Zondags) kunt U tennissen in het inlichtingen J.F. v.d. Wal, telefoon 28767 I 25.- per seizoen Voor beginners trainer disponibel. Billijke condities. Tegen de scherpst concurrerende prijzen leveren wij al uw drukwerken Kanaalstraat 1 32, Amsterdam Tel. 80710 4

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 4