Nette en Nuttige Notulen-Notities van harte beterschap en spoedige Zomersport Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel, in stanö terugkeer in de A.F.C.- (en natuur- Ons voetbalseizoen loopt weer ten einde; zoals U weet was voor ons het competitievoetbal voor het eerste elf tal bij mijn vorig verslag al voorbij. Er werden echter door dit elftal se dert de vorige Schakel toch nog twee wedstrijden gespeeld en wel op 27 April j.l. thuis tegen V.U.C., welke door V.U.C. met 52 werd ge wonnen en op 11 Mei uit tegen Hel mond, die eveneens door ons werd verloren, nu met 31. Jammer is het, dat in onze vereniging, zodra de com petitie beëindigd is, geen animo be staat voor friendly games. Daardoor kwam het, dat ons eerste elftal beide malen met verscheidene invallers uit kwam, zodat deze oefenwedstrijden eigenlijk geen zin meer hadden. Pret tig zou het zijn, indien de afschrij vende spelers eens zouden bedenken, wat het tot stand brengen van deze wedstrijden aan werk en financiële offers kost. Voor de wedstrijd van 11 Mei j.l. b.v. waren de Heer Kins- bergen en ondergetekende Zaterdag avond tot half twaalf bezig spelers voor het eerste elftal te vinden, die „bereid" waren om de afschrijvers te vervangen. Een pleister op de wonde was echter, dat alle elf spelers in Helmond van de eerste tot de laatste minuut hard gewerkt hebben en ook Kees Loning en Henk van Teunen- broek een zeer behoorlijke wedstrijd speelden. Tot 5 minuten voor het einde was de stand nog 11, doch door een weifeling in de achterhoede werd het 21 en even later profi teerde Helmond van een vergissing van de scheidsrechter en onze „grens rechter" en bracht de stand op 31, waarop terstond het einde kwam. Jongens, dat was prachtig, jullie hebt gegeven wat je had. Bravo! Onze Junioren speelden in Helmond een voorwedstrijd en verloren met 21. Ze hadden kennelijk de reis nog in de benen. Na afloop zaten wij met Bestuurs- en Commissieleden van Helmond aan voor een gezellig dineetje en toen reisden we weer terug per touring car. Alles bij elkaar een prima dag. Wij werden zeer prettig ontvangen door de Helmondianen en Willy Brömmelkamp, die ik ervan verdenk de oude banden tussen Helmond en KEES BOUWENS „INTERNATIONAL" De aanvoerder van ons eerste elftal, Kees Bouwens, is door de Keuze commissie in het Nederlandse team opgesteld, het honkbalteam, wel te verstaan. g Voor onze hard werkende, beschm- den en sportieve captain een welver diende onderscheiding, waarmee wij hem van harte geluk wensen. A.F.C. weer aangeknoopt te hebben. Hartelijk dank, Willy. Onze Jeugdcommissie hield op 14 April wederom een zeer geslaagd Juniorentournooi, waar ook onze eigen junioren een zeer goed figuur hebben geslagen. Wij behielden zelf de tweede prijs. Enfin, over de uit slagen zal de Jeugdcommissie U wel verder inlichten vermoed ik en ik wil derhalve volstaan te memoreren, dat onze keeper A. de Jong deze dag prima werk liet zien. Bravo Ab. En van de Jeugdcommissie, ach U weet het: goede wijn behoeft geen krans, maar het is toch opvallend, ook als men aan andere tournooien deel neemt, te kunnen constateren, dat onze jeugdtournooien altijd af zijn. Het was wederom prima, heren. Ook de Veteranen hadden een tour- nooi en wel op 10 en 11 Mei j.l„ eveneens prima georganiseerd, met op Zaterdagavond een dineetje in de Smidse en 's Zondagsmorgens een boottocht door de havens voor onze gasten. Het was zo gezellig geweest, dat de volgende dag één der heren van Quick (den Haag) mij opbelde en mij vertelde, dat zelfs in het Quick-kamp bekend was, hoe het in Amsterdam op 10 en 11 Mei was ge weest. Zondag 4 Mei hebben wij weer eens ons kampioenselftal van 1946 aan het werk gezien tegen ons huidige elftal. De „oudjes" wonnen met 31. Ze waren het zeker nog niet verleerd. Wederom herdachten wij dit jaar onze Bevrijding, thans op Zaterdag middag 3 Mei j.l. Jammer was het, dat onze Vice-Vcorzitter, die bij af wezigheid van de Voorzitter de her denkingsrede bij ons monument uit sprak, daarbij enkele leden er aan moest herinneren, waarom wij deze middag daar bijeen waren. Personalia. Inderdaad is er reeds in de vorige Schakel over geschreven, doch aan gezien mijn epistel reeds bij de Re dactie was ingeleverd, heb ik het vol gende heuglijke feit niet kunnen re leveren. Onze Voorzitter werd n.l. door H.M. de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Alsnog Gerard, onze hartelijke feli citaties met deze onderscheiding bij je jubileum. De volgende verenigingen herdachten hun oprichtingsdata: Hercules (70 jaar), Vitesse (60), Neerlandia (50), Velox (50) en D.W.V. (40 jaar). Ook op deze plaats onze hartelijke felici taties aan deze verenigingen. De heer en mevrouw ImmigKuik- man werden vorige maand verblijd door de geboorte van een dochter Joyce. De hartelijke gelukwensen van geheel A.F.C. aan de oudersen de grootouders! Een onzer oudste leden, de heer Joh. Immig Sr. wordt momenteel voor een hardnekkige ziekte in het Wilhelmina lijk A.C.C.-) kring toe. Ook ons verenigingsjaar spoedt ten einde en dus komt ook onze jaar vergadering in zicht, die wij, zoals U weet in Juni plegen te houden, n.l. op 21 Juni. Als ik mijn oor goed te luisteren heb gelegd, wenst men het een en ander te wijzigen in onze A.F.C. Daarom besluit ik mijn laat ste stukje voor de Schakel van dit seizoen met de wens, dat onze leden, die straks ter vergadering besluiten zullen moeten nemen, dit zullen doen met verstand en kennis van zaken. VAN TEUNENBROEK „Et S oleil conduit le bal" Ganz frei und „für die Faust" nach Faust. Het zit 'r weer op voor dit seizoen; De voetbal werd begraven. We gaan aan andere dingen doen, Maar toch, een mens wil draven. De mens, die voor zijn vrijheid (vocht, Wil deze vrijheid uiten. En wie aan 't balspel is verknocht, Hij kan er niet meer buiten. Dus dartelen wij vrij en blij Weer rond een rond geval In een wat meer gebloemde wei, Maar 't is en blijft een bal. Een bal, die sterk gekrompen is, Doch desalniettemin Blijft het een spel van raak of mis; Is het weer out of in Hoera! de lente is in 't land. Haal 't slagwerk uit de hoek! De koude korte broek aan kant Voor lange zomerbroek. De „Staatsen", die aan cricket doen, Gaan 't sportveld weer regeren, De jongens van Pa Disselkoen Gaan zich in „de Eerste" weren. De KLEINE BAL regere thans, Want ook bij zomersport Is vreugd en zijn we gans wat (mans; We staan er op de hoogste trans! Schoon goede wijn behoeft geen (krans, Breek ik toch gaarne hier een lans Voor wat miskend zo dikwijls wordt Als ware het maar ganzebord Gun Zomersport haar gulden glans. Men geve haar een faire kans; Zij komt reeds veel te kort. Haar taak zij houdt ons in (balans, Tot eind Augustus men zich gordt Ten strijd weer, voor de rondedans Waar 't voetbal zich in stort En waar A.F.C.'s toekomstkans Dit jaar gewogen wordt. B. S. LE M.1RCHE 2

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 2