-■ - Uit de Kapiteinshut fL '■■--wyxxA'-.r- r. 1-" •- J| 30e Jaargang Mei 1952 No. 10 Redacteur J.N. Holt/.nppel, Gerrit v.d. Veenstraat 155. Amsterdam Z. - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats. Churclrill-Iaan 25a Administrateur: J. Mellegers. Eisingastraat 31 2. Amsterdam-O. - Maandblad van de Amsterdamsche Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij. ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 TypografieDrukkerij Job. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-W. Dit is de Schakel, die komt binden, 'De oude club aan d'oude vrinden. Dit zal dan wel voor het seizoen 1951-1952 de laat ste AFC-Schakel zijn. Er is veel over ons spel en de geleverde presta ties gesQhreven. Ongetwijfeld heeft het voorbije onze aandacht er op ge vestigd, dat er toch iets zal moeten gebeuren om met meer vertrouwen de toekomst in te gaan. Vooral aan de opbouw van ons spel zal veel gedokterd moeten worden, teneinde betere prestaties te kunnen leveren. Niet alleen, dat het spel be ter gespeeld moet worden, maar het zal ook effectiever moeten zijn. Wij zullen bij deze noodzakelijke opbouw eeen ruggegraat in het elftal moe ten brengen en het „magische vier kant" moeten toepassen, d.i. dat de twee binnenspelers en de twee half backs het middenveld moeten bezet ten, teneinde de aanval zowel als de verdediging de nodige kracht en aan vulling te verschaffen. Deze vier spelers zullen de taak hebben en de opvatting moeten hul digen, dat zij de ruggegraat van het elftal uitmaken, d.w.z. dat de bin- nenspeler, indien hij zich enigszins belaagd ziet, onmiddellijk de bal op zijn middenspeler, die derhalve weer zijn partner op de voet volgt, terug speelt, waarbij de binnenspeler zich onmiddellijk weer vrij opstelt, zodat door de aldus verkregen openingen onverwachte mogelijkheden ontstaan. Als dit goed begrepen en uitgevoerd wordt, zal het voetballen ongetwij feld voor al onze spelers gemakke lijker en aangenamer zijn. Het geeft nu vaak de indruk, dat als een spe ler eenmaal de bal te pakken heeft, hij bang is deze niet meer terug te krijgen, en als nu deze samenwer king in het elftal verkregen wordt, zodat iedereen weet dat hij de bal die afgegeven is op maat krijgt, zal dit ongetwijfeld aan alle spelers een grote voldoening schenken. Ik ben er zeker van, dat wij met een heid in ons elftal stellig meer zullen bereiken, dan indien wij over meer dere „sterren" zouden beschikken. Vergis ik mij indien ik meen, dat wij tot nog toe uit onze jeugd te wei nig vooraanstaande spelers verkre gen hebben? Er is misschien een aan wijsbare reden, die ondanks het prachtige werk van onze jeugdcom missie en haar leden niet tot verbe tering heeft kunnen leiden, omdat onze trainers in het algemeen niet voldoende tijd voor onze jeugd ter beschikking hebben om reeds van jongs af vorming en leiding in hun spel te brengen. Wij hebben nu een prachtige en grote jeugd, maar al dat werk zou ongetwijfeld op een ho ger niveau komen, indien wij ook voor de jeugd regelmatig een specia le trainer ter beschikking hadden, maar daarom is het thans voor ons zo moeilijk, het tempo bij te houden. Wij mogen echter niet ontevreden zijn. Er wordt thans reeds met kracht en overtuiging aan de verbetering van de capaciteiten der spelers ge werkt. Verschillende spelers komen zelfs 's morgens ter training en het is prachtig te kunnen zeggen, dat de goede wil om iets te bereiken aan wezig is. Van harte hoop ik, dat trai ner en speler daarvan binnenkort de vruchten zullen plukken. Zeker mag ons Jeugdtournooi niet onvermeld blijven. De Commissie heeft eer van haar werk gehad en het moet een grote voldoening ge weest zijn, dat de Junioren I slechts in de finale voor Blauw-Wit de vlag hebben moeten strijken. Maar dat zij de daarop volgende week de eerste prijs bij Hercules gewonnen hebben, is een bewijs dat wij op de goede weg zijn. Tenslotte hebben ook onze ambassa deurs van zich laten horen. Het tour- nooi, hetwelk op 10 en 11 Mei op on ze velden gehouden is en waaraan HBS, Kampong, UD, VOC en Middel burg hebben deelgenomen, is een groot succes geworden. De oude gar de van VOC was ongetwijfeld het beste team, waartegenover onze dig nitarissen het op hoffelijke wijze moesten afleggen. Dat er na afloop nog een kelkje op de wederzijdse gezondheid geledigd is, zal niemand de oude garde euvel (vervolg pag. 3)

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 1