TRAININGSFONDS Oude verenigingen Ajax kampioen 85086 De redactie ontving Be Quick 50 jaar Al loopt het voetbalseizoen 1 951 -'52 ten einde, Uw bijdrage voor het wordt nog altijd gaarne ingewacht op giro Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Aan de hand van de praktijk. Het is wellicht gemakkelijk, wanneer men het een of ander systeem aan valt danwel verdedigt, naar de pen te grijpen en met het dan geschre vene club-, dag- of weekbladen te vullen. Moeilijk is het in vele geval len echter om met feiten en cijfers te komen, die het beweerde hiermede terdege ondersteunen. Zeker valt het, in verband met alles wat geschreven en gesproken is over (vermoedelijke) overtreding van de amateursbepalingen, natuurlijk lastig iets te bewijzen (de heren kijken wel uit!!!). Om aan te tonen, dat de bewering, dat de oude clubs onder de moderne opvattingen van de Nederlandse voetbalgemeenschap, een ware „struggle for life" hebben te leveren, is het misschien nuttig eens een kijkje te nemen in de eindstanden van de competitie en te constateren dat di verse „oudjes" het niet al te best maken. In afd. A le klasse staan Go-Ahead, Theole (1912) en Velocitas geheid onderaan. In afd. B staat Achilles op een na het laatst. In afd. C sluit Quick (N.) de rij. Afd. D geeft geen verontrustend beeld. H.B.S. is geluk kig in veiligheid. In West la 2e klasse waren tot voor enkele weken candidaten voor de on derste plaats: H.F.C., A.F.C. en Alc- maria (nu nog zelfs). In West lb 2e klasse _,is Hercules slachtoffer van haar onberispelijke opvattingen t.a.v. de amateurvoor schriften. In West 2a 2e klasse is het oude H.V.V. in de laatste wedstrijd de kwade dans ontsprongen. In 2b is Quick (H.) met de hakken over de sloot gekomen. Kampong staat met nog enkele clubs onderaan de ranglijst. Ook U.D. en V.O.C. voeren een schier hopeloze strijd ooit eens uit de derde klas te komen, terwijl Robur vrijwel onderaan eindigde. Dit is slechts een slordige greep uit enkele afdelingen. Er zijn wel meer oude clubs, die het niet naar den vleze gaat. Maar de K.N.V.B. heeft niet zoveel „gevoel voor antiek". En in kronkelingen, die m,eer op de be kende moderne kunstenaar Picasso van toepassing zijn, tracht de Bond, door middel van lezingen een onge wenste en onjuiste toestand langer in het leven te houden dan goed is voor het algehele welzijn van de voetbal sport in Nederland. W. G. S. het jubileum-nummer van „Neerlan- dia". Deze goede, oude, degelijke en prettige Amsterdamse club bestaat namelijk 50 jaar en bij die gelegen heid is een speciaal „gouden" blad uitgegeven, dat alle respect afdwingt. Niet alleen om het uiterlijk, dat on berispelijk is, maar vooral ook om de inhoud, waaruit een warme -liefde voor de oude club en een onverwoest baar vertrouwen in de toekomst spreekt. Wij wensen onze goede vrienden van „Neerlandia" een gelukkig feest en een spoedig hervinden van „de weg terug" naar de K.N.V.B. Maar ook als dit niet aanstonds mocht geluk ken, dan zijn wij er van overtuigd, dat het Neerlandia goed zal gaan, als het dezelfde geest weet te be waren, waarvan het in haar Jubi leumnummer blijk geeft. Neerlandia, tot over vijftig jaar! REDACTIE In de loop der jaren heb ik reeds her haaldelijk mijn eerlijk en diepgevoeld respect bij de vele Ajax-kampioen- schappen betuigd. Nu is het weer zo ver en dat niet alleen, alle Ajax-elf- tallen van hoog tot laag zijn reeds kampioen of zullen het met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid worden. Natuurlijk verdienen alle spe lers de hun toekomende hulde, maar een dergelijke onovertroffen reeks van schitterende successen is onmo gelijk, wanneer deze spelers niet uit zonderlijk goed werden geleid. Waar mee ik maar zeggen wil, dat Ajax over een voortreffelijke organisatie moet beschikken, een club-familie moet vormen, welke steeds maar weer de juiste mensen in de juiste func ties weet te kiezen, die deze club jaar in jaar uit aan de top van het Ne derlandse voetbal weten te handha ven. Daarom nogmaals van deze plaats mijn welgemeende en hartelijke gelukwensen en hulde, niet alleen aan de spelers, maar vooral aan het Be stuur, dat zulk een leiding weet te geven. I. H. G. Ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan heeft Be-Quick - Zutphen een jubileumnummer uitgegeven, dat niet alleen typografisch, maar ook qua stijl en inhoud een sieraad is voor elke bibliotheek van een sportclub. Het geeft een boeiend relaas van alle wederwaardigheden, die de blauw- witten sinds 1902 in de competitie en ook daarbuiten hebben beleefd. Uit de jongste historie behoeven we dit slechts te memoreren met de serie degradaties, kampioenskansen en promotie. Be-Quick degradeerde en kele jaren geleden van de eerste klasse (na op de helft van de com petitie bovenaan gestaan te hebben) naar de tweede klasse, van de twee de onmiddellijk naar de derde klasse, maar dat bleek gelukkig het diepte punt, want sinds vorig jaar herstel den de Zutphenaren zich op magi strale wijze. Zij promoveerden weer naar de tweede klasse, waar zij ge durende het gehele seizoen de voor naamste concurrent van F.E.C. wa ren, dat tenslotte na zware strijd zich de kroon op het hoofd drukte. Wij hopen van harte, dat dit oude Be- Quick de weg naar de top zal blijven volgen en in het een-en-vijftigste verenigingsjaar de poort van de eer ste klasse zal passeren. Inmiddels, Zutphenaren, onze welge meende gelukwensen met Uw Gou den feest! G. W.

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 9