fftawy, Sxicfióianl Onze KNV/B-eJfta))en in het geu/eer TADION-SPORT N.V. 1 Sigarenmagazijn PORT, ELKE TAK Op het moment, dat ik dit schrijf, is de wedstrijd tegen O.S.V. juist achter de rug. Deze laatste competitie-wed strijd bracht ons eindelijk een royale overwinning en tevens definitief in veiligheid. Het winnen van het door Helder ingediende protest is dus fei telijk verder onbelangrijk voor ons geworden. Voor Helder echter ligt de zaak anders, want verliezen zij hun laatste wedstrijd van O.S.V. en wint Alcmaria Victrix van Baarn, dan staan Helder, Baarn en Alcmaria Victrix gelijk, zodat een halve com petitie dan de beslissing zal moeten brengen wie naar de derde klas gaat. Al met al, het zal iedere A.F.C.-er deugd doen weer vrij en gerust te kunnen ademhalen en zich straks aan de diverse zomersporten te kun nen gaan wijden in het prettige besef, dat we ons in het volgende seizoen weer in de tweede klas kunnen laten gelden. We hopen dan te kunnen star ten met een goed getrainde ploeg, die deugdelijk en ruim van te voren voor bereid is op het, ongetwijfeld weer zware, wedstrijd-programma, dat ons te wachten staat. Dat betekent dus, dat er diverse vriendschappelijke wedstrijden gespeeld dienen te wor den, zo veel mogelijk in de opstelling zoals die ook voor de competitie zal gelden. Ons spelpeil zal daardoor ze ker een stijgende lijn gaan vertonen. Tot besluit van dit seizoen zullen waarschijnlijk ook nog wel enige vriendschappelijke wedstrijden ge speeld worden, terwijl tevens een week-end tripje naar Helmond op het programma staat. (De ijver van onze skipper is vol doende bekend. Hij heeft een moeilijk seizoen achter de rug, doch heeft zich er tenslotte dapper doorheen gesla gen. Moge hij echter goed beseffen, dat een rust van enige maanden niet alleen welverdiend is, doch zeker broodnodig. Red.) Helaas is er van onze befaamde eind spurt, zoals we afgesproken hadden, niet veel terecht gekomen. In tegen stelling tot deze laatste 3 wedstrij den van de eerste helft, toen we er 5 punten uithaalden, werd het nu maar één enkel schamel puntje. Het idee van „we zijn nu toch veilig" is hier niet vreemd aan geweest. Een wedstrijd, en dat was Volendam 3 thuis, hebben we ons wél ten volle gegeven. Ik bedoel, dat we onze spor tieve plicht volkomen vervuld heb ben. Van verschillende kanten kreeg ik te horen, dat dit zo'n slechte wed strijd van ons was. Ik was het daar niet mee eens. Dit zelfde elftal van Volendam 3, dat de week daarop door een 112 zege op Donar het kam pioenschap behaalde, zat wel degelijk goed in elkaar. Achter hadden we onze handen vol aan de rappe voor hoede van Volendam en verdedigend stond hun achterhoede haar manne tje. Sterk, dat Volendam met zijn eerste drie elftallen (1 en 3 kam pioen en 2 waarschijnlijk ook) de zelfde speelwijze toepasten, n.l. sterk verdedigen; met twee man tussen de backs in en met lange trappen de voorhoede aan 't werk zetten. Wij waren anders zeker niet de mindere van onze tegenstanders. Integendeel, na rust was t woord meer aan ons. En we hadden bij de stand 32 ach ter zeker de gelijkmaker verdiend als we dit gewild hadden. Wat was n.l. het geval Bij een doelworsteling voor het doel van Volendam was de bal al of niet over de doellijn ge weest. In ieder geval, de scheidsrech ter gaf doelpunt. Volendam legde zich hier meteen bij neer. „Nee", zeiden onze jongens van de voorhoede bij name van B. Tromp, „Scheidsrechter, het was geen doelpunt, de bal is niet over de doellijn geweest." Bravo, B. Tromp, bravo jongens van onze voor hoede, dit was goed werk! De scheids rechter kwam op zijn beslissing terug en de stand bleef 32. Dat het even later nog 42 werd, deed niets ter zake. Moreel hadden we een over winning geboekt. Dat Volendam ons hier dankbaar voor was, laat zich begrijpen. Volendammers, van deze plaats nog onze hartelijke geluk wensen met 't behalen van dit kam pioenschap (maar hoe zit 't nu ein delijk toch eens met die paling?). Ik heb nog al veel over deze wedstrijd geschreven, zodat mij misschien niet meer zoveel ruimte rest voor onze andere twee wedstrijden. O.V.V.O. 2 uit was van onze kant slecht; onze tegenpartij zat er feller op en schoot iets beter; 't werd dan ook een 20 nederlaag. Jammer, dat onze laatste thuiswedstrijd tegen Hil versum 3 samenviel met de belang rijke wedstrijd van ons eerste tegen Helder. Op 't tweede veld traden wij aan, allemaal met de gedachten bij ons eerste elftal. Dat we maar met 33 gelijk speelden (Hilversum 3 was al gedegradeerd) zullen we maar aan deze samenloop van omstandig heden toeschrijven. Nu is ook dit sei zoen weer ten einde en kunnen we met genoegen er op terugzien. Derde van onderen is wel niet daverend, maar als we nagaan dat we na vijf wedstrijden geheid onderaan stonden en we zeer behoorlijke wedstrijden daarna gespeeld hebben, geeft dit toch wel voldoening. Jongens, van mijn kant hartelijk dank voor jullie medewerking. We hebben prettig samen gespeeld, de stemming was goed. Tot het volgend seizoen. CAPTAIN JOOP Ik schaamde me bijna Uw aandacht te hebben willen opeisen in de vorige Schakel voor het vierde, terwijl alle autoriteiten in A.F.C. slechts de nood van het eerste onder de loupe namen. Ik voelde me een aannemer van be grafenissen, die een klein klusje voor zichzelf opknapte, alleen, in een hoekje van het kerkhof. Gelukkig kunnen we deze lugubere gedachten van ons afzetten en het is dan ook met plezier, dat ik U meld, dat Uw vierde in de verslagmaand met 20 heeft verloren van De Me teoor 2 en met 60 heeft gewonnen van Schinkelhaven 2. Tijdens deze laatste wedstrijd scoorde Tonny Boo- kelman liefst 5 goals. In deze afde ling werd Ajax 4 kampioen met 26 punten en kwam Schinkelhaven 2 op de onderste plaats met 9 punten. Uw vierde sloot het seizoen af met het volgende resultaat: 18 gespeeld, 8 gewonnen, 1 gelijk, 9 verloren, 17 punten, 41 voor en 56 tegen. Tot volgend seizoen. JAN TJALLING Rijnstraat 63 - Amsterdam - Telefoon 26558 De grootste sortering sigaren en sigaretten van Zuid Voorverk. voor alle sportwedstrijden en verkoop div. sportbladen Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (36 vakken) Tot 12 uur geldwisselaar aanwezig S TADIONPLEIN 1 TELEFOON 93784 7

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 7