Half elS Blookertijd Heerlijk, 's morgens chocola! (De consul en de hoedjes Het is een goede gewoonte, dat Uw vriendin die 's morgens zo tegen half elf even aan komt wippen voor een babbeltje, een kop chocola mee drinkt. Lekker, die BLOOKER'S CACAO Geurig... krachtig... gezond, èn slechts 45 cent per 100 gram! Ingespannen en oprecht was ik aan Mevrouw de Consul aan het uitleggen, wat ze moest doen, om 's morgens van koude handen af te komen, toen de Jonkheer op me af kwam steve nen. „En nou moet je es uitscheien met dat geschrijf over die veteranen!" brieste hij, „enne over het eerste moet je ook maar niks zeggen liet hij er timide op volgen. Honend keek ik hem aan: „Wat dan? Schrijf ik over de bloem van A.F.C., dan deug ik niet, schrijf ik over onze belegen caste, dan hèb ik nooit ge deugd, en „Je moet een stuk over cricket schrij ven," decreteerde het Staatshoofd, „cricket is „Néé," zei ik, „ik schrijf wat over shebe, shebe, shebe!" sliste ik in zijn tussen de plooien van zijn hoofd verborgen oorschelpje, want zij mocht het niet horen. Nu, shebe shebe shebe is een kopstuk onder de veteranen, een braaf en dapper man. Behalve, dat hij en pas sant nog huisvader is, gaat hij gebukt onder diverse zware functies. Je moet het toch maar bestaan, om als Consul met CC op je fiets alle Zaterdagen voor dag en dauw in re gen en wind naar A.F.C. te trappen, om de terreinen te keuren. Eens, toen het tóch haveloos weder was, gaf Mme la Consule een dis crete wenk aan haar gade, dat het beter weer was om samen hoedjes te gaan kijken, dan te gaan voetballen. Prompt werden de terreinen afge keurd. Een iegelijk schikt zich in een der gelijke uitspraak, uitgezonderd onze Veteranen, natuurlijk! „Wat heb ik met afgekeurd te ma ken?" vroeg ijselijk de Veteranen Oppergod. „Wij zijn niet officieel, wij spelen!" Aldus sprak Zarathustra. Het geviel, dat de Consul als links binnen de gelederen der Veteranen behoorde te sieren, edoch hij ging boos met Mme la Consule hoedjes kijken. Het veteranenrestant voet balde. „Het is voor 't éérst, dat ik lekker gevoetbald heb!" verzuchtte de links buiten, die eindelijk ook eens een bal letje kon trappen. Maar da's niet alles. De spijbelende linksbinnen werd tot een vloeiende boete veroordeeld. Consul, héél link, had zich tevens het dankbare vak van Elftal-commissaris toegeëigend. Hij wijzigde de opstelling en stond rechts buiten, toen de dorstige massa de linksbinnenplaats bestormde. Thans maakt de Consul snel promo tie als Belasting-adviseur en het hoedje van Madame la C. is inderdaad bééldig Maar er wordt gemompeld, dat ze voor straf niet mee mag naar Leeu warden EEN AANGETROUWDE 6

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 6