óRukkepij Vreugde Onze voorzitter geridderd mm Monster joh. meijep zoon Typisch! Als je lang staart op dat woordje „vreugde" wordt de combi natie van letters steeds wonderlijker. Het zou net zo goed een Zweeds of een Noors woord kunnen zijn. Zoiets als knudde of vodde Vreugde! Onze vreugde met het be houd van ons Tweede-klasserschap. Wij gaan, let op, nog eens van de tweede klasse houden. En waarachtig geen kalverliefde. Toch zit er aan onze vreugde een beetje wrange smaak. Door menige bijkomstigheid. Zodat dit seizoen werkelijk niet tot de hoogtepunten mag behoren in onze zo rijke geschie denis. Kom, laten wij dissonanten vergeten. Het harde gevecht, dat de oude clubs leveren, brengt een onmiskenbaar nerveuze stemming teweeg onder lei ders en spelers. Maar weer zitten er blaadjes aan de bomen en zij ademen het genot en de rust van de zomer. Vooral de rustenige rust voor lichaam en geest. Ik zie in de scha duw van de cricketkooi het Bestuur en de elftal-commissie een gezellig en gemoedelijk kopje thee drinken. Geserveerd door de vriendelijke en kundige hand van „de Witte". Thee, heren!! Thee doet je goed en je weet ten slotte nooit wat voor plannen en ideeën er kunnen opborrelen uit een eenvoudig doch smakelijk zetseltje leut van Douwe Egberts of Van Nelle. Misschien schenkt Pijl wel Tik-Tak of Tak-Tik. Als alles maar tactisch geschiedt. Ik hoor Siem de Waal al tegen de Voorzitter zeggen: „Een of twee klontjes, Gerard?" En vooral niet tè veel roeren, he ren Wij, langs de kant. Het systeem om langs de kant van voetbal- en andere terreinen ruwweg nieuwe Besturen en Commissies te formeren, is bepaald verwerpelijk. Speciaal met het oog op de duurte is het raadzaam de oude schoenen niet te snel overboord te gooien. Straks kondigt de A.R.O.L. weer het nieuwe seizoen aan. Dan kunnen goe de resultaten op het veld slechts be reikt worden indien de leiding buiten het veld in vertrouwde handen is. Het ontwerpen en uitvoeren van nieuwe plannen dient daarom wel overwogen te geschieden. Leden, die Juist voor het ter perse gaan van deze A.F.C.-Schakel, bereikte ons het voorzitter deTeer^ H M' Koning:in Juliana heeft behaagd onze G. H. HAUBER ter gelegenheid van diens veertig jarig dienstverband met de Amster- Nassau6 te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Ook de A.F.C.-ers zijn trots op deze koninklijke onderscheiding van hun voorzitter en wensen hem vanaf deze plaats hiermede van harte geluk. de neiging tot spankeren hebben, zul len dan beseffen, dat A.F.C. een voet balclub behoort te zijn en geen schiet tent. Als het seizoen 1952'53 dan weer is begonnen, kan de heer Lotsy op de proppen komen met nieuwe vond sten over ons mieterse amateurisme. Van die lezingen, die een riante in druk maken op Doven-Instituten en zo. Zij, die geloven, haasten niet. Het professionalisme, in welke vorm ook gegoten, nadert met vaste tred. Vóór het zover is, bestaat voor alle eerste klassers nog de mogelijkheid hun hand op te steken voor het be houd van het zuivere amateurisme. Zij zullen het schielijk doen, want het gaat zó immers prima. Voetbal! Spel van een oorspronkelijk edele opzet. Spel van bekoring en te leurstelling. Slachtoffer geworden van ongewenste hartstochten en van de meest gevoelige zenuw, die de mens bezit... De zenuw tussen duim en wijsvin ger. Maar machtig als geen andere sport. Kom, laat ons wat aan zomersport gaan doen. Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN JACQUES VAN OOY 70 JAAR Ons Erelid Jacques van Ooy vierde op 23 Maart zijn 70ste verjaardag. Wanneer ik dit memoreer, dan doe ik dit om de tegenwoordige A.F.C.-fa- milie er eens aan te herinneren, dat hij de man is geweest, die met voor uitziende blik de betekenis van het nog slechts geprojecteerde Amster dam-Zuid heeft begrepen en onze ver huizing daarheen met ijzeren wil heeft doorgezet. Dat A.F.C. zich later heeft kunnen handhaven en vooral zich zelf heeft kunnen blijven, was grotendeels te danken aan het feit, dat we naar Zuid waren verhuisd. Moge ik daarom besluiten met Jac ques van Ooy, een der sterkste en be kwaamste figuren, die A.F.C. ooit heeft bezeten, nog vele jaren in ge zondheid en voorspoed toe te wensen, waarin successen van zijn A.F.C. en niet te vergeten! van A.C.C., hem nog menige prettige middag zul len mogen bezorgen. L H. G. Dat mensen doet kijven en harten verstijven, dat kranten laat schrijven en ruggen laat drijven, dat dom en uitdagend soms angsten aanjagend, dat vreugde verstrekkend en hartstocht opwekkend, dat weergaloos vurig soms gek, wispelturig de kansen verdelend of mat en vervelend, dat rolt voor de duiten, dat niet is te stuiten, dat smeert onze kuiten of vliegt door de ruiten, oorspronkelijk prachtig door 't geld oppermachtig, niet altijd gevoeld wordt zoals het bedoeld wordt, dat is voetbal, waar wij dwazen iedere Zondag weer naar azen, waar wij niet van kunnen slapen, waar wij lachen of soms gapen. Als dat ding niet zou bestaan, ging de wereld naar de maan. N. EVERSHARP STORMVOGELS KAMPIOEN Na een enerverende strijd, die de ge hele competitie heeft aangehouden, is Stormvogels er tenslotte in geslaagd, na de wedstrijd tegen de Zaankanters met ruim verschil te hebben gewon nen, het afdelingskampioenschap te behalen. Jammer genoeg kunnen wij hen nog niet volledig feliciteren met het door hen zo begeerde eerste klasserschap, daar zij in een na-competitie met E.B.O.H. en Volendam de naweeën van het eertijds zo beruchte P. en D.- systeem nog te slikken krijgen. Niettemin onze felicitaties met het tot nog toe bereikte resultaat.

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 3